اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

کاربرد دستگاه تاریخ زن برای صنایع مختلف بسیار مهم است، پیش از این به انواع دستگاه تاریخ زن اشاره کردیم. در صنعت بسته بندی، محصولات مختلف بدون تاریخ تولید و انقضا، سری ساخت، اطلاعات لازم برای نحوه استفاده و... نمی توانند از محیط کارخانه خارج شوند. تنوع دستگاه های تاریخ زن موجود در بازار بسیار زیاد است و همچنین به دلیل تشابه و تفاوت دستگاه تاریخ زن با جت پرینتر؛ تهیه و انتخاب دستگاه ها می تواند موجب سردرگمی صاحبان صنایع شود.


دستگاه تاریخ زن

نکاتی برای خرید دستگاه تاریخ زن

دستگاه تاریخ زن از لحاظ ظاهر و نحوه کارکرد مدل های مختلفی بین ملزومات و تجهیزات بسته بندی دارد. هر کدام از این دستگاه ها ویژگی ها و خصوصیات خاص خود را دارند و به همین دلیل انتخاب را برای افراد سخت می کنند. در ادامه به نکاتی که در هنگام خرید دستگاه تاریخ زن باید به آن ها توجه نمایید، اشاره خواهیم کرد.

انتخاب مدل مناسب اولین قدم است. باید نیاز های خود را مشخص کنید و بر اساس آن به انتخاب مدل مناسب تاریخ زن بپردازید. نوع نیاز بر اساس میزان بسته بندی در روز، جنس بسته بندی ها و شکل سطح خواهد بود. پس از مشخص کردن نیاز های خود باید بر اساس ویژگی های هر کدام از مدل ها دستگاه تاریخ زنی که می تواند تمام نیاز های شما را برطرف نماید را انتخاب کنید.

بعد از مشخص کردن نوع تاریخ زن از نظر کاربرد و تیراژ تولید، باید مدل خاص دستگاه تاریخ زن را از نظر نوع کار نیز مشخص کنید. نوع پاشیدن جوهر، نوع جوهر مصرفی و نوع ثبت کلمات و حتی تعداد کاراکتر های دستگاه نیز می تواند بر روی انتخاب شما تأثیرگذار باشد.در هنگام خرید به برند شرکت سازنده و همچنین ضمانت نامه های دستگاه تاریخ زن نیز توجه نمایید. تاریخ زن های صنعتی معمولا از ضمانت نامه هایی برای اطمینان خاطر به مشتریان بهره می برند و هرچه ضمانت معتبر تر و با مدت زمان بیشتری باشد، خرید دستگاه توجیه بیشتری خواهد داشت.

نحوه نگهداری دستگاه تاریخ زن بیشتر به مدل دستگاه بستگی دارد. به شکل کلی سه مدل دستگاه تاریخ زن داریم که در دسته بندی تاریخ زن دستی، اتوماتیک و دستی اتوماتیک قرار می گیرند. برای راحتی بیشتر به دلیل تشابه سیستم دستگاه دستی الکترونیکی نحوه نگهداری این دو مدل را در کنار یکدیگر شرح خواهیم داد.

نحوه نگهداری دستگاه تاریخ زن دستی

نحوه نگهداری دستگاه تاریخ زن دستی سخت تر از مدل های اتوماتیک و الکترونیکی است. تاریخ زن های دستی از قطعات مکانیکی بیشتری استفاده می کنند و به دلیل تکنولوژی قدیمی تر خود نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارند. در زیر به برخی نکات مهم در خصوص نحوه نگهداری دستگاه تاریخ زن دستی می پردازیم.

معمولا این مدل ها از جوهر های جامد و یا حرارتی قدیمی استفاده می کنند و به همین دلیل در صورتی که مدتی از آن ها استفاده نشود دچار مشکل و گرفتگی می شوند. جوهر دستگاه باید به شکل روزانه و همیشگی بازدید شود.تاریخ زن های دستی از قالب های آماده قدیمی برای چاپ حروف و کلمات استفاده می کنند. استفاده از قالب ها در طولانی مدت موجب از بین رفتن و خوردگی آن ها می شود. بستگی قالب ها نیز خود یکی از مهم ترین مشکلات برای نگهداری دستگاه تاریخ زن دستی است.

نحوه نگهداری دستگاه تاریخ زن اتوماتیک

دستگاه تاریخ زن اتوماتیک معمولا در مجموعه های بسته بندی صنعتی استفاده می شود و در آخرین مرحله اطلاعات لازم را بر روی بسته بندی ها ثبت می کند. این دستگاه ها به شکل اتوماتیک و الکترونیکی کار می کنند و بنابراین به نگهداری های خاصی نیاز دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • تاریخ زن های اتوماتیک از نوار نقاله برای انتقال محصولات و ثبت چاپ استفاده می کنند. سعی کنید به شکل دائمی این خط عبوری را بررسی نماید تا تمامی موانع موجود را برطرف کنید.
  • یکی از مهم ترین نکات در خصوص نحوه نگهداری دستگاه تاریخ زن اتوماتیک بررسی جوهر های دستگاه است. البته تاریخ زن های های اتوماتیک و الکترونیکی خود سطح جوهر موجود را اعلام می کنند ولی با این وجود سعی کنید جوهر موجود و کیفیت آن را بررسی کنید.
  • از نکات مهم دیگر در نحوه نگهداری دستگاه تاریخ زن بررسی قسمت های ورودی برای ثبت اطلاعات چاپ است.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>