اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


انواع دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته بندی چیست؟

دستگاه بسته بندی عملیات بسته بندی مواد خوراکی، حبوبات و خشکبار، کالاهای بهداشتی آرایشی، صنعتی و … را انجام می دهند. دستگاه های بسته بندی بنا به کاربرد و استفاده های گوناگون، به انواع مختلفی تقسیم می شود. ماشین آلات بسته بندی به دلیل فواید بسیار زیادی که دارند، بسیار حائز اهمیت هستند و در انواع خانگی و کارخانه ای تولید می شود.

انواع دستگاه بسته بندی

در ادامه چند نمونه از پرکاربردترین انواع محصولات بسته بندی را برای شما معرفی خواهیم نمود، تمام این محصولات را می توانید از ما به عنوان یکی از معتبرترین مرجع ماشین آلات صنعتی خریداری کنید.همچنین لازم است این نکته را یادآوری کنیم که تمامی دستگاه های بسته بندی در کاروپک با قیمت مناسب تری نسبت به سایر تولیدی ها، به مشتریان عزیز فروخته می شود.

همچنین با تولید ابزارهای بسته بندی با کیفیت، توانسته ایم مشتریان زیادی را از خود راضی نگه داشته و به قول خود وفا کنیم.به صورت کلی سه نوع دستگاه بسته بندی وجود دارد که به ترتیب عبارتند از: دستگاه بسته بندی پودری، دستگاه بسته بندی حبوبات یا دانه ای  و دستگاه بسته بندی ساشه ای.

دستگاه بسته بندی حبوبات

دستگاه بسته بندی حبوبات یکی از انواع دستگاه بسته بندی است که برای مواد غذایی مانند انواع دانه ها، حبوبات و خشکبار کاربرد دارد. در حقیقت، از انواع دستگاه بسته بندی می توان برای بسته بندی حبوبات و مواد گرانولی استفاده نمود.

از دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار نه تنها به صورت صنعتی و در کارخانه ها استفاده می شود، بلکه نوع خانگی آن موجود است و می توان از آن در خانه نیز استفاده کرد. درست همانند دستگاه وکیوم خانگی که در منزل کاربرد بسیار زیادی دارد.

برای مثال، افرادی که شغل آنها کاشت و برداشت دانه های مختلف است، می توانند از این دستگاه در منزل استفاده کنند و با پکیجینگ دلخواه آنها را به فروش بگذارند. معمول ترین روش بسته بندی حبوبات، در پاکت ها یا لفاف های جنس سلفون است.

دستگاه بسته بندی دانه ای حجمی

دستگاه بسته بندی دانه ای حجمی از آن با نام دستگاه بسته بندی حبوبات نیز یاد می کنند، برای بسته بندی محصولات گرانولی با شکل هندسی منظم و مشابه در بسته های با سایز معمولی و به فرم بالشتی مورد استفاده قرار می گیرد.همچنین در صورتی که قصد داشته باشید بسته بندی به فرم پاکتی را نیز به دستگاه بسته بندی حبوبات اضافه نمایید، می توانید با اضافه کردن سیستم پاکت کن، این قابلیت را هم به این دستگاه اضافه نمایید.

برای بسته بندی مواد کم ارزش یا محصولاتی که وزن دقیق آنها اهمیت نداشته باشد، از دستگاه حجمی استفاده می شود. در این نوع دستگاه ها، سرعت زیاد و دقت کم است.سیستم های نوارجلو، بالابر، پاکت کن، تزریق گاز و تاریخزن نیز به صورت مکمل و در صورت تمایل مشتری، به دستگاه بسته بندی حبوبات قابل اضافه کردن می باشند.

دستگاه بسته بندی توزین دار

برای بسته بندی مواد گرانولی نظیر انواع حبوبات، خشکبار، شکر، قند، نمک و … از دستگاه پرکن توزینی یا توزین دار استفاده می شود. به طور کلی این دستگاه برای محصولاتی کاربرد دارد که وزن دقیق آنها مهم است.دستگاه های توزین دار، در انواع دو، چهار، شش و ده توزین ساخته می شوند. این دستگاه ها، سرعت و دقت بالایی دارند.

دستگاه بسته بندی ساشه پودری

برای بسته بندی محصولات پودری، بهترین انتخاب استفاده از دستگاه بسته بندی ساشه پودری است. البته به این نکته توجه داشته باشید که این دستگاه، برای محصولات پودری به فرم ساشه مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که قصد ندارید محصول مورد نظرتان را به صورت ساشه بسته بندی نمایید، می توانید از دستگاه دیگری که در ادامه معرفی میکنیم استفاده نمایید.دستگاه بسته بندی ساشه پودری با توجه به سفارش شما به صورت ساشه 3 طرف دوخت و یا ساشه مدادی طراحی و ارائه می شود.

دستگاه بسته بندی پودری

اگر قصد دارید محصولات پودری را به فرم بالشتی بسته بندی کنید، دستگاه بسته بندی پودری مناسب شماست. همچنین در این دستگاه هم شما می توانید با نصب سیستم پاکت کن، بسته بندی های خودتان را به صورت پاکتی نیز انجام دهید.

یک دستگاه بسته بندی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک دستگاه بسته بندی خوب باید توان و تحمل تولید بالا را داشته باشند. هر چند ظرفیت هر دستگاه متفاوت است؛ اما دستگاه های بسته بندی باید بتوانند به صورت روزانه میانگین تعداد قابل قبولی محصول را بسته بندی کنند. و در نهایت، محصولی که این دستگاه ه ما تحویل می دهد باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • کیفیت چاپ روی محصولات بالا باشد.
  • لبه های محصول دارای خوردگی و زدگی نباشد.
  • باید کیفیت کالاهای بسته بندی به حدی باشد که هیچگونه خلل و درزی در بسته بندی وجود نداشته باشد.

اهمیت بسته بندی با کیفیت

با توجه به اینکه محصولات مهم ترین بخش در صنعت هستند، بسیاری از افراد زمانی که محصولی را در فروشگاهی مشاهده می کنند که از نظر بسته بندی، زیبایی و کیفیت مناسبی دارد، آن محصول را نسبت به سایر محصولات ترجیح می دهند. بنابراین، بسته بندی خوب می تواند به برند شدن شرکت ها کمک بسیار زیادی داشته باشد. زیرا بسیاری از برند ها با توجه به بسته بندی زیبا و کیفیت بالا در میان مردم جا افتاده اند.

بسته بندی محصولات با دستگاه های با کیفیت با چه هدفی انجام می شود؟

  • بسته بندی کردن محصولات با ماشین آلات بسته بندی باعث حفاظت از آن در برابر هرگونه آسیب دیدگی می شود.
  • بسته بندی کردن محصولات با این ماشین آلات باعث راحتی در هنگام جابه جایی، شمارش و نگهداری می گردد.
  • از دیگر اهداف بسته بندی کردن محصولات می توان به شناساندن آن محصول و یا کالا در بازار و در میان مردم اشاره کرد.
  • برای ایجاد ارتباط با مشتری از روش های مختلف فروش استفاده می شود و موفقیت هر کالا در فروش نیاز به بسته بندی خوب و ظاهری زیبا می باشد.
  • بسته بندی که دوباره بتوان از آن استفاده کرد باعث برتری محصول می گردد و میزان آلودگی محیط را کاهش می دهد.
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>