اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

قالب های عایق سیمانی

ساختمان های بتن مسلح با قالب های عایق ماندگار یکی از استراتژی های متداول در کشور است. هر چند بهره گیری از این سیستم باعث افزایش سرعت ساخت و کاهش حجم عملیات قالب بندی می شود، ولی بنا به نوع قالب انتخابی اجرای نما همچنان به عنوان یک روند زمانبر محسوب می شود.

تخته های سیمانی مورد استفاده در پوشش های دیواری یکی از الزامات مورد تایید است. با توجه به دوام و مقاومت آنها یک راه حل مناسب برای مشکل نمای ساختمان به حساب می آید. بدین منظور روش اجرای ساختمان های بتن مسلح با قالب عایق ماندگار با قالب هایی از جنس صفحات سیمانی در این مرکز بررسی و مورد تایید قرار گرفت.

نکته دیگری که در خصوص این روش اجرایی حائز اهمیت است این است که امکان تهیه یک دیوار باربر با مقطع یکپارچه مستطیلی و نه به صورت مجوف، همانند روش های قالب عایق ماندگار بلوکی و پانلی، را فراهم می سازد. تنها محدودیت این روش این است که نیاز به دقت بالا در هنگام قالب بندی دارد تا از به وجود آمدن هر گونه بار اضافی که بیش از توان بیشینه صفحات باشد، جلوگیری به عمل آورد.

مجموعه ای از باید هایی که در اجرای ساختمان های بتنی با عایق های ماندگار از جنس صفحات سیمانی:

 • بارگذاری ثقلی و لرزه ای سیستم سازه ای حاصل از این روش به ترتیب بر اساس آخرین ویرایش های مبحث 6 مقررات ملی ساختمان و استاندارد 2800 ایران صورت گیرد.
 • رعایت الزامات زیست محیطی در مواد و مصالح به کار برده شده در این محصول الزامی است.
 • استانداردهای زیر در ساخت تخته های سیمانی حاوی تراشه ها چوب باید رعایت شود.
 • در اجرای تمامی اتصالات شامل زیرسازی، نصب تخته های سیمانی به زیرسازی به ساختمان باید از پیچ یا پرچ مطابق ضوابط موجود در مقررات ملی ساختمان استفاده شود.
 • درز انبساط بین تخته سیمانی در فواصل مشخص و به میزان معین بر مبنای تغییر شکل های ناشی از تنش های حرارتی، باید به نحو صحیح تعبیه شود.
 • درز بین تخته های سیمانی باید با مواد و مصالخ مناسب مانند ورق های لاستیکی یا آلومینومی یا..، پوشانده شود و بر روی پیچ ها یا پرچ ها باید پس از پوشش دادن با ملات مناسب سنباده کاری و رنگ آمیز شود.
 • رنگ آمیزی تخته های سیمانی نما در هر دو وجه الزامی است. رنگ های مورد استفاده باید مقاوم در برابر شرایط جوی و محیط های قلیایی باشد.
 • مقاومت سیستم در برابر آتش برای دیوار و سقف با توجه به تعداد طبقات، نوع و جزییات دیوار بتنی مطابق مبحث 3 مقررات ملی ساختمان در خصوص حفاظت ساختمان ها در مقابل حریق. الزامات نشریه شماره 444 مربوط به مقاومت جداره ها در مقابل حریق تامین شود.
 • تمامی مقررات ساختمانی و مقررات محافظت در برابر آتش باید به تناسب و بر اساس مقررات موجود در کشور رعایت شود.
 • تمهیدات لازم در شرایط اقلیمی مختلف کشور برای پوشش نهایی جهت مقابله در محیطهای خورنده و نیز استفاده از فولاد گالوانیزه در این محیط ها و رعایت الزامات مربوط به مبحث 9 مقررات ملی ساختمان الزامی است.
 • در تمامی مراحل تولید و اجرا مسئولیت نظارت عالیه و کنترل کیفی بر عهده شرکت متقاضی است.
 • اخذ گواهی نامه فنی برای صفحات چوب سیمانی پس از راه اندازی خط تولید کارخانه از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن الزامی است.
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>