اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کاربرد مقوا در بسته بندی

توجه به بسته بندی محصول و حفاظت از محصول تولید شده حتی در زمان های قدیم هم وجود داشته است و تولید کنندگان برای این که محصول را سالم به دست مصرف کننده برسانند، آن را بسته بندی می کردند.صنعت بسته بندی از زمان ظهور تا به حال همیشه در حال پیشرفت بوده است اما برخی مواد اولیه در این صنعت هستند که هر چقدر هم این صنعت با پیشرفت همراه باشد، آن ها نقش اساسی را در این صنعت بازی می کنند و عوض نمی شوند. مقوا یکی از این مواد اولیه ست. در این مقاله می خواهیم در مورد انواع مقوا ها در صنعت بسته بندی صحبت کنیم.

کارتن شیار دار معمولی

معمول ترین کارتن در بسته بندی که برای اقلام کوچک مانند بسته بندی فنجان و لیوان استفاده می شود. در این جعبه مقوایی طول تمام فلاپ ها تا مرکز یکسان است. مناسب ترین جعبه برای حمل و ارسال بسته بندی های کوچک است.

کارتن نیمه شیاردار

شبیه به کارتن شیار دار معمولی ست که یک طرف آن کاملا باز است و به راحتی می توان کالا های مختلف را درون آن قرار داد. این بسته بندی بیشتر برای لوازم بزرگ کاربرد دارد. مثلا بسته بندی یخچال، لباسشویی و امثال این ها از کارتن نیمه شیاردار استفاده می کنند.

مقوای موج دار

در سال 1890 روبرت گید که در شهر بروکلین زندگی می کرد، در زمینه ساخت ساک های کاغذی و چاپ فعالیت داشت، از مقوای موج دار برای ساخت جعبه استفاده کرد. او جعبه ای را طراحی کرد که از تکه های صاف و از پیش برش خورده مقوا ساخته شده بود. یک مقوای سه لایه که هم سبک است و هم محکم. این مقوا در برابر ترک خوردن، پاره شدن یا متلاشی شدن مقاوم است.

این مقوا کاربرد های بسیار متنوعی دارد و سالانه میلیون ها تن از آن مصرف می شود. راز استحکام و قدرت جالب توجه مقوای موج دار در لایه های پیچ خورده و مواجی نهفته است که در میان دو لایه صاف و مسطح قرار گرفته اند و با استفاده از نشاسته ذرت و برخی موادشیمیایی به هم چسبیده اند. در صنعت بسته بندی، به هنگام ساخت جعبه، لایه های موج دار مقوا در یک راستا قرار می گیرند و این امر استحکام و قدرت جعبه را تا حد زیادی افزایش می دهد.

جعبه های هم پوشانی شونده

جعبه هایی بسیار محکم و برای جا به جا کردن اقلام سنگین بسیار مناسب است. این جعبه ها از یکسری فلاپ تشکیل شده اند که این فلاپ ها روی یکدیگر قرار می گیرند و عمق همه آن ها با هم برابر است. از این جعبه ها برای بسته بندی یخچال، ماشین لباسشویی و بسته بندی اشیا سنگین استفاده می شود.

این جعبه دلیل سادگی کاربرد زیادی دارند و برای بسته بندی آن ها نیازی به چسب نیست و به راحتی تا می شوند. در ابعاد کوچک تر هم از این جعبه ها برای بسته بندی چای و دمنوش و ویتامین ها استفاده می شود.

جعبه های با برش اختصاصی

این نوع از جعبه های مقوایی بر اساس نیاز مشتری طراحی می شوند و به همین دلیل کاملا خاص و دقیق هستند. از این جعبه ها معمولا برای بسته بندی مواد آرایشی و بهداشتی و بسته بندی اسباب بازی استفاده می شود. جعبه های کادویی هم از این مقوا استفاده می کنند. در طراحی بسته بندی مواد غذایی هم در موارد خاص استفاده می شود یعنی زمانی که مواد غذایی برای صادرات باشد و در بسته های بزرگ قرار بگیرد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>