اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

دستگاه مواد کش پلاستیک

دستگاه موادکش پلاستیک بسیار کاربردی تر از آن چیزی است که فکر می کنید. برای مثال دستگاه تزریق پلاستیک شما در حال کار است و با بالاترین بازده خود مشغول تولید هستید اما کارگرتان خسته شده و فراموش می کند مواد اولیه را داخل دستگاه بریزد. در این شرایط دستگاه باید برای مدتی بدون مواد اولیه کار کند تا حسگر ها تشخیص دهند و دستگاه را خاموش کنند.

تولید شما متوقف می شود و از کار خود عقب می افتید و بدین ترتیب یک اشتباه انسانی موجب ضرر شما خواهد شد. حتی در صورت عدم وجود حسگر بر روی دستگاه تزریق پلاستیک ممکن است بدون مواد اولیه کار کردن منجر به سوختن دستگاه شود. بنابراین به دستگاهی نیاز دارید که همواره مواد اولیه را به دستگاه شما تزریق کند و در عین حال در صورتی که مواد اولیه موجود کم و یا تمام شد به شکلی به شما هشدار دهد تا بتوانید دوباره ماده اولیه به آن اضافه کنید.

دستگاه موادکش پلاستیک همانطور که گفته شد کاربرد بسیار ساده ای در صنعت تولید پلاستیک دارد ولی تهیه و استفاده از آن خیال شما را از بابت پیوستگی تولید و عملکرد بی نقص دستگاه ها آسوده می کند.
دستگاه موادکش پلاستیک در کنار قابلیت مکش متوالی می تواند از انواع فیلتر و صافی برای کنترل مواد اولیه ورودی استفاده کند. با نصب فیلتر ها بر روی این دستگاه از ورود ناخالصی مطمئن شده و در کنار داشتن محصول نهایی با کیفیت تر، طول عمر دستگاه را نیز افزایش خواهید داد.

انواع مختلف دستگاه موادکش پلاستیک

دستگاه موادکش پلاستیک با توجه به محل قرار گرفتن قیف و موتور برای مکش مواد به دو دسته کلی تقسیم می شود.

  • دستگاه موادکش پلاستیک هوایی: این مدل دستگاه بسیار جمع و جور بوده و قیف و موتور اصلی به همدیگر متصل هستند. دستگاه بر روی مخزن مواد اولیه قرار گرفته و مواد را به سمت دستگاه تزریق پلاستیک پمپ می کند. این دستگاه ها در مقایسه با مدل دوم به دلیل کوچک بودن توان مصرفی پایین تری دارند و برای کاربری های ساده و سبک تر مورد استفاده قرار می گیرند.
  • دستگاه موادکش پلاستیک زمینی: در این مدل قیف به صورت جدا از موتور دستگاه قرار دارد. بدین صورت که موتور اصلی و قدرتمند دستگاه به شکل ثابت بر روی زمین نصب می شود و قیف سیستم متحرک آن است که در مواد اولیه قرار می گیرد و با کمک قدرت موتور اصلی دستگاه عملیات مکش و پمپاژ را انجام می دهد.

تفاوت دستگاه موادکش پلاستیک هوایی و زمینی

همانطور که در هنگام تعریف دو مدل مختلف دستگاه موادکش پلاستیک گفته شد، دستگاه هوایی دارای سیستم یکپارچه قیف و موتور اصلی است که موجب می شود بتوان از دستگاه به راحتی و بدون دردسر استفاده کرد. از طرف دیگر دستگاه هوایی به دلیل سادگی، قدرت موتور کمتری دارد و بهمین دلیل در مکش با حجم بالا توانمند نیست. شما با توجه به نوع کاربری و حجم مواد اولیه مورد نیاز و همچنین فضای موجود در کارگاه خود می توانید از میان دو مدل دستگاه موادکش پلاستیک هوایی و زمینی انتخاب کنید.

ویژگی های دستگاه موادکش پلاستیک

دستگاه موادکش پلاستیک با توجه به اهمیت خود در صنعت تولید و تزریق پلاستیک ویژگی های مهمی دارد که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • دستگاه موادکش پلاستیک دستگاهی پیشرفته و با انعطاف بالا است. توان مصرفی را می توانید با توجه به نوع مواد و کارایی آن تنظیم کنید تا به راحتی عمل تولید به صورت دائمی در چرخه قرار داشته باشد.
  • نصب فیلتر های مناسب و لازم می تواند شما را از داشتن محصول نهایی با کیفیت و با کم ترین ناخالصی مطمئن کند. فقط توجه داشته باشید با توجه به عملیات سنگین دستگاه بازرسی و تعویض به موقع فیلتر ها یکی از مهم ترین بخش های نگهداری دستگاه موادکش پلاستیک می باشد.
  • این دستگاه ها از قطعات بسیار با کیفیتی تولید شده اند و بهمین دلیل به نظارت و نگهداری زیادی نیاز ندارند ولی با توجه به سر و کار داشتن با مواد خام باید در مواقع نیاز مورد بازرسی و شست و شو قرار بگیرند.
  • دستگاه موادکش پلاستیک دارای سیستم اطلاع از کاهش مواد و همچنین خالی شدن مخزن است که با هشدار به اپراتور نشان می دهد باید دستگاه را خاموش و یا مواد جدید را به آن اضافه کرد.
  • این دستگاه ها همگی از استاندارد های لازم جهت صرف انرژی برخوردارند و در صورت نصب و استفاده صحیح مصرف برق زیادی ندارند.
  • دستگاه موادکش پلاستیک کاملا اتوماتیک بوده و از دخالت نیروی انسانی در انتقال مواد خام به دستگاه تزریق جلوگیری می کند که همین عامل موجب افزایش کیفیت و دقت در تولید محصول می شود.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>