اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

چاپ فلکسی

فلکسی متریالی است که برای تابلوهایی که مهتابی دارند، مانند سردر مغازه ها، فروشگاه ها، تابلوهای عابر پیاده و برخی از بیلبوردها و استند نمایشگاهی استفاده می شود.فلکسی در نوع چینی و کره ای می باشد که نوع چینی آن معمولاً 18 انس و نوع کره ای با 20 انس ساخته می شود.

معمولاً برای سردر فروشگاه ها بیش تر از نوع فلکسی 20 انس استفاده می گردد. تفاوت این دو نوع فلکسی در کیفیت آن هاست چنان که فلکسی کره ای از کیفیت چاپ و مقاومت بالاتری نسبت به فلکسی چینی برخوردار است.متریالی که برای فلکسی استفاده می شود قابلیت عبور نور را دارد و این در حالی است که سایر ابزارهای تبلیغاتی همچون بنر این قابلیت را ندارند.

دستگاه چاپ فلکسی

برای چاپ فلکس استفاده از دستگاه هایی که توانایی چاپ بهترین نوع را داشته باشند، ضروری است. به عبارت دیگر، کیفیت دستگاه چاپ در کارکرد فلکسی تأثیر زیادی دارد. در ادامه به مهم ترین ویژگی های دستگاه های چاپ فلکسی اشاره می کنیم.

ریپ دستگاه

ریپ عمل خروجی چاپ فلکسی را بر عهده دارد که به هر میزان ریپ دستگاه قوی تر باشد کار چاپ نیز بهتر انجام می شود. ریپ به دلیل داشتن پروفایل های زیاد، قابلیت چاپ گزینه های زیادی را دارد. پروفایل های موجود در ریپ به وسیله تولیدکنندگان و یا فروشندگان دستگاه تعبیه می شوند.

نکته ای که باید در رابطه با پروفایل ها به آن توجه کرد این است که در هنگام انتخاب نوع جوهر باید از جوهر مخصوص و متناسب با پروفایل استفاده کرد. در هنگام خرید دستگاه فلکسی نوع جوهر از سوی فروشنده مشخص می شود.

هد

این بخش یکی از مهم ترین قسمت دستگاه چاپ به شمار می رود که نهایتاً فلکسی چاپ شده از آن خارج می شود. هدها در سایزهای مختلفی ساخته می شوند. هدها دارای نازل های ظریفی هستند که جوهر از آن خارج می شود.انواع سایز هدها عبارت است از 3.5، 14، 20، 42، 80 پیکولیتر که هد 3.5 پیکو لیتر چاپ فلکسی را در حد پرینترهای خانگی چاپ می کند و هدهای با پیکولیتر 80 برای کارهایی که از فاصله دورتر دیده می شوند مناسب هستند.

تعداد نازل ها نقش زیادی در سرعت چاپ دارد به طوری که هر قدر تعداد نازل ها بیش تر باشد، سرعت چاپ نیز بیش تر می شود. به این معنا که هنگام استفاده از هد 1024، پهنای چاپ فلکسی در pass3 معادل 2.5 سانتی متر و در هد 128 با همان pass، معادل 5 سانتی متر می باشد. هدها خود به چندین نوع هد زار، هد اسپکترا، هد کونیکا، هد اپسون و هد سیکو طبقه بندی می شوند که هرکدام ویژگی های منحصربه فردی دارند.

بدنه دستگاه: بدنه دستگاه شامل شاسی دستگاه، محل قرارگیری جوهر، کامپیوتر و... می باشد که تأثیر چندانی بر روی کیفیت چاپ ندارد و تنها برای ارتعاشات ناشی از حرکت هد دستگاه مؤثر است. در رابطه با شاسی هرچقدر وزن بیش تری داشته باشد، ثبات بیش تری در هنگام چاپ خواهیم داشت. نهایت وزن شاسی ها 700 کیلوگرم می باشد.

نکات ضروری در طراحی چاپ فلکسی

طراحی باید با ابعاد چاپ صورت گیرد. حداقل رزولوشن برای چاپ فلکسی باید 70dpi باشد.فایل هایی که برای چاپ ذخیره می شود بهتر است با فرمتTIF وJPG ذخیره شوند.

بهترین چاپ فلکسی

برای چاپ فلکسی از دستگاه هایی استفاده می شود که دارای جوهرهای مرغوب بوده و ماندگاری بالایی دارند به طوری که رنگ های چاپ شده در برابر تابش آفتاب مقاومت، دوام و ماندگاری زیادی دارند. جنس و متریال فلکسی در دوام رنگ و هم چنین عبور نور نقش زیادی دارد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>