اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ادویه

اهمیت ادویه در سفره غذایی ایرانی و عوامل موثر روی قیمت ادویه جات:
بدون شک نمی توان نام ادویه را از سفره های ایرانی و عمدتا، سفره های منطقه خاورمیانه حذف کرد. این میزان از تقاضا به ویژه روی قیمت ادویه جات تأثیر بسیاری بالایی دارد و پیش از خرید برای کسی که به صورت عمده مصرف دارد، آگاهی از قیمت روز ادویه جات بسیار مهم است.

ادویه پر مصرف ترین کالا در سبد خرید بسیاری از کشورها از جمله ایران است و همواره در سوپرمارکت ها نام دارچین و زعفران و زردچوبه را می توان شنید.

ادویه ای به نام دارچین که نگاه بسیاری از کشورها را به خود دارد:
دارچین یکی از ادویه های مهم در دنیای تجارت ادویه محسوب می شود و به ویژه در ایران با شله زرد و چای دارچینی برای ما خاطره ساز بوده است.

این ادویه در کشورهای مختلفی از جمله اندوزی، چین، ویتنام و حتی سریلانکا تولید می شود و سهم بزرگی در تجارت و سودآوری این کشورها به خود اختصاص داده است. قیمت روز دارچین نیز به شرایط تولید در کشورهای اصلی بستگی دارد.

برای مثال، اندونزی که بزرگ ترین تولید کننده دارچین است، ممکن است عرضه را افزایش دهد که سبب کاهش قیمت جهانی دارچین می شود. کشورهای تأثیرگذار دیگری نیز همانند سریلانکا هستند که با دارچین کم اما با کیفیت بسیار زیادی که تولید می کنند، بخشی از این بازار بزرگ را در دست گرفته اند.

در جهان، کیفیت دارچین تولیدی روی فهرست قیمت ادویه جات اصلی تأثیر خواهد گذاشت. شرایط آب و هوایی و میزان تولید در کشورهای اصلی را می توان عمده ترین دلایل برای کاهش و یا افزایش ارزش این ادویه ارزشمند عنوان کرد.

فلفل سیاه، ادویه ای که برای سلامتی باید خورده شود:
یکی دیگر از ادویه های بسیار لذیذ و خوشبو فلفل سیاه است. این ادویه را سوغات دهلی می توان عنوان کرد که از دل مزارع تندخوران خاورمیانه بیرون آمده است. فلفل سیاه خواص بسیاری دارد که در یک صفحه و دو صفحه نمی توان آن ها را فهرست کرد.

این ادویه در هند متولد شده و بعضا طعم و بویی از ویتنام هم می توان چشید. فلفل سیاه توسط بازرگانان وارد ایران می شود و در سفره های ایرانی جای می گیرد. قیمت روز فلفل سیاه را می توانید در جدول قیمت روز ادویه جات خارجی ببینید.

هل سبز؛ ادویه ای که تنفس مصنوعی خواهد داد:
مگر می شود حلوا بخورید و طعم لذیذ هل سبز را زیر دندان خود نچشید؟ هل یکی از دوستان اصلی ریه شماست و بسیاری از مشکلات ریوی خود را می توانید با او در میان بگذارید!

خواص معجزه آسای هل سبز سبب شده تا یکی از ارزشمندترین ادویه های جهان باشد. هل مجاری تنفسی و راه های نفس کشیدن را باز می کند و در بهبود بسیاری از گونه های عفونت ریه می تواند سلاح بدون ضامن شما باشد.

هل سبز هم سوغات کشور رنگ ها، هندوستان است. البته که گواتمالا هم در زمینه تولید هل سبز حرف هایی برای گفتن دارد. 

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>