اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

انواع دستگاه تسمه کش

دستگاه تسمه کش یکی از دستگاه های بسته بندی است و کاربرد آن بستگی به مدل دستگاه دارد. به طور کلی در صنایع بسته بندی از دستگاه تسمه کش برای متصل کردن تسمه به دور کارتن ها و یا جعبه های محصولات مختلف استفاده می شود.

معمولا حمل و نقل محصولات کاری سخت و پر خطر است و به همین دلیل باید به دقت بسته بندی ها را محکم کرد. دستگاه تسمه کش می تواند به خوبی تسمه های پلاستیکی و فلزی را به دور بسته بندی ها قرار دهد و بدین ترتیب هم ایمنی محصول رعایت خواهد شد و هم با استفاده از تسمه ها حمل و نقل به شکلی آسان تر انجام خواهد شد.

ستگاه تسمه کش بسته به نوع خود می تواند به شکل دستی و یا اتوماتیک تسمه های بسته بندی را به دور محصولات قرار دهد. این تسمه ها پس از قرار گرفتن به دور بسته بندی ها باید به یکدیگر محکم شوند. باز هم مدل دستگاه در انتخاب نوع کار موثر خواهد بود.

برخی مدل ها با استفاده از پرچ و اعمال فشار دو سر تسمه را به یکدیگر محکم می کنند و برخی دیگر نیز از حرارت برای محکم کردن تسمه ها استفاده می کنند. بدین ترتیب تسمه ها از جای خود تکان نخواهند خورد و به خوبی از بسته بندی محافظت خواهند کرد.

انواع دستگاه تسمه کش

دستگاه تسمه کش دارای مدل های مختلفی است که هر کدام کارکرد و کاربری متفاوتی خواهند داشت درمقاله بعد به طور تخصصی به چگونگی بسته بندی محصولات توسط دستگاه تسمه کش می پردازیم. در زیر انواع این دستگاه ها را نام خواهیم برد و سپس در خصوص کاربرد دستگاه تسمه کش به تفکیک هر مدل توضیح خواهیم داد.

  • تسمه کش دستی
  • تسمه کش برقی
  • تسمه کش بادی
  • تسمه کش شارژی
  • تسمه کش میزی

کاربرد دستگاه تسمه کش دستی

دستگاه تسمه کش دستی با استفاده از نیروی دست کار می کند. این دستگاه ها برای بسته بندی محصولات با اندازه های مختلف می توانند مورد استفاده قرار گیرند. البته با توجه به اینکه دستگاه نمی تواند کمک زیادی به کشیدن تسمه ها کند، از تسمه های پلاستیکی برای این مدل دستگاه استفاده می شود.

کاربرد دستگاه تسمه کش دستی بیشتر در باربری ها برای محکم کردن برخی بسته بندی ها و یا کارگاه های صنعتی با حجم کم محصولات تولیدی است. سرعت بسته بندی با استفاده از دستگاه تسمه کش دستی پایین است و کار نیز به سختی و با فشار بالا انجام می شود که موجب خستگی اپراتور خواهد شد.

کاربرد دستگاه تسمه کش برقی رومیزی

تسمه کش های برقی رو میزی می توانند به شکل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک کار کنند. کاربرد دستگاه تسمه کش برقی بیشتر در خطوط تولید و بسته بندی کارتن ها و محصولات سبک است. معمولا این مدل ها اندازه خیلی بزرگی ندارند و نمی توانند از محصولات با بسته بندی ها بزرگ و سنگین پشتیبانی کنند.

به هر صورت این دستگاه ها می توانند به خوبی تسمه های فلزی و پلاستیکی را بر روی بسته بندی ها با شکل های مختلف قرار دهند. برخی مدل ها از حرارت برای چسابندن تسمه ها استفاده می کنند و برخی دیگر نیز از پرچ و فشار برای این کار بهره می برند. به هر صورت در بسته بندی های تعداد بالا این دستگاه ها بهترین گزینه هستند.

کاربرد دستگاه تسمه کش بادی

دستگاه تسمه کش بادی یک مدل قابل حمل نیمه اتوماتیک است. این دستگاه از نیروی باد برای کشیدن تسمه ها استفاده می کند. این مدل دستگاه تسمه کش می تواند بزرگ ترین بسته بندی ها مانند بسته های بزرگ کاشی و موزائیک را نیز تسمه کشی کند. کاربرد دستگاه تسمه کش بادی در صنایع سنگین و با بسته بندی های بسیار بزرگ بیشتر است. این مدل ها می توانند به خوبی از مدل های مختلف تسمه نیز پشتیبانی کنند.

کاربرد دستگاه تسمه کش شارژی

تسمه کش های شارژی به نوعی نسل تکامل یافته تسمه کش های دستی هستند. این دستگاه ها از نیروی برق استفاده می کنند و می توان از آن ها در محیط های مختلفی نیز استفاده کرد. کاربرد دستگاه تسمه کش شارژی بیشتر در صنایعی است که بسته بندی های متفاوتی دارند و می خواهند تسمه کشی آن ها نیز با سرعت بالایی انجام شود. مدل های شارژی قابل حمل هستند و در مدل های قدرتمندتر می توانند تسمه های فلزی را نیز پشتیبانی کنند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>