اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

بسته بندی پوچ چیست؟

این نوع کیسه را می توان محصول کامل خلاقیت بشر که البته همچون همیشه برخاسته از نیازهای اوست، دانست. ‏در تولید پاچ های هولوگرافیک از دو فناوری چاپ انعطاف پذیر و فناوری اپتیکال استفاده می شود. ‏در تولید پاچ های متداول از فیلم های پلی استر استفاده می شود که در این نوع، به جای پلی استر از فیلم های ‏هولوگرافیک استفاده شده. این کار در جهت به حداکثر رساندن ایمنی محصول و غیر قابل تقلبی نمودن آن انجام شده ‏و از قابلیت بسیار بالایی در هماهنگ سازی با انواع روش های چاپ برخوردار است.

یکی دیگر از جنبه های ‏جدید این محصول، زیبایی آن است که خود تبلیغی است خاموش و بالفعل که در افزایش فروش محصول می تواند ‏نقش به سزایی ایفا نماید. وقتی شما دو محصول با کیفیت یکسان را در دو بسته بندی مختلف در کنار هم بر روی ‏قفسه فروشگاه قرار می دهید، مشتریان به صورت ناخود آگاه به سمت محصولی می روند که از نظر زیبا ‏شناختی، چشم گیرتر و جذاب تر باشد.

هر چند که استفاده از این بسته بندی مقداری به قیمت تمام شده محصول می ‏افزاید ولی مزایای حاصله از آن به راحتی تمامی این هزینه اضافی را پوشش می دهد. البته نمی توان از این بسته ‏بندی برای هر محصولی استفاده نمود بلکه باید مصرف کننده نهایی محصول را در نظر گرفته و محاسبه کرد که ‏آیا محصول مورد بسته بندی ارزش عرضه در این نوع کیسه ها را دارد یا خیر.

کیسه های سه طرف دوخت

این نوع بسته بندی در اندازه و اشکال مختلف تولید و عرضه می شود و از نظر رنگ نیز هیچ محدودیتی ندارد. ‏نوع مواد اولیه به کار رفته در تولید آنها از انواع بسیار مرغوب بوده و از آن برای محصولاتی که نیازمند به ‏ماندگاری و مقاومت بالا استفاده می شود. بسته بندی های pillow pack از ایمنی بسیار بالایی برخوردارند. و به ‏دلیل خاصیت ضد نشتی که دارند، در صنایع مخلتف از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند.

در صنایع غذایی نیز ‏از کیسه های 3 طرف دوخت برای مقاصد مختلفی همچون بسته بندی انواع اسنک و غذاهای میان وعده، ‏ماکارونی، محصولات شیرینی و شکلات و به عنوان بسته بندی محافظ درون دیگر انواع بسته بندی، استفاده می ‏شود. همچنین برای نگهداری مواد غذایی به صورت تازه نیز از چنین کیسه هایی می توان سود برد.

کیسه های پلی اتیلن و PET لمینه

پاچ های لمینه پلی اتیلن و PET از نظر رنگ بسیار متنوع هستند و به این دلیل از آنها برای بسته بندی و عرضه ‏محصولاتی استفاده می شود که مستقیما برای مصرف کننده نهایی طراحی شده اند. محصولاتی همچون شامپوهای ‏یک نفره، انواع حبوبات، منسوجات و انواع مواد غذایی قابلیت عرضه در این مواد را دارا هستند. یکی از ‏محصولات پر مصرف ارائه شده در این بسته بندی، آرد گندم می باشد که البته در انتخاب این بسته بندی برای ‏عرضه آن، زوایای زیبا شناختی لحاظ نگردید.

بلکه موارد بهداشتی نیز مورد توجه قرار داشته است. آرد گندم یکی ‏از غذاهای اصلی در بسیاری از کشورهاست که اتفاقا همین موضوع سبب شده بازار آرد، بازاری رقابتی باشد. در ‏چنین بازاری، ایمنی غذا و سلامت آن یک بحث است و جلب نظر مصرف کننده برای تسخیر بازار، بحثی دیگر، ‏بسته بندی مورد استفاده برای آرد مصرفی نه تنها باید سلامت باشد بلکه باید توانایی حفظ رنگ و عطر آن را نیز ‏داشته باشد. موضوع مذکور، یعنی رنگ و طعم، در مورد آرد نان از اهمیت چندانی برخوردار نیست و در مورد ‏انواع آرد کیک و شیرینی پزی لحاظ می شود.

