اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

استیکر و انواع آن

استیکر لایه نازکی از جنس پی وی سی است که پشت آن چسب دار بوده و جایگزین ارزان قیمتی برای کاغذدیواری به شمار می رود. استیکر یکی از متریال های بسیار کاربردی در زمینه چاپ و تبلیغات فضای خارجی و فضای داخلی محسوب می شود که می توانند طرح های زیبا بر روی دیوار و یا مکان هایی چون اتوبوس، خودروهای سواری، نمایشگاه ها و... ایجاد کند.

ویژگی های استیکر

استیکرها قابل شست وشو می باشند. دکوراسیونی زیبا با صرف هزینه کم با امکان نصب بر روی انواع سطوح با جنس های مختلف مثل رنگ روغن، پلاستیک، گچ، مولتی کالر، شیشه، آینه، چوب، درب اتاق، کمد، یخچال و...

انواع استیکر

شیشه ای: استیکر شیشه ای برای مصارف خاص می باشد و مانند شیشه از هر دو طرف دید دارند.

شیری

استیکر شیری از محبوبیت بالاتری برخوردار است و رنگ زمینه سفید دارد. این نوع استیکر که پشت آن چسبنده بوده برای مصارفی چون چاپ و تبلیغات روی بدنه اتوبوس و قطار، تبلیغات روی درب و کف فروشگاه ها و پاساژها، چاپ و نصب روی دیوارهای رنگ شده، تبلیغات روی یخچال های صنعتی و خانگی، چاپ روی شیشه سوپرمارکت ها و به طورکلی تمام محل هایی که سطح صاف و صیقلی دارند، کاربرد دارد.

نکاتی در مورد استیکرها

قبل از نصب ابتدا محل موردنظر باید تمیز شود و در صورت امکان ابتدا شسته شده و سپس استیکر نصب شود. برای زیبایی بیشتر استیکرها می توان به تناسب مکان موردنظر آن ها را به صورت عمودی و افقی نصب نمود. نصب استیکر بسته به نوع کاربرد و فضای مورداستفاده آن به طریقه های متفاوتی چاپ می گردد.

اگر قرار باشد استیکر در فضای باز مورداستفاده قرار گیرد و روی بدنه وسیله نقلیه همچون اتوبوس یا کامیونت و یا قطار نصب شود، باید از نوع مرغوب و باکیفیت آن استفاده نمود زیرا باید مقاومت زیادی در برابر نور آفتاب، باران و انواع شست وشوها داشته باشد. هم چنین جوهرهای مورداستفاده در تولید آن ها باید مرغوب باشد زیرا جوهرهای نامرغوب بعد از حدود 2 تا 3 ماه پاک شده و استیکر کهنه به نظر می رسد.

در رابطه با استیکرهایی که روی اتوبوس ها نصب می شود کمی پیچیده تر است به این دلیل که اتوبوس های شرکت واحد به طور مرتب در هفته یک بار نوبت کارواش دارند و به دلیل آلودگی هوا و نشستن هاله ای از روغن روی بدنه، آن ها را با اسید رقیق شده شست وشو می دهند و اگر جوهرهای استفاده شده هنگام چاپ نامرغوب باشند، رنگ آن ها توسط اسید رقیق شده پاک می گردد. به صورت معمول دوام رنگی کارهای چاپی بر روی استیکر بین 3 ماه تا 2 سا می باشد.

کاربرد استیکر

استیکرها کارکردهای متفاوتی دارند. بر این اساس می توان استیکرها را بر حسب کاربردشان به سه نوع طبقه بندی نمود.

استیکرهای تزئینی

این نوع استیکرها تنها به منظور زیبایی و تزئین یک مکان به کار می روند. استیکرهای دیواری که در منازل یا اداره ها استفاده می شوند از این نوع هستند. استیکرهای تزئینی در طرح های متنوع و با زیبایی منحصربه فرد تولید می شوند.

استیکرهای تبلیغاتی

این نوع استیکرها برای شرکت های خدماتی و یا کارخانه های تولیدی به منظور معرفی محصولات استفاده می شوند. بیشتر استیکرها که بر روی درب یا کف فروشگاه ها دیده می شوند از این نوع می باشند.

استیکرهای تزئینی - تبلیغاتی

استیکرهای تزئینی و تبلیغاتی که باهدف معرفی محصولات و خدمات ساخته می شوند در عین به همراه داشتن برند محصولات، جنبه تزئینی و زیبایی نیز دارند.

استیکرهای رنگی

همان طور که از اسمش پیداست یکی دیگر از انواع استیکر است که به صورت رنگی موجود است. به این نوع استیکرها روز رنگ هم می گویند. این نوع از استیکر در رنگ بندی متفاوتی وجود دارد که بسته به جنس آن و شرکت یا کشور تولیدکننده از 3 سال تا 7 سال دوام رنگی دارند.

استیکرهای شبرنگی

این نوع از استیکر به صورت شبرنگ می باشد به این معنی که بعد از چاپ و نصب بر روی ماشین به صورت شبرنگ در تاریکی بازتاب نور دارد، البته نوع دیگری از این استیکرهای شبرنگی که قابلیت چاپ ندارد و به صورت لانه زنبوری می باشد در نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی و همچنین برای پشت کامیون ها کاربرد دارد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>