اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


دستگاه تقطیر صنعتی

روش کار دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی

دستگاه تقطیر صنعتی عرقیات گیاهی یا عرق گیری از پرکاربردترین ماشین آلات صنایع غذایی است که در صنایع گلابگیری و عرقگیری گیاهان، کاربرد دارد. گیاهانی که به عنوان درمان، دارو و یا نوشیدنی کاربرد دارند، به عنوان مواد اولیه این صنعت قلمداد می شوند.

تقطیر عرقیجات، فرآیندی است که می تواند برای جدا کردن مایع یا عرق خالص از مخلوط مایعات و گیاهان استفاده شود. تقطیر معمولا برای جدا کردن مایعات خالص از مایعات مخلوط کاربرد دارد. در این فرآیند، مایع از اجزا یا مواد مخلوط با استفاده از نقطه جوش انتخابی جداسازی می شود. این کار زمانی انجام می شود که مایعات نقاط جوش مختلفی داشته باشند.

در دستگاه های عرق گیری یا تقطیر صنعتی به طور معمول از ستون های بزرگ و عمودی استوانه ای شناخته شده به عنوان برج تقطیر یا ستون تقطیر با قطرها و ارتفاع های مختلف استفاده می شود. این برج ها در فواصل مختلف دارای خروجی هستند که مایع های مختلف تبخیر یافته براساس نقاط جوش مختلف و یا دامنه جوش مختلف و با درجات خلوص متفاوت، پس از سرد شدن از آنها خارج می شوند.

به همین دلیل می توان عرقیاتی با درجه خلوص متفاوت از عصاره و عطر گرفته تا عرق مخصوص شربت و غیره را از هم جدا کرد. پس از این مرحله مایعات تولید شده باید به سمت دستگاه های بسته بندی هدایت شوند.در نظر داشته باشید که در تمامی مراحل کار نگهداری از دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی در راندمان دستگاه حائز اهمیت است.

انواع دستگاه تقطیر
دستگاه های عرق گیری با حرارت دهی مستقیم مشعلی و حرارت دهی غیر مستقیم، در انواع زیر وجود دارند:

  • دستگاه تقطیر برقی
  • دستگاه تقطیر گازی

این دستگاه ها در صنایع غذایی با نام های زیر نیز شناخته می شوند:

دستگاه تقطیر خانگی

  • دستگاه عرق گیری
  • دستگاه عرق گیر خانگی
  • دستگاه گلاب گیری
  • دستگاه عرق گیری صنعتی

نمونه های دستگاه های فوق و برج های تقطیر در انواع ظرفیت ها و حجم های گوناگون و ابعاد مختلف وجود دارند. همانند دستگاه تقطیر صنعتی، دستگاه تقطیر گازی خانگی و نیز دستگاه تقطیر برقی خانگی نیز بسیار پرطرفدار هستند که با قیمت های مختلف در بازار قابل دسترسی هستند.

اشتغال در صنعت گلاب گیری یا عرق گیری چگونه است؟

خوشبختانه درکشور ما در حال حاضر حدود ده هزار گونه گیاهان دارویی و درمانی شناسایی شده است. با گسترش کاربرد دستگاه تقطیر صنعتی در صنایع تولیدی و ورود افراد مختلف در این صنعت، هم به صورت خانگی و هم صنعتی، تولید این محصولات می تواند گسترش یافته و ضمن ایجاد فرصت های شغلی متفاوت، در پیشبرد صادرات این محصولات نیز تأثیر بسیاری خواهد داشت. از این رو داشتن اطلاعات کافی در حوزه راه اندازی خط تولید عرقیات گیاهی بسیار مهم است.

گیاهان متنوع و بسیاری در کشور وجود دارد که در صنعت تقطیر و گلابگیری به کار گرفته می شوند. آن جمله می توان به این گونه ها اشاره کرد: کاسنی، رازیانه، یونجه، شاتره، گل محمدی، بهارنارنج، بیدمشک، نعنا، انواع برگ به لیمو، گردو و غیره. این گیاهان در صنایع عرق گیری، گلابگیری و نوشیدنی استفاده فراوانی دارند و بین مصرف کنندگان از محبوبیت زیادی برخوردارند.

قیمت دستگاه تقطیر

قیمت دستگاه های تقطیر صنعتی عرقیات دارای رنج وسیعی است که از مصارف خانگی تا استفاده در کارخانجات بزرگ، متفاوت است. در اشتغال خانگی از انواع دستگاه عرق گیری و تقطیر خانگی از جنس استنلس می توان استفاده نمود که دارای قیمت بسیار مناسب و اقتصادی است.انواع متنوع دستگاه تقطیر برقی و گازی در ظرفیت های مختلف 15، 25، 45، 65، 155 لیتر و بیشتر قابل ارائه می باشند. که برحسب ظرفیت و نوع استفاده دارای قیمت های مختلف می باشند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>