اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

دستگاه پخت نان

اگر قصد تأسیس یک نانوایی و یا یک کارگاه پخت نان را داشته باشید، حتماً می دانید که تهیه کردن دستگاه نانوایی و یا همان دستگاه پخت نان یکی از اصلی ترین و چالش برانگیزترین انتخاب های شما خواهد بود. در گذشته تنوع زیادی برای تجهیزات نانوایی و قنادی وجود نداشت و عموما از فرهای چوبی یا همان کوره های چوبی استفاده می کردند.

ولی امروزه پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا انواع فر صنعتی وارد عرصه شوند و دستگاه های پخت نان صنعتی، انواع نان را تولید کنند و حتی به عنوان دستگاه پخت نان سنگک نیز کاربرد داشته باشند. این تنوع اگرچه رویه انجام کار پختن آن را آسان می سازد، ولی از سوی دیگر انتخاب بین انواع این تجهیزات را دشوار می سازد.

انواع دستگاه نانوایی

در مورد انواع فر نانوایی خوب است بدانید که مدل های بسیار مختلفی در بازار تجهیزات صنایع غذایی موجود است و قابل خرید هستند. با این حال باید در نظر داشته باشید که هر کدام از این دستگاه های نانوایی برای کاربردی خاص طراحی شده اند. بنابراین توصیه می کنیم تا پیش از بررسی مدل های مختلف، نسبت به نیازهای خود و همچنین هدف خود از خرید دستگاه پخت نان اطمینان حاصل کنید.

به عبارت دیگر، شما باید با اطمینان بدانید که قصد دارید از این دستگاه برای پخت چه نوع نان استفاده کنید. در کشور ما ایران مرسوم ترین انواع نان شامل نان بربری، نان سنگک، نان لواش و همچنین انواع نان فانتزی می شود. ولی با این حال، مدل های مختلف فر نانوایی و یا همان فر صنعتی بسیار فراتر از این نان ها می رود و در کارخانه های صنعتی و بزرگ از خط تولید تمام اتوماتیک نان صنعتی استفاده می کنند.

به صورت یک قاعده کلی، شاید بتوان گفت که هیچ دستگاه نانوایی نسبت به نوع دیگر مزیت مطلق ندارد این نیازها و کاربرد شما است که انتخاب یک دستگاه پخت نان را را برای شما مناسب تر می سازد. تنوع مدل های مختلف فر صنعتی عموماً بر اساس نوع سوخت آنها -گاز و یا برق و یا سایر سوخت ها- نوع جریان و گردش هوا در داخل فر، شکل تنور و همچنین برخی متعلقات اضافی دسته بندی می شوند.

دستگاه نانوایی تونلی

دستگاه نانوایی تونلی یا فر تونلی یکی از جالب ترین و کم دردسرترین انواع دستگاه پخت نان در صنایع غذایی است. برای پخت نان به وسیله فر تونلی کافی است سرعت حرکت ریل ها در داخل این تونل و همچنین درجه حرارت فر را تنظیم کنید. بر همین اساس شما می توانید محیط مناسب برای پخت نان مورد نظر خود را آماده کنید.

ساز و کار فر تونلی به این صورت است که خمیر نان را از یک سو وارد تونل می کنید، سپس ریل های داخل دستگاه خمیر را به سمت بخش انتهایی تونل به حرکت در می آورند و در تمام طول مسیر خمیر در معرض حرارت قرار خواهد گرفت. هنگام استفاده از دستگاه نانوایی تونلی باید حتماً دو مولفه سرعت و حرارت را در میزان مناسبی قرار دهید تا خمیر در انتهای مسیر کاملاً پخته و نان موردنظر شما آمده باشد.

دستگاه پخت نان دوار یا دستگاه دوار نانوایی

دستگاه دوار نانوایی یا دستگاه پخت نان دوار، ‏همان طور که از نامش پیدا است با سیستم دورانی به پخت نان کمک می کند. دستگاه دوار نانوایی را احتمالاً در نانوایی های پخت نان لواش مشاهده کرده باشید. ساز و کار دستگاه دوار نانوایی به این شکل است که صفحات مخصوص دایره شکل به صورت دائمی در داخل این نوع فر حول محوری ثابت در حال گردش هستند.

ابتدا شما خمیر را وارد این دستگاه پخت نان صنعتی می کنید، خمیر همراه با این صفحات وارد بخش پر حرارت دستگاه دوار نانوایی می شود و از آن عبور کرده و مجدداً به نقطه ابتدایی می رسد تا از همین نقطه نان پخته شده را از از درون دستگاه دوار نانوایی خارج کنید. همانند فر تونلی، هنگام استفاده از دستگاه دوار نانوایی نیز قادر خواهید بود تا سرعت حرکت و همچنین حرارت را تنظیم کنید تا شرایط برای پخت نان مورد نظر شما آماده باشد.

دستگاه نان فانتزی

دستگاه نان فانتزی می تواند بسیار متنوع باشد چرا که مدل های مختلفی از نان فانتزی پخت می شود. نوع حرارت - مستقیم و یا غیر مستقیم، این نوع مدیریت جریان هوا در داخل انواع دستگاه نان فانتزی و همچنین منبع انرژی می تواند جزو مواردی باشد که مدل های مختلف دستگاه نان فانتزی را از یکدیگر جدا می سازد. با این حال، متداول ترین نوع فلز صنعتی مورد استفاده به عنوان دستگاه نان فانتزی، همان فر طبقه ای است. ساز و کار دستگاه نان فانتزی به این شکل است که خمیر ها روی طبقات مختلف قرار می گیرند و تمام این طبقات داخل فر صنعتی قرار می گیرند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>