اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پرسش های مهم بسته بندی

امروزه بسته بندی نه یک «شاید» که به «بایدی» برای صنعت های مختلف، از جمله صنعت های غذایی تبدیل شده است. بسته بندی خود صنعت مستقل، مهم و درآمد زایی شده است که موجودیت خیلی از صنعت های دیگر را به خود وابسته ساخته و به رکن اصلی بیشتر کسب و کار ها تبدیل شده است.

اهمیت بسته بندی و وابستگی دیگر کسب و کار ها به این صنعت، به اندازه ای است که سبب شده دانش و زمینه ی مطالعاتی جدیدی به نام «دانش بسته بندی و مواد» شکل بگیرد. با این حال، عمده ی فعال های این عرصه، زمان کافی برای پرداختن به همه ی جنبه های این بحث ندارند و همین انگیزه و بهانه ای شد تا نگارنده در این مقاله به بررسی و تحلیل نکته های مهم در بسته بندی بپردازد.

آیا طراحی شما گویا و ساده است؟

آیا بسته بندی شما می تواند به خوبی محتوا، شعار، برند، ساختار و پیام خود را به مشتری برساند؟ هرچه طراحی و بسته بندی شما در انتقال مورد های یاد شده توانا باشد، گویا و نافذ تر خواهد بود. با این حال، سادگی هم مهم است.

مهم است که طراحی شما بتواند شعار و پیام خود را نه با پیچیدگی، که به سادگی و در کم ترین زمان و فرصت ممکن، به مشتری منتقل کند. اگر نمی توانید در سریع ترین زمان ممکن به پرسش نخست پاسخ دهید، یقین بدانید که طراحی و بسته بندی کالای شما گویا و ساده نیست.

آیا طراحی شما صادقانه و شفاف است؟

هر آنچه که بر روی کالا ثبت می شود، باید مشخص، شفاف و البته صادقانه باشد. تصور نکنید که با ثبت نکردن قیمت، تاریخ انقضا و دیگر داده و حقیقت های غذایی، مصرف کننده را گول زده اید. امروزه مصرف کننده آگاه تر از همیشه و با قدرت چانه زنی فراوان پا به فروشگاه می گذارد و اگر اطلاعات مورد نظرش را بر روی کالا نیابد، آن را کنار نهاده و کالای دیگری بر می دارد.

گذشته از این، عدم درج اطلاعات یا بد تر از آن، درج اطلاعات ناصحیح، می تواند مصرف کننده را نسبت به شما بدبین کند و بدانید یک مشتری بدبین، تجربه ی خود را با هفده مشتری دیگر در جریان خواهد گذاشت و اگر آن هفده مشتری نیز هر یک تجربه شان را به هفده نفر منتقل کنند، اعتبار تامین کننده برای همیشه زیر پرسش خواهد بود.

آیا بسته بندی در قفسه و در کنار رقیب ها جذاب است؟

فراموش نکنید که کالا و بسته بندی و طراحی آن، نه به تنهایی که در فروشگاه و در کنار انبوهی از دیگر کالا ها و بسته ها باید دیده شود. هیچ فروشگاهی فضا و بخش ویژه و منفردی برای کالای شما در نظر نمی گیرد. پس افزون بر مورد های یاد شده، باید طراحی و بسته بندی کالا به گونه ای باشد که بتواند درون قفسه و در کنار دیگر کالا ها، خود را نشان دهد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>