برای این هدف باید از مواد اولیه ای استفاده نمود که توانایی ‏پوشش فاکتورهای مورد نیاز را داشته باشند و به همین دلیل است که از ورقه های لمینه پلی اتیلن و حتی PET برای بسته بندی انواع آرد کیک و شیرینی استفاده می شود. دو مواد اولیه مذکور از بازدارندگی بالایی در برابر ‏اکسیژن برخوردارند و می توانند طعم و عطر آرد را برای مدت زمان طولانی تازه نگهدارند.

کیسه های با درزبندی مرکزی

از این کیسه ها به دلیل نوع و جای دوخت می توان در شرایط سخت انبارداری همچون سرما و یا گرمای شدید ‏سود برد چرا که از پایداری بالایی در برابر شرایط دمایی سخت برخوردارند. این نوع کیسه در انواع بسته بندی ‏های انعطاف پذیر طبقه بندی می شود و توانایی حفظ محتویات بسته در برابر اکسیژن، رطوبت و دیگر عوامل ‏خارجی نامطلوب را دارد.

کیسه های ایستاده

این نوع کیسه ها از پایداری مناسبی در برابر دمای دستگاه دوخت برخوردارند و در تولید آنها از ورقه های لمینه ‏چاپ دار متناسب با نیاز مصرف کننده نهایی و محصول استفاده می شود. به صورت استاندارد، کیسه های ایستاده در دو نوع زیپ دار و بدون زیپ عرضه می شوند.

جنس مواد اولیه آنها نیز می تواند به صورت ‏سخت و یا نرم باشد. از این کیسه ها برای عرضه انواع غذاهای آماده و مایعات می توان سود برد و بنا بر نیاز می ‏توان حتی بر روی آنها سیستم های تخلیه ای همچون، سیستم های تخلیه سوپاپ دار، نازل، زیپ های خاص و ‏معمولی، نصب نمود. کف این کیسه ها می تواند به دو صورت Doyne و pillow باشد.

کیسه های پلاستیکی

می توان به جرات ادعا کرد که کیسه های پلاستیکی، متنوع ترین نوع بسته بندی هستند و آنها را می توان در ‏اندازه ها و اشکال مختلف برای هر نوع محصولی استفاده کرد. این کیسه ها از ورقه های پلاستیکی چاپ دار تولید ‏می شوند و بسته به محصول ارائه شده در آن، می توان قابلیت باز شوندگی مجدد را به آن اضافه نمود. در مورد ‏شکل نهایی نیز باید به این نکته اشاره کرد که آنها به صورت عادی به صورت نزم و انعطاف پذیر و سخت عرضه ‏می شوند که انتخاب نوع شکل آن بستگی به میزان استحکامی دارد که برای محصول مورد بسته بندی احتیاج ‏است دارد.

کیسه های پلاستیکی از پایداری بسیار بالایی در شرایط نامناسب دارند و به همین جهت برای صنایع ‏مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از نظر هزینه های تولید نیز بسیار به صرف بوده و از وزن کمی ‏برخوردارند. وزن کمتر یعنی مواد اولیه کمتر و این خود دلیل هزینه تولید پایین آنهاست. به دلیل انعطاف پذیری ‏بسیار بالای این بسته بندی، مشرتیان هیچ محدودیتی در ارائه طرح دلخواه خود ندارند.

کیسه های BOPP

کیسه های BOPP از منظر تولید در رده کیسه های پلاستیکی طبقه بندی می شوند و از نظر اهل فن، کیسه های BOPP بهترین گزینه ممکن برای کیسه های با قابلیت بسته شدن دوباره می باشند. از آنها می توان به ویژه برای ‏بسته بندی و عرضه محصولاتی سود جست که احتمالا در یک وعده تمام نمی شوند و مقداری از مواد ته بسته بندی ‏باقی می ماند.

با استفاده از چنین موادی می توان از تمامی محصول بسته بندی شده به صورت بهینه تری استفاده ‏کرد و از هدر رفتن مواد غذایی جلوگیری نمود. اهمیت چنین موضوعی وقتی بیشتر مشخص می شود که این ‏حقیقت را در نظر بگیریم که هم اکنون جهان با مشکل جدی کمبود مواد غذایی روبروست.

از کیسه های با قابلیت ‏دوباره باز شونده BOPP می توان در جهت بسته بندی انواع غذاهای میان وعده، ماکارونی و لازانیا، بسته بندی ‏انواع محصولات شیرینی و شکلات و در نهایت به عنوان بسته بندی اولیه و یا همان روکش داخلی بسته بندی های ‏چند تکه استفاده نمود.

