اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

چاپ ریسوگراف چیست؟

ریسوگراف در ابتدا نام تجاری یکی از محصولات ژاپنی در زمینه صنعت چاپ بود؛ اما به تدریج وارد عرصه چاپ شد و به عنوان یک اسم عام مورد استفاده قرار گرفت. آنچه امروزه به عنوان چاپ ریسوگراف شناخته شده، با استفاده از 90 دستگاه چاپ قابل انجام است. دستگاهی که برای چاپ ریسو انجام می‏شود، همچون دستگاه ها‏ی استنسیل قدیمی کار می‏کند که در حال حاضر امکانات جدیدتری نیز در آن ها تعبیه شده است.

در شیوه چاپ ریسوگرافی نوعی مرکب خمیری شکل درون استوانه ای به نام درام قرار می گیرد و کل سطح این استوانه را می‏پوشاند که مانع از عبور مرکب می‏شود. به این پوشش مستر گفته می‏شود که در جاهایی که قرار است روی کاغذ چاپ گردد، بر روی سطح مستر منافذ بسیار ریزی ایجاد می شود. زمانی که کاغذ در تماس با مستر قرار می گیرد، مرکب به بیرون از این پوشش تراوش می‏کند و از این طرق، طرح مورد نظر روی کاغذ چاپ می شود.

نحوه کار دستگاه چاپ ریسوگراف

در گذشته دستگاه چاپ ریسوگراف در مدارس و ارگان ها‏ی دولتی استفاده می‏شد که حاصل کار، یک چاپ بی کیفیت بود و تنها در حد انجام مسئولیت، کار می‏کرد. در این نوع دستگاه، اپراتور باید با قلمی نوک تیز و مخصوص مطالب را روی سطح مستر بنویسد تا سطح خراشیده شود و سپس مستر را روی درام می کشید و از این طریق عملیات چاپ شروع می‏شد. دستگاه های قدیمی چاپ ریسوگرافی قابلیت چاپ عکس را نداشت. البته دستگاه ها‏ی جدید ریسوگرافی دارای امکانات و کیفیت بهتری هستند.

دستگاه های ریسوگرافی جدید دارای سیستم اسکنر هستند که برگه نوشته یا پرینت شده را اسکن می کنند. همچنین این نوع دستگاه ها از طریق یک سیستم حرارتی نوشته ها‏، نقش ها‏ و یا طرح ها‏ را روی مستر ایجاد می کنند و به صورت اتوماتیک، آن را روی درام حک می کند. با حرکت دورانی درام، کاغذ ها‏ پشت سر هم به داخل دستگاه کشیده شده و در تماس با درام قرار می‏گیرند و طرح مورد نظر چاپ می‏شود.

برخی دستگاه ها‏ی ریسوگرافی، قابلیت اتصال به کامپیوتر را دارند و به طور مستقیم مستر را با فایلی که از کامپیوتر دریافت می کنند، متصل می سازند. این دستگاه ها‏ قابلیت چاپ عکس و ترام را نیز دارا هستند و می‏توانند متن، خط و جداول را به خوبی چاپ نمایند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>