اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


دستگاه خرمن کوب

معرفی دستگاه خرمن کوب

دستگاه خرمن کوب از ماشین آلات کشاورزی است که از قدیم کاربردهای قابل توجهی داشته است. در گذشته خرمن کوب ها روی حیواناتی همچون خر و گاو بسته می شدند و با حرکت این حیوانات روی مزرعه، گندم ها از ساقه هایشان جدا می شدند.

خرمن کوب های قدیمی در واقع از چندین استوانه متحرک تشکیل شده بودند که در اطراف آن تیغه هایی وجود داشت؛ اما با گذشت زمان و پیشرفت کشاورزی، امروزه خرمن کوب های پیشرفته ای در کشاورزی مدرن تولید شده اند که به تراکتور متصل می شوند و یا با برق کار می کنند.

خرمن چیست؟

به محوطه ای که با استفاده از غلطک صاف، مسطح و محکم شده باشد و گندم ها برای خشک شدن و کوبیده شدن با استفاده از دستگاه در آنجا جمع آوری می شوند، خرمن گفته می شود. خرمن با استفاده از گل مخصوص تنورسازی محکم می شد تا از ترکیب خاک و گندم جلوگیری به عمل آید.یکی از دستگاه های خرمن کوب کمباین است که نیازی به محوطه مخصوص برای کوبیدن گندم ندارد.

کاربردهای خرمن کوب

با استفاده از خرمن کوب ساقه غلات خرد شده به کاه تبدیل می شوند و پس از دانه بندی مناسب به عنوان خوراک دام مورد استفاده قرار می گیرند.این دستگاه جهت جدا نمودن دانه از سنبله غلات، غبارگیری و بسته بندی در کیسه مورد استفاده قرار می گیرد.

بسته های پرس شده و بسته بندی شده با استفاده از دستگاه بیلر توسط خرمن کوب خرد می شوند.
انواع ساقه های علفی خشک شده که به عنوان ماده خوراکی دام مورد استفاده قرار می گیرد، را خرد می کند.

دستگاه پرس و علوفه خرد کن چیست؟

دستگاه پرس و علوفه خرد کن جهت خرد کردن موادی همچون کاه بیده، چوب گل، ساقه آفتاب گردان و آسیاب گندم، جو، ذرت، بلوط مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این دستگاه برای خرد کردن چغندر قند، سیب زمینی، هویج و انواع ریشه های قده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از مزایای استفاده از دستگاه علوفه خرد کن قابلیت حمل آسان آن است. از آنجا که این دستگاه دارای دریچه تعویض است با توجه به محصول مورد نظر می توان آن را تعویض کرد. دستگاه علوفه خرد کن قادر به خرد کردن علوفه های دارای 20% رطوبت هستند.

دستگاه کاه کوب

دستگاه کاه کوب اغلب برای جمع آوری علوفه های باقی مانده از ماشین های برداشت با استفاده از پیک آپ و غلتک مخصوص نصب شده در جلوی دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. پس از جمع آوری علوفه ها وارد محفظه کوبنده می شوند، در نهایت کاه خرد شده پس از دانه بندی و عبور کردن از سرند به وسیله فن وارد محفظه فیلتراسیون می شود.

دستگاه کاه کوب قابل اتصال به قسمت پشت تراکتور است و از طریق هدر که شباهت بسیار زیادی به بیلر دارد ساقه های گندم، یونجه و یا هر علوفه دیگر را از زمین جمع کرده و پس از خرد شدن با استفاده از لوله تخلیه، کاه خرد شده را به تریلر که به عنوان مخزن به پشت دستگاه کاه کوب متصل شده است، منتقل می کند.

مزایای استفاده از دستگاه خرمن کوب یا کاه کوب

  • میزان صدمه وارد شده به دانه ها با استفاده از دستگاه خرمن کوب و کاه کوب به حدود صفر می رسد.
  • بازدهی این دستگاه ها بسیار بالاست.
  • استفاده از دستگاه خرمن کوب و کاه کوب بسیار آسان و هزینه نگاه داری و تعمیر آن ها، بسیار کم است.
  • همزمان با عمل خرمن کوبی کاه را بسته بندی کرده و از این طریق در زمان و هزینه صرفه جویی می شود.
  • قبل از بسته بندی دانه ها در کیسه، دستگاه خرمن کوب گرد و غبار و تخم های هرز را از آن ها جدا می کند.
  • از آنجا که خرمن کوب مجهز به چرخ است جا به جایی آن بسیار ساده است.
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>