اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

اجزای داخلی چاپگرهای سه بعدی:

 • فیلتر هوای خودکار: این فیلتر تضمین می کند که کلیه ورودی ها)پودر (داخل سلول های دستگاه باقی بمانند.
 •  پلت چسبان کارتریج: ذرات پودر را به وضعیت جامد تبدیل می کند.
 • اتاق تولید: منطقه ای است که بخش های مختلف مدل در آن ساخته می شوند.
 • کارتریج: محل قرارگیری هدهای پرینت است.
 • کمپرسور: هوای فشرده را برای تکمیل قطعه های مختلف تولید می کند.
 • فیلتر باقیمانده ها: از ورود دیگر جامدات به مرحله بعد جلوگیری می کند تا ساخت بعدی بهتر صورت گیرد.
 •  جعبه الکترونیک: یک بورد رایانه ای است که کلیه عملیات پرینتر را کنترل می کند.
 • گانتری: یک نوار افقی که در سرتاسر لایه های ساخت به جلو و عقب می رود.
 • هاپر: شامل پودری است که مدل از آن ایجاد می شود.
 • مخزن: چسباننده را از کارتریج جمع آوری می کند و منابع چسباننده را زیر گانتری قرار می دهد.
 • ایستگاه خدمات: به طور خودکار هدهای پرینتر را در مواقع موردنیاز پاک می کند.
 • دریچه های خلاء: مغز سیستم پودر ریزی، جمع آوری پودر از محفظه ساخت و سرریز را مدیریت می کند.

چرخه چاپ

چاپ سه بعدی

فرآیند آماده سازی

زمانی که روی دکمه 3D Print کلیک می کنید پرینتر اول یک روال پیش ساخت را ایجاد می کند. بدین ترتیب هوای داخل دستگاه برای ایجاد محیط عملیاتی مناسب پرینت گرم می شود. به طور هم زمان اتاق تولید با لایه ای از پودر پر می شود. در این مرحله ممکن است هم ترازی هد پرینتر برای خواندن الگو توسط یک چشم الکترونیک نیز انجام شود.

فرآیند پرینت

هنگامی که روال پیش ساخت به اتمام رسید، پرینتر بلافاصله شروع به پرینت لایه های ایجادشده در نرم افزار خود می کند. دستگاه، پودر را از بخش ها به اتاق تولید می راند. کارتریج در سراسر لایه اولیه حرکت می کند و با چسباننده موجود اولین الگوی ارسالی توسط نرم افزار را ایجاد می کند. چسباننده ذرات پودر را به جامد تبدیل کرده و بقیه را برای بازیافت نگه می دارد. در این مرحله پیستون زیرین اتاق تولید بستر پودرها را کاهش می دهد تا برای لایه بعدی آماده شوند. این چرخه تا زمانی که مدل کامل شود ادامه خواهد یافت.

بازیابی و حذف پودر اضافی

زمانی که کار به پایان می رسد، مدل برای بهینه سازی آماده خواهد شد. دستگاه به طور خودکار اکثر پودرهای اطراف مدل را با فشار خلاء و لرزش های مکرر به انتهای اتاق تولید می فرستد. این پودر اضافی از طریق سیستم برای استفاده مجدد پس از فیلتر شدن به بخش هاپر منتقل می شود. در مرحله بعدی در دستگاه باز شده و مدل به اتاق حذف پودر منتقل می شود. اینجاست که کاربر می تواند با استفاده از اسپری هوای فشرده باقیمانده پودر را از مدل نهایی حذف کند.

زمانی که کاربر دکمه D Print3 را کلیک کند فضای داخلی گرم می شود و در صورت نیاز هد به جای مخصوص خود می رود. کار پرینت با ایجاد لایه ای از پودر شروع می شود. کارتریج در سراسر لایه اولیه حرکت می کند و با چسباننده موجود اولین الگوی ارسالی توسط نرم افزار را ایجاد می کند.

مرحله پیستون زیرین اتاق تولید بستر پودرها را کاهش می دهد تا برای لایه بعدی آماده شوند. چرخه تا زمانی که مدل کامل شود ادامه پیدا می کند. پودر اضافی از طریق سیستم برای استفاده مجدد پس از فیلتر شدن به بخش هاپر منتقل می شود.

هنگامی که کلیه آثار پودر برداشته شد، می توان آن ها را برای بهبود مدل نیز مورداستفاده قرار داد. فرآیند بهبود را در این نوع پرینترها معمولاً Infiltration  نام گذاری می کنند. فرآیند نفوذ به طور معمول حفره های میکروسکوپی در مدل را پر می کند و علاوه بر اشباع مکانیکی سطح رنگ را نیز بهبود می بخشد. چسباننده پودر را به جامد تبدیل می کند، حفره ها شروع به پر شدن می کنند، طرح بهینه تر به دست می آید.

مشکلات چاپگرهای سه بعدی

در حال حاضر مشکلی که به نظر در آینده دردسرساز خواهد شد مشکلات به وجود آمده ناشی از ساختن محصولاتی تقلبی توسط این پرینترها و فروختن آن ها در بازار است. زیرا در صورت همه گیر شدن این پرینترها دیگر ساختن محصولاتی دقیقاً شبیه محصولات ارجینال کار سختی نخواهد بود و ما شاهد هجوم محصولات تقلبی به بازار می شویم که نتیجه آن خسارت وارد شدن به شرکت های بزرگ است و در صورت ورشکسته شدن آن شرکت ها علاوه بر ضررهای اقتصادی آن شاهد بیکاری حجم عظیمی از کارگران خواهیم بود. حتی اخیراً کار پرینترهای سه بعدی به جعل آثار نقاشی ونگوگ کشیده شده است!

