اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان


انواع بالابر مواد غذایی

انواع بالابر مواد غذایی

بالابر مواد غذایی، از محصولاتی است که در صنایع بسته بندی و صنایع غذایی و کارخانجات تولید مواد غذایی برای انتقال مواد اولیه و محصولات غذایی به کار می رود و در واقع جزء ملزومات بسته بندی محسوب می شود. این نوع بالابر در انواع مختلفی وجود دارد که در ادامه تشریح می شوند.

بالابر مواد پودری

بالابر پودری در طرح های حلزونی برای حمل مواد غذایی به داخل مخازن و ظروف دستگاه های بسته بندی پودری، مورد استفاده قرار می گیرد.نوعی از این بالابر خطوط مواد غذایی، برای انتقال نمک به مخازن دستگاه های مخصوص بودادن و برشته کردن و تفت دادن خشکبار استفاده می شود و نوع دیگری از بالابر پودری جهت بالابردن یا پایین آوردن مواد پودری در انواع مواد شیمیایی و دارویی به کار می رود.

بالابر میوه جات

بالابر میوه جات جهت انتقال حبوبات و خشکبار و میوه جات کاربرد دارد. جنس این نوع بالابر تمام استیل بوده و از ظروف سبدی برای انتقال محصولات با ظرفیت حدود 3000 کیلوگرم در ساعت، استفاده می شود. سیستم عملکرد آن به صورت الکترومکانیک بوده و برق مصرفی دستگاه سه فاز است. این بالابر دارای ادوات برقی می باشد که به صورت اتوماتیک منبع برق را قطع و وصل می کند.

بالابر مواد گرانولی

این نوع از دستگاه بالابر مواد غذایی مواد گرانولی را به داخل مخزن دستگاه های مخصوص بسته بندی توزینی و حجمی مواد انتقال می دهد که قبلا به تفاوت های آنها اشاره شده است.نوعی از این بالابر برای انتقال محصولات غذایی گرانولی به داخل دستگاه های کیسه پرکن و سیستم های توزین و دستگاه آسیاب مخصوص کوبش دانه های ادویه جات که در گذشته به معرفی و بررسی تخصصی دستگاه آسیاب پرداخته شده است، کاربرد دارد.بالابر مخصوص انتقال خشکبار به داخل مخازن دستگاه های بودادن و برشته کردن و تفت دادن خشکبار، نوع دیگری از این گونه بالابر هاست.

نوعی از بالابر خطوط مواد غذایی برای انتقال انواع محصولات گرانولی دارویی، شیمیایی و غذایی کاربرد دارد.
دستگاه پرکن گرانولی برای پرکردن انواع گوناگونی از مواد گرانولی به کار می رود. موادی از قبیل دانه گیاهی، نمک، پودر چای، دانه های قهوه، آب نبات های تکه ای، میوه های خشک، قطعات پاستا کوچک، مواد خوراکی و تنقلات، مواد غذایی حیوانات خانگی و مواد غذایی خشک مخلوط، به عنوان مواد گرانولی به حساب می آیند.

بالابر های پله ای

بالابرهای پله ای یا پله دار یکی از انواع بالابر مواد غذایی است که کاربرد بسیاری در حمل و نقل و انتقال محصولات مواد خوراکی در خطوط تولید دارد. عملکرد این دستگاه به صورت تمام اتوماتیک بوده و شامل نوار های نقاله جهت انتقال مواد اولیه و یا محصولات به قسمت های مختلف می باشد.دستگاه بالابر پله ای یا پله دار، شامل سیستم های مختلف دیگری می باشد که عبارتند از:

مخازن ذخیره سازی مواد اولیه، سیستم لرزانده یا Vibrator برای میزان کردن و کنترل سطح مواد اولیه، سیستم انتقال دهنده از نوار نقاله.نوارهای نقاله مواد غذایی که کاربرد گسترده ای در این صنعت دارند باید کاملا بهداشتی بوده و از جنس های قابل شستشو و تمیزکاری باشد.نوار نقاله های دستگاه های بالابر پله دار از جنس های مختلف پی وی سی و پلی آمید می باشد که کاملا بهداشتی بوده و در خطوط مختلف تولید مواد غذایی خشک مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت انواع بالابر مواد غذایی

قیمت دستگاه های بالابر بستگی به مشخصات مختلفی دارد که در زیر آمده است:

  • مشخصات فنی دستگاه و اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن آن
  • ظرفیت و سرعت کار دستگاه
  • نوع کاربرد آن در انتقال مواد پودری، مواد گرانولی یا دیگر محصولات غذایی
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>