کیسه های BOPP در انواع مختلف از جمله: چاپ شده، بدون چاپ، با نوار خود چسب، ‏درون جعبه های PP و با نوار نگهدارنده PET عرضه می شود. 3‏ نمونه اول مذکور، در اندازه های Jumbo و دلخواه مشتری موجود می باشد و محدودیتی در رنگ درخواستی ‏وجود ندارد.

کیسه های وکیوم (vacuum pouch)

این نوع کیسه ها برای بسته بندی بیشتر انواع بسته بندی قابل استفاده اند و وابسته به نوع نیاز شرکت تولید کننده ‏محصول می توان در آن تغییرات دلخواه را ایجاد نمود. موارد استفاده کیسه های وکیوم در صنایع غذایی به ویژه، ‏بسیار گسترده و متنوع است.

به عنوان مثال انواع غذاهای خام و آماده طبخ همچون محصولات آبزی، مرغ و ‏گوشت و انواع محصولات لبنی را می توان با استفاده از این کیسه ها بسته بندی نمود. کاربرد این کیسه ها محدود ‏به این نبوده و از آنها می توان برای عرضه محصولات صنعتی و حتی تبلیغی نیز سود جست.

کیسه های (Standy pouch)

همان طور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، تقریبا هر نوع محصولی را می توان با استفاده از pouch به مصرف ‏کننده نهایی عرضه نمود و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. به منظور پاسخگویی به نیاز تولید کنندگان ‏انواع شور و ترشیجات، میوه های خشک شده و شیرینی جات، کیسه هایی طراحی گردیده که اصطلاحا Standy خوانده می شوند و به معنی کیسه خاص ارائه محصولات بر روی قفسه فروشگاه هاست.

کیسه های Gusset

از این کیسه ها برای بسته بندی محصولات فله ای استفاده می شود و به دو صورت فویل دار و بدون فویل قابل ‏عرضه است. از این نوع بسته بندی برای بسته بندی مایه خمیر، مواد شیمیایی، انواع سموم دفع آفات و ‏محصولاتی از این دست، استفاده کرد.

به دلیل نوع پر کردن وکیومی که برای این بسته بندی استفاده می شود. ‏تاریخ انقضاء محصول بسیار افزایش می یابد و این خود نکته ای است مثبت برای تولید کنندگان و فروشندگان ‏محصولات. از طرفی این کیسه ها از استحکام بسیار بالایی برخوردارند و به هیچ وجه شل نمی شوند، نشت نمی ‏کنند و باعث فساد محصول نمی گردند.

کیسه های نازل دار (spout pouch)

سال هاست که تمامی فعالان عرصه محصولات نوشیدنی به دنبال یافتن محصولی برای جایگزین نمودن بطری می ‏باشند و یکی از عملی ترین و اقتصادی ترین شیوه های ابداع شده، کیسه های نازل دار می باشند. این نازل ها ‏دارای نشان گر عدم تقلب (tamper evident) می باشند و پس از بازشدن اولیه، می توان دوباره درب آنها را ‏بست تا برای استفاده های بعدی محصول را سالم نگهداری کرد.

کیسه های آلومینیومی

این نوع کیسه ها از انواع تخصصی محصولات بسته بندی هستند که درجهت پاسخ گویی به نیاز تولید کنندگان ‏مواد غذایی همچون غذاهای کنسرو شده، ابداع شده اند. معمولا برای تولید این گونه بسته بندی ها از مواد خام ‏بسیار با کیفیت استفاده می شود چرا که محصول تولیدی مستقیما با سلامت مردم در ارتباط است.

این کیسه ها از ‏مقاومت بسیار بالایی رد برابر ورود اکسیژن و رطوبت برخوردارند و به طور اخص در برابر حرارت دمای ‏بالا، ممانعت پذیری بسیار خوبی دارا می باشند. شاید وقتی صحبت از استفاده از فویل در پاچ به میان می آید، ‏شنونده تصور قیمتی بسیار بالا را متصور شود ولی قیمت تمام شده آنها بسیار پایین و مناسب می باشد.

کیسه های جباب دار

از دیگر انواع تخصصی کیسه ها می توان به کیسه های حباب دار اشاره نمود. این کیسه ها از درون کاملا لطیف ‏و صاف ولی از بیرون دارای پوسته ای حباب دار می باشد و برای بسته بندی قطعات صنعتی که دارای اشکال ‏غیر عادی می باشند مناسب اند. این کیسه ها در 3 مدل تولید می شوند:

  • کیسه های حباب دار با خاصیت ضد ‏الکتریسته ساکن
  • کیسه های حباب دار با قابلیت بسته شدن مجدد
  • کیسه های حباب دار flush cut
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>