اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

چاپ دستی اسکرین

چاپ دستی اسکرین این امکان را فراهم می کند که تصاویر و طرح ها با دقت بیشتر، در اندازه بزرگ تر و روی هر نوع پارچه ای چاپ شوند. چاپ دستی سیلک یک تکنیک قدیمی چاپ روی پارچه است که بعد از سال ها پیشرفت به شکل امروزی در آمده است و همچنان یکی از محبوب ترین روش های چاپ روی پارچه است. چاپ دستی اسکرین تنها با یک قاب، جوهر و استنسیل انجام می شود.

استنسیل در واقع فضای منفی تصویری است که برای چاپ انتخاب شده است و جنسی ضد آب دارد. بعد از نصب قاب روی پارچه و قرار دادن استنسیل روی آن جوهر روی آن پخش می شود. این عمل برای هر رنگ موجود در تصویر باید تکرار شود و بین هر رنگ پارچه باید کاملاً خشک شود. با اینکه در چاپ دستی اسکرین احتمال خطای پایینی وجود دارد این روش نیازمند تجربه بالایی است. شخصی که چاپ دستی اسکرین را انجام می دهد باید با غلظت و پیگمنت رنگ ها و انواع پارچه ها آشنا باشد تا بتواند بهترین نتیجه ممکن را ارائه دهد.

چگونه چاپ دستی اسکرین را انجام دهید؟

اول باید مطمئن شوید که صفحه چاپ هیچ درزی ندارد، شکسته نشده یا ترک نگرفته، فاصله صفحه توری مناسب است و همه چیز سر جایی که باشد قرار دارد.

دوم غلتک یا کاردکی که برای چاپ دستی اسکرین استفاده می کنید باید مناسب باشد. کاردک حتماً باید طول بیشتری از طرحی که قرار است چاپ شود داشته باشد. کاردک چاپ اسکرین معمولاً پلاستیکی است تا مقداری انعطاف پذیر باشد. کاردک ها یا غلتک ها حتماً باید صاف و صیقلی باشند تا تأثیری روی تصویر چاپ شده نزارند.

سوم آماده سازی مواد اولیه چاپ دستی اسکرین باید بر اساس پارچه و رنگ های طرحی باشد که قرار است چاپ شود. بعد از تمام شدن عملیات چاپ پارچه باید یک روز دست نخورده باقی بماند تا طرح کاملاً فیکس شود و هر چند وقت یک بار باید مطمئن شد که هیچ جسم خارجی طرح را خراب نکرده است.

چهارم در چاپ دستی اسکرین بین اضافه کردن هر رنگ جدید باید صبر کرد تا پارچه کاملاً خشک شود و به طور کلی رنگ های تیره تر باید زودتر از رنگ های روشن چاپ شوند.

پنجم هنگام کشیدن غلتک یا کاردک در چاپ دستی بیاد زاویه 50 یا 60 درجه را حفظ کرد. سرعت و فشاری که برای پخش جوهر وارد می شود هم باید مقدار خاصی باشد که تنها با کسب تجربه می توان آن را درست انجام داد.

ششم اگر در هنگام چاپ درستی اسکرین سوراخ های صفحه توری به طریقی مسدود شدند حتماً باید آن را تمیز کرد. برای تمیز کردن صفحه توری باید از یک تکه پد چربی زدایی یا پارچه ای که آغشته به مایع حلال شده است استفاده کرد. برای نتیجه بهتر هر دو سمت صفحه توری باید تمیز شوند.

چاپ دستی اسکرین روشی پر زحمت است که نیاز به تجربه بالا و فضای مناسب برای چاپ دارد با این حال بسیاری از چاپخانه ها و افرادی که در صنعت چاپ پارچه یا تولید لباس هستند همچنان از این روش استفاده می کنند زیرا تصویر نهایی چاپ شده با چاپ دستی اسکرین از کیفیت و زیبایی قابل توجهی برخوردار است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>