اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

دستگاه تاریخ زن

نحوه کار دستگاه تاریخ زن بیشتر به مدل دستگاه بستگی دارد. دستگاه تاریخ زن انواع مختلفی دارد و هر کدام از آن ها نحوه کارکرد متفاوتی با نوع دیگر دارد. به طور کلی همانطور که از نام این دستگاه ها مشخص است، دستگاه تاریخ زن برای ثبت تاریخ انقضا و تولید، سری ساخت محصولات و قیمت بر روی بسته بندی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع دستگاه تاریخ زن:

  • تاریخ زن دستی
  • تاریخ زن نیمه اتوماتیک
  • تاریخ زن تمام اتوماتیک
  • تاریخ زن دستی الکترونیکی

تاریخ زن دستی چگونه کار می کند؟

دستگاه تاریخ زن می تواند در زمانی کوتاه اطلاعات مشخص شده را بر روی سطوح مختلف چاپ کند. اما باید به این نکته هم توجه کرد که ثبت اطلاعات با تاریخ زن دستی تنها روی سطوح صاف قابل انجام است.
تاریخ زن دستی به عنوان یکی از ملزومات و تجهیزات بسته بندی، ساده ترین مدل در میان دستگاه های تاریخ زن را دارد. تاریخ زن دستی از تکنولوژی های قدیمی و اولیه برای چاپ استفاده می کنند. دستگاه تاریخ زن دستی در مدل های ساده از جوهر جامد و در مدل های پیشرفته تر از جوهر های حرارتی برای چاپ استفاده می کنند.

نحوه کار تاریخ زن دستی بسیار ساده است این دستگاه یک کریشه یا به اصطلاح جعبه حروف دارد که شما باید بر اساس کلمات و اعداد مورد نیاز متن اصلی، حروف را روی قالب های تاریخ زن بچینید و سپس با قرار دادن محصول در مقابل چاپ گر؛ اهرم دستگاه را فشار دهید و تاریخ زن دستی با چاپ حروف روی ریبون، در نهایت اطلاعات را روی بسته بندی محصول ثبت می کند.

تاریخ زن های دستی حرارتی جوهر گرم شده را بر روی محصول می پاشند و مدل های دیگر از فشار برای چاپ جوهر جامد استفاده می کنند.با تاریخ زن دستی نمی توان لوگو و بارکد را روی محصول چاپ کرد. همچنین تاریخ زن دستی، حداکثر در 3 سطر می تواند اطلاعات محصول را چاپ کند.دستگاه تاریخ زن دستی برای چاپ اطلاعات محصول به ریبون نیاز دارد که ماده مصرفی این دستگاه است. ریبون نوار سیاه رنگی است که حروف روی آن چاپ می شود.

نحوه کارکرد تاریخ زن نیمه اتوماتیک

نحوه کار تاریخ زن نیمه اتوماتیک شبیه به تاریخ زن دستی است. تنها تفاوت میان دو مدل، اهرم موجود در تاریخ زن نیمه اتوماتیک است که با یک پدال الکتریکی تعویض شده است. بدین ترتیب اپراتور فقط با فشار پای خود دستور چاپ را به دستگاه تاریخ زن می دهد و دستگاه به شکل اتوماتیک و بدون نیاز به فشار دست کار چاپ را انجام می دهد. میزان تولید و سرعت عمل تاریخ زن های نیمه اتوماتیک بسیار بیشتر از تاریخ زن دستی است.

نحوه کار تاریخ زن اتوماتیک

تاریخ زن اتوماتیک در کارخانه های صنعتی و بسته بندی و بیشتر به عنوان تاریخ زن مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. در تولیدات تعداد بالا معمولا از دستگاه تاریخ زن اتوماتیک برای چاپ تاریخ و دیگر اطلاعات بر روی محصولات استفاده می شود. دستگاه تاریخ زن اتوماتیک معمولا به عنوان تکمیل کننده خط بسته بندی محصولات مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند به خوبی عمل چاپ اطلاعات نهایی بر روی محصول را انجام دهد.

نحوه کار دستگاه تاریخ زن اتوماتیک بسیار راحت تر و حرفه ای تر از تاریخ زن های دستی و نیمه اتوماتیک است.دستگاه های اتوماتیک به عنوان دستگاه تاریخ زن غلطکی و یا تاریخ زن رومیزی در خط تولید محصول نصب می شوند و محصول با استفاده از نوار نقاله به مقابل دستگاه چاپ برده می شوند. اطلاعات چاپی از قبل به دستگاه تاریخ زن وارد شده و با قرار گرفتن محصول در مقابل دستگاه عمل چاپ با سرعت بالایی انجام می شود.

دستگاه تاریخ زن دستی الکترونیکی

نسل جدید دستگاه های تاریخ زن مدل های دستی الکترونیکی هستند. این مدل ها به نوعی نسل جدید تاریخ زن های دستی و نیمه اتوماتیک هستند ولی با مدل های اتوماتیک تفاوتی عمده دارند و آن نیز قابلیت حمل آن ها است. دستگاه تاریخ زن دستی اتوماتیک از سیستم الکترونیکی برای ثبت اطلاعات چاپی استفاده می کنند و به آنها تاریخ زن جوهر افشان و یا تاریخ زن لیزری نیز گفته می شود.

نحوه کار دستگاه تاریخ زن دستی الکترونیکی نیز بسیار ساده است. بعد از مشخص کردن متن، دستگاه را در محل مورد نظر قرار می دهید و کلید چاپ را فشار می دهید. برخی مدل ها نیز سرعت بالاتری دارند و به محض قرار گرفتن بر روی سطح، خود عمل چاپ را انجام می دهند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>