البته تمام مشکلات گفته شده یک طرف و امکان استفاده از مواد اولیه خطرناک برای سلامتی بدن انسان در محصولات تولیدی تقلبی نیز در طرف دیگر قرار دارد، مثلاً تصور کنید که یک عینک ازنظر شما مرغوب می خرید ولی در واقع آن عینک یک کپی آن عینک توسط پرینترهای سه بعدی باشد که به جای استفاده از مواد اولیه استاندارد در آن از مواد مضر و خطرناک استفاده شده باشد، نتیجه فاجعه بار خواهد شد لذا به چنین دلایلی هنوز شرکت های بزرگ تمایلی برای همه گیر شدن این نوع تکنولوژی ندارند. ولی خواه ناخواه دنیا به سمت همه گیر شدن آن تکنولوژی پیش می رود لذا برای کنترل مشکلات گفته شده دولت ها بایستی قوانینی را در آن زمینه تنظیم کنند تا مشکلات به حداقل خود برسد.

در حال حاضر برای آشنایی با انواع مختلف پرینترهای سه بعدی موجود در بازار اطلاعات زیادی بر روی سایت های مختلف وجود دارد ولی در مورد نحوه کار کردن با آن ها اطلاعات چندانی در دسترس نیست ولی اگر به کمک نیاز داشتید دانشگاه ماساچوست می تواند کمک شایانی به شما در هر زمینه ای مربوط به این نوع پرینترها انجام بدهد!

وضعیت چاپگرهای سه بعدی در بازار

چاپگرهای سه بعدی در چشم به هم زدنی جای خود را در میان سایر فناوری ها باز خواهند کرد و مانند پرینترهای معمولی در خانه ها نیز استفاده خواهند شد. اکنون که بازار این محصول در دنیا چندان رقابتی نیست فرصت خوبی است که نمونه ساخته شده توسط پژوهشگر ایرانی بتواند جای مناسب خود را در بازار جهانی پیدا کند.


مدت ها است که چاپ سه بعدی تبدیل به موضوعی جذاب برای بسیاری از کاربران و شرکت ها شده و هر از گاهی شاهد معرفی نوع تازه ای از پرینترهای سه بعدی هستیم؛ اما یکی دیگر از مشکلات پیش روی این تکنولوژی نوپا، هزینه بالای خرید پرینترهای 3D است. به گونه ای که هم اکنون ارزان ترین مدل بازار با نام MakerBot Replicator بیش از 2000 دلار قیمت دارد و برخی از انواع این پرینترها تا 15 هزار دلار هم قیمت گذاری می شوند.

حالا مدیر اجرایی پیشین MakerBot شرکتی با نام Solidoodle راه اندازی نموده و اولین پرینتر سه بعدی خود را که تنها 499 دلار قیمت دارد، معرفی کرده است. این پرینتر کارهای معمول دیگر پرینترهای سه بعدی را به خوبی انجام داده و به شما امکان چاپ اشیائی با حداکثر اندازه 15 در 15 در 15 سانتی متر را می دهد.

برخی از محصولات چاپگرهای سه بعدی

ساخت خانه در یک روز و یا یک هفته برای بسیاری از افراد مانند یک رویا تلقی می شود، اما یک شرکت چینی توانسته است با استفاده از فناوری پیشرفته چاپگرهای سه بعدی در عرض 24 ساعت 10 خانه بسازد.

نگاه به این خانه های کوچک شاید در ابتدا ساده به نظر آید، اما نشان دهنده یک دستاورد قابل توجه در صنعت ساخت وساز است. یک شرکت چینی موفق به ارتقا قابلیت های چاپگر سه بعدی خود شده است و می تواند با استفاده از این چاپگر غول پیکر روزانه 10 خانه بسازد، مواد مصرفی در این خانه ها غالباً از مواد بازیافتی هستند و هزینه تقریبی هر یک از این خانه حدود 5 هزار دلار است. این فناوری می تواند در رفع بحران مسکن کشورهای پرجمعیت مفید و مؤثر باشد.

استفاده از پرینترهای سه بعدی به تازگی در کشور چین رایج شده است و در این کشور سازه ها و آسمان خراش های عظیمی با استفاده از این چاپگرها به وجود آمده است. مزیت اصلی این چاپگر علاوه بر افزایش سرعت ساخت، کاهش هزینه های ساخت و افزایش بهره وری است.

استفاده از چاپگرهای سه بعدی و مواد بازیافتی می تواند گزینه ی مناسب برای ساخت وساز در حومه و خارج شهرها باشد تا افراد بتوانند با هزینه ای کم صاحب خانه شوند. همچنین چاپگرها علاوه بر ساخت خانه از مواد بازیافتی می توانند از سیمان، شیشه و هر الگوی دیگر ساخت نیز استفاده کنند. در ضمن در ساخت این خانه ها از چاپ مورب نیز استفاده شده است، این روش چاپ برای عایق بندی خانه ها کاربرد دارد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>