اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

امروزه در طراحی مدرن ساختمان از سقف منحنی شکل Curved Roof برای پوشش کل سقف یا قسمتی از آن استفاده می شود. در طراحی سنتی، سقف های منحنی شکل با آجر و با استفاده از روش تخته کوبی ساخته می شدند.

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و توسعه روش های طراحی و ساخت و ساز در ساخت سقف های منحنی از ورقه های فلزی استفاده می شود. با این مقدمه در ادامه این نوشته به بررسی جزئیات بیشتر در خصوص این نوع سقف می پردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

تاریخچه ساخت سقف منحنی شکل
سقف منحنی برای اولین بار در سال 1920 بر روی یک انبار مشاهده شد. طراحی این سقف توسط افرادی صورت گرفته بود که سعی داشتند فضای داخل انبار خود را برای ذخیره سازی یونجه به حداکثر برسانند. از آن زمان، بسیاری از سقف های انبارها به شکل منحنی ساخته شد.

سقف بیشتر انبارهای ساخته شده قبل از جنگ جهانی دوم از نوع منحنی بود که در سراسر ایالات متحده پراکنده شده بودند و بیشتر در مناطق غربی به چشم می خوردند. سقف های منحنی فاقد دیوارهای پشتیبانی، پس از سال 1945 محبوبیت فراوانی پیدا کردند و برخی از آن ها که از طراحی برتری برخوردار بودند، امروزه بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب می کنند.

انواع سقف های منحنی شکل

پانل های سقف اشکال مختلفی دارند. آن ها عبارتند از پانل های طاق دار بشکه ای، پانل های منحنی S شکل و پانل های منحنی بیضوی یا هذلولی. جزئیات هر یک از این سقف های منحنی به شرح زیر می باشد:

  • پانل های طاق بشکه ای

پانل های طاق دار بشکه ای که به عنوان منحنی های محدب نیز شناخته می شوند، از متداول ترین انواع سقف منحنی محسوب می شوند که طرح و انحنای آن ها به سمت بیرون است و شکلی محدب و برآمده ایجاد می کند. این پنل ها را گاهی اوقات به صورت وارونه نصب می کنند که در این صورت به شکل مقعر در می آید.

  • پانل های منحنی S شکل

پانل های منحنی S شکل، در واقع ترکیب دو حالت محدب و مقعر می باشد. در این حالت سقف به شکل موج دیده می شود و نمای زیبایی را بر روی سقف خانه ایجاد می کند.

  • پانل های منحنی بیضوی و هذلولی

این پانل ها دارای فرم آزاد بوده و هنگام ایجاد سقف منحنی به معماران این امکان را می دهند تا سقف منحنی شکل را بدون هیچ گونه محدودیتی طراحی و تولید نمایند. منحنی های این نوع سقف دارای اشکال نامتعارف می باشند از جمله:

  • منحنی بین دو سطح صاف
  • سقفی با منحنی جزئی در لبه ها
  • منحنی به شکل موج و سینوسی
  • منحنی یکنواخت به شکل نیم دایره

متریال مورد استفاده در ساخت سقف منحنی
تقریبا از هر نوع فلزی می توان برای ساخت سقف های منحنی شکل استفاده نمود از جمله فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، مس، فولاد گالوانیزه و روی. خم شدن برخی از این متریال ساده تر از بقیه می باشد.

به عنوان مثال، آلومینیوم، مس و روی گزینه های خوبی برای سیستم های سقف منحنی می باشند، زیرا منحنی محکم تری را ارائه می دهند. برای انحناهای بزرگ می توان از فولاد و برای داشتن سقفی محکم می توان از آلومینیوم استفاده نمود.

امیدواریم با خواندن این مطلب به اطلاعات مورد نیاز خود در خصوص سقف های منحنی شکل یا قوس دار دست پیدا کرده باشید. نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در مورد این نوشته با ما در میان بگذارید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
مخفی کردن >>