اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

نحوه کار خشک کن ها در ماشین آلات صنایع غذایی

خشک کردن معمولا برای تولید فرآورده هایی با ماندگاری بالا و قابلیت حمل آسان به کار می رود که پس از ‏بازسازی با آب، بسیار مشابه ماده اولیه می باشند. این فرآیند برای محصولاتی نظیر شیر، شیر پس چرخ، آب ‏پنیر، خامه، مخلوط بستنی، کنستانتره های پروتئین و غذای کودک به کار می رود که تمام آن ها دارای محتوای ‏آب بالایی هستند.

خارج کردن آب، به ویژه از لحاظ مصرف انرژی، گران قیمت است. در نتیجه معمولا قبل از ‏خشک کردن، مواد با استفاده از تبخیر یا اسمز معکوس تا حدی تغلیظ می شوند. روش های متعددی برای خشک ‏کردن وجود دارد که تنها بعضی از آن ها در صنایع شیر کارآیی دارند.

استفاده از خشک کن های غلتکی به دلیل ‏وارد آمدن آسیب به ماده اولیه بسیار کاهش یافته است. روش هایی مانند خشک کردن انجمادی نیز بسیار گران ‏بوده و در مواردی خاص، مانند خشک کردن استارترهای لاکتیک به کار می روند. اما متداول ترین روش مورد ‏استفاده در صنایع شیر، خشک کردن پاششی می باشد‏.
خشک کن پاششی

در این سیستم مایعی که قبلا تا حدودی تغلیظ گردیده، تحت اثر فشار به درون محفظه ای که دارای هوای داغ است ‏به صورت ذرات بسیار ریز پاشیده می شود. حرارت دستگاه معمولا از 300 درجه سانتی گراد تجاوز نمی کند.

عمل خشک کردن فقط در چند ثانیه صورت گرفته و درجه ‏حرارت مرطوب که خشک شدن واقعی ذرات تحت آن انجام می شود از 40 تا 50 درجه سانتی گراد بیشتر نیست. ‏وسیله پاشنده یا اتمایزر در این سیستم ها دارای اهمیت زیادی بوده و ممکن است به شکل سانتریفوژی یا نازلی ‏باشد. جریان مایع ورودی و هوای گرم، عمدتا به شکل هم جهت هستند‏.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>