اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

انواع دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری حبوبات یکی از دستگاه های مورد استفاده در صنایع غذایی است که برای پاک کردن، سایز بندی کردن، پولیش کردن و بسته بندی انواع حبوبات و غلات در صنعت بسته بندی نیز به کار برده می شود و به این ترتیب تصفیه و آماده سازی محصولات انجام می‌گیرد.

دستگاه بوجاری حبوبات چهار توزین صنعتی

این دستگاه های بوجاری به شکل معمولی دارای چهار بخش ورودی مختلف هستند و می توانند همزمان چهار محصول مختلف و یا محصول های یکسان را بوجاری و بسته بندی کنند.

دستگاه بوجاری چهار توزین خانگی (ارتفاع پایین)

این دستگاه های بوجاری حبوبات نیز دارای چهار ورودی هستند اما ورودی آنها در اندازه های کوچک تری است که برای استفاده از کسب و کارهای خانگی و یا کارگاه های بسته بندی کوچک مناسب هستند.

دستگاه بوجاری دو توزین صنعتی

این مدل ها نیز دارای دو ورودی هستند و همانند مدل چهار توزین قابلیت کار همزمان روی محصولات مختلف یا یکسان را دارند.

دستگاه بوجاری دو توزین خانگی (ارتفاع پایین)

دو ورودی مختلف با ارتفاع پایین این مدل را به یکی از پر فروش ترین دستگاه های بوجاری حبوبات در بازار تبدیل کرده است.

دستگاه بوجاری حجمی

دستگاه بوجاری حبوبات حجمی می تواند به شکل دائمی و همیشگی عملیات بوجاری و بسته بندی حبوبات و غلات را ادامه دهد. این دستگاه ها برای کارخانه های بزرگ صنعتی که حجم تولیدی بالایی دارند، بسیار مناسب هستند.

دستگاه بوجاری پودری

دستگاه های پوردی برای بوجاری و بسته بندی انواع سبزی های خشک و دیگر گیاهان دارویی و پودرهای غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه های بوجاری از حساسیت بالایی برخوردارند و می توانند به خوبی تمامی موارد را از محصول اصلی جدا کنند.

دستگاه بوجاری تک توزین آنالوگ

این مدل ها ارزان ترین مدل دستگاه بوجاری حبوبات موجود در بازار هستند که به شکل نیمه اتوماتیک کار می کنند و فقط از یک ورودی بهره می برند. برخی کارگاه های کوچک و کسب و کارهای خانگی از دستگاه بوجاری تک توزین استفاده می کنند.

نحوه کار دستگاه بوجاری حبوبات

با استفاده از دستگاه بالابرهای موجود برای دستگاه بوجاری حبوبات، حبوبات و یا غلات مورد نظر در داخل آن ها ریخته می شوند تا از توزین ها بالای دستگاه وارد شوند. در اولین مرحله باید سنگ و خاشاک و کلیه آشغال های بزرگ از حبوبات جدا شوند. این عملیات با استفاده از لرزش و همچنین وزش باد انجام می شود. در مرحله بعدی باید حبوبات را از یکدیگر جدا کرد و قطعات کوچک تر را از آن ها کنار گذاشت. این مرحله بر روی غلطک های دستگاه بوجاری حبوبات صورت می گیرد.

بر اساس نوع حبوبات مصرفی و همچنین خواسته های بازار می توان حساسیت دستگاه را کم و یا زیاد کرد.پس از جدا شدن تمامی موارد اضافی از حبوبات و غلات، باید آن ها را بر اساس اندازه دسته بندی کرد. معمولا حبوبات و غلات بزرگ تر ارزش و قیمت بیشتری دارند. این مرحله با استفاده از الک های خاص و همچنین لرزش و وزش باد انجام می شود.

حبوبات و غلات جدا شده با قرار گرفتن روی غلطک های مخصوص و لرزش پولیش کشیده می شوند تا ظاهر براق و جذابی به دست آورند. بدین ترتیب بخش های خشک و نامناسب حبوبات نیز از آن ها جدا خواهد شد و یک محصول با کیفیت، بوجاری و پولیش شده برای شما باقی خواهد ماند.

بیشتر مدل های دستگاه بوجاری حبوبات به سیستم های بسته بندی نیز مجهز هستند و می توانند حبوبات و غلات را در بسته بندی هایی با اوزان مختلف بسته بندی کنند. در صورت نیاز به محصولات عمده نیز می توانید محصول نهایی را در داخل گونی بریزید.

کاربرد های دستگاه بوجاری حبوبات

  • تمیز کردن انواع حبوبات و غلات از سنگ و خاشاک
  • جدا کردن انواع حبوبات و غلات از یکدیگر
  • دسته بندی حبوبات و غلات در اندازه های مختلف
  • پولیش و برق انداختن حبوبات و غلات مختلف
  • بسته بندی حبوبات و غلات در اندازه ها و وزن های مختلف
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>