اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فانتاکروم چیست؟

اصولا دستگاه مخمل پاش دارای قطعات چندان پیچیده ای نیست. روش کار با این دستگاه نیز آسان بوده به همین دلیل راه اندازی کسب و کار با فانتاکروم نیز به سادگی امکان پذیر می باشد. سهولت آموزش این کار که حداکثر ظرف مدت زمان بسیار کمی در حدود 2 تا سه ساعت اصول استفاده از آن قابل فراگیری می باشد دستگاه مخمل پاش را به یک دستگاه منحصر به فرد و استثنایی از هر نظر تبدیل کرده است.

دقت و تنظیمات ساده این دستگاه آن را به یک دستگاه قابل انتقال با کارایی بالا تبدیل کرده است. این دستگاه معمولا از 5 مخزن 20 لیتری ا پیستوله و دو جزئی یا 3 پیستوله تک جزئی پیوسته به هم تشکیل شده است که قادر است همزمان دو نوع ماده کرومی را به خصوص در نوع دو جزئی آن بر روی سطح بپاشد. لازم به ذکر است در پاشش مواد فانتاکروم به ازای هر متر مکعب حدود یک لیتر از این مواد استفاده می شود.

البته لازم است این مواد به روی سطوحی که قبل از آن به خوبی صیقل یافته و تمیز کاری شده باشند یا به اصطلاح پرایمر شده باشند پاشیده شوند. این مورد به خصوص برای رنگ اتومبیل بسیار حائز اهمیت می باشد. اصولا رنگ کروماتیک یا فانتاکروم بر اساس یک برنامه سه مرحله ای شکل می گیرد که عبارتند از:

  • مرحله پوشش لایه پایه ای
  • مرحله پوشش لایه فلزی نیترات نقره
  • مرحله پوشش دهی لایه کریستالیزه

اصولا در تولید انواع فانتاکروم محدودیت های اتاق خلاء اعمال نمی شود. مواد به آسانی قابل دسترسی بوده و می توانند توسط دستگاه مخمل پاش مورد استفاده قرار گیرند. لازم به ذکر است که در راه اندازی کسب و کار با فانتاکروم نیز چنین مزایایی می تواند ضمن ظرافت بخشیدن به این کار بر تداوم اشتغالزایی یاری برساند.

نکاتی را که باید در خصوص راه اندازی کسب و کار با فانتاکروم رعایت کنید:

همواره در انتخاب فانتاکروم مطمئن شوید که فقط یک رنگ کرومی مانند نبوده بلکه از هر نظر دارای شاخصه های یک فلز واقعی می باشد.توجه داشته باشید که فرایند کرومینگ در واقع به صورت پاشش لایه ای از فلز مایع روی سطوح مورد نظر و پوشش پایه ای از طریق دستگاه مخمل پاش انجام می گیرد. این فرایند را مرحله کاتالیتیک پلتینگ Catalytic Plating نیز می نامند.

بهتر است خودتان را به چالش بکشید و از خودتان سوال کنید که آیا می توانید از طریق فراگیری روش کار با دستگاه مخمل پاش به راه اندازی کسب و کار با فانتاکروم نیز بپردازید؟.راه اندازی کسب و کار با فانتاکروم می تواند نوعی تعادل و فرصت های مناسب و پرکاربردی را برای شما مهیا سازد.

توصیه می کنیم از دستگاه مخمل پاش تولید داخلی و نیز فانتاکروم تولید داخلی در صورت نیاز بهره بگیرید. در کنار نمونه های خارجی که موجب رونق بخشیدن به راه اندازی کسب و کار با این ماده شده اند شرکت های تولید کننده داخلی نیز در زمینه تولید این محصولات اقدامات مفیدی انجام داده اند.

از آنجا که در تولید فانتاکروم از نیترات نقره بهره گرفته شده است بهتر است از این ماده در صورت امکان فقط در آبکاری مواد و اشیایی مورد استفاده قرار گیرد که در داخل ساختمان قرار گرفته و اغلب جزو اشیای تزیینی محسوب می شوند.

در واقع نیترات نقره به مرور زمان نسبت به نور خورشید از خود واکنش نشان داده و امکان تغییر رنگ یا تیرگی و حتی تجزیه آن نیز وجود دارد. در صورتی که قصد دارید در بیرون نیز از موادی برای آبکاری استفاده نمایید به شما توصیه می کنیم که بهتر است سوپرکروم را که یک لایه بر پایه کروم(رنگ کروم) است جایگزین آن نمایید. سوپر کروم به هنگام پاشش بر روی سطوح اشیاء بیرونی تحت تأثیر نور خورشید قرار نگرفته و مقاوم می باشد.

شاید برایتان عجیب باشد ولی زمانی که نسبت به راه اندازی کسب و کار با فانتاکروم اقدام کردید باید به این سوال نیز جواب دهید که آیا می توانید از رنگ های پوششی دیگر نیز در کنار فانتاکروم بر روی سطوح مختلف استفاده کنید؟

این قسمت به نوعی جواب سوال قبلی شما می تواند باشد. در واقع شما می توانید از طیف رنگ های متنوعی از قبیل زرد، آبی، سبز، قرمز، ارغوانی، برنزی و سایر رنگ ها نیز پس از پاشش رنگ فانتاکروم توسط دستگاه مخمل پاش بر روی لایه پوششی استفاده کنید.

شرکت های مختلفی در خصوص راه اندازی کسب و کار با فانتاکروم یا استفاده از ابزارآلات پاششی دوره هایی را برگزار می نمایند. پیشنهاد می کنیم در این دوره ها شرکت کنید و با تجارب دیگران و نکات مهمی که در این زمینه وجود دارد و آموزشهای نوین در خصوص انواع دستگاههای فانتاکروم نیز آشنا شوید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>