اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


انواع کنتور آب در کشاورزی

معرفی دستگاه کنتور آب

کنتور آب دستگاهی برای نشان دادن میزان حجم آب مصرفی می باشد که بر سر ورودی های آب نصب می شود. دستگاه کنتور آب در حجم های متفاوتی به کار می روند و را بر حسب متر مکعب یا لیتر بر ثانیه انجام می دهد.

کنتورهای خانگی دارای حجم ورودی و خروجی کمتری نسبت به کنتورهای کشاورزی هستند. وجود دستگاه کنتور آب برای سازمان آب و فاضلاب کشور ضروری است. کنتورهای اب را بر حسب میزان دقتشان به انواع مختلفی تقسیم می کنند.

کنتور آب هوشمند و نحوه عملکرد آن

یکی از انواع کنتور اب، کنتورهای آب هوشمند هستند که توانایی محاسبه اکتیو و رادیواکتیو، دبی لحظه ای و حجم آب را دارند. به طور کلی این دستگاه ترکیبی از سه واحد است که همگی در کنار یکدیگر مجموعه کنتور هوشمند آب را تشکیل می دهند. سه بخش اصلی دستگاه کنتور آب هوشمند عبارتند از:

  • کنتور دیجیتال برق
  • کنتور حجمی آب
  • مجموعه قطعات مدیریت مصرف

موارد استفاده از کنتور آب هوشمند

هدف از ساخت کنتورهای آب هوشمند ایجاد تعادل مصرف آب های زیرزمینی است. در صنعت کشاورزی و باغبانی به خاطر مصرف بی رویه کشاورزان از آب های زیرزمینی و خالی شدن آن ها، استفاده از کنتورهای هوشمند آب در سطح کشور الزامی است. کنتورهای آب هوشمند قابلیت نشان دادن میزان برق مصرفی را نیز دارند و در مناطقی که از این کنتورها استفاده می شود، یک الگوی پیک مصرفی به وجود آمده است.

معمولا این نوع از کنتورهای آب کشاورزی، بر سر راه ورودی چاه ها قرار داده می شوند و نشان دهنده میزان مصرف آب کشاورزان هستند.کنتور هوشمند آب یکی از بهترین راهکارها برای شناسایی میزان مصرف آب می باشد. از این طریق می توان حجم مصرفی آب در ماه های پر مصرف سال و همچنین دوره های پر مصرف رشد نهال و گیاهان مختلف را تشخیص داد.

مزایای استفاده از دستگاه کنتور آب هوشمند

از جمله مزایای استفاده از دستگاه کنتور آب هوشمند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت تنظیم میزان آب ورودی با دقت 0.5 درصد
  • توانایی اجرای سهمیه بندی آب طی 20 دوره زمانی
  • عدم توانایی دستکاری در میزان آب مصرفی

این کنتورها مجهز به سنسورهای ضربه، دما، باز شدن درب کنتور و تشخیص میدان مغناطیسی هستند.
کنتور آب هوشمند مجهز به خروجی رله بوده که می تواند در صورت بروز خطر، دستور قطع آب، موتور دیزلی و یا قطع پمپ آب کشاورزی را صادر نمایند.این کنتورها می توانند هر نوع تغییر در عملکرد برنامه ای خود و یا دستکاری را به صورت آنلاین به مرکز کنترل خود ارسال کنند.

  • دامنه کارکرد دمایی بالا (تقریبا از 40- تا 80+)
  • دستگاه کنتور آب هوشمند نیاز به کالیبراسیون دوره ای ندارند.
  • برخورداری از باطری با عمر 5 ساله

نحوه عملکرد کنتورهای حجمی آب

کارکرد دستگاه کنتور آب بر حسب میزان حجم آبی که از آن می گذرد، است. از این رو کنتورحجمی اب باید دقت بالایی داشته باشد و در هر نوع شرایط آب و هوایی کار کند. به همین دلیل کنتورهای حجمی آب را بر حسب میزان دقتشان به چند کلاس کاری تقسیم می کنند.

نحوه عملکرد کنتورهای هوشمند چاه های کشاورزی
برخی از دستگاههای کنتور آب هوشمند، مخصوص چاه های کشاورزی ساخته می شوند. کنتور آب چاه کشاورزی از طریق دبی ورودی به آن ها و خروجی آب محاسبه می شود. این دستگاه ها دارای دقت بسیار بالایی بوده و برای به دست آوردن الگوی مصرفی کارایی دارند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>