اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فر شیرینی پزی

پخت کیک و کلوچه های خوشمزه و با کیفیت بدون داشتن یک فر قنادی حرفه ای ممکن نیست. علاقه مندان و افراد حرفه ای در زمینه قنادی به خوبی بر این امر واقف هستند که تجهیزات نانوایی و قنادی مناسب تا چه اندازه می تواند در کیفیت محصول نهایی تأثیرگذار باشد. این امر زمانی اهمیت پیدا می کند که قصد داشته باشید در مقیاس صنعتی فعالیت کنید.

انواع فر صنعتی

همانطور که می دانید، مدل های مختلفی از انواع فر صنعتی بین تجهیزات صنایع غذایی وجود دارد. برخی از آن ها برای پخت نان مناسب هستند مانند دستگاه نانوایی تونلی و دستگاه دوار نانوایی، و برخی نیز به عنوان فر شیرینی پزی و قنادی، دستگاه کلوچه پزی و فر شیرینی پزی خانگی شناخته می شوند.

یک فر شیرینی پزی صنعتی امکان پخت انواع شیرینی را در مقیاس انبوه و بزرگ به شما خواهد داد. تمام این موارد و تنوع محصولات باعث می شود که انتخاب یک فر قنادی مناسب تبدیل به امری دشوار شود. در این مقاله سعی شده است تا به برخی مواردی بپردازیم که رعایت کردن آن ها هنگام انتخاب و یا خرید فر صنعتی برای شما مفید خواهد بود و شما را در تصمیم گیری یاری خواهند کرد.

انواع فر شیرینی پزی و قنادی

فر گردان قنادی

این نوع فر صنعتی یکی از بهترین و محبوب ترین گزینه ها برای پخت انواع کیک و شیرینی در صنایع غذایی است. همانطور که از نام فر گردان قنادی مشخص است، نحوه عملکرد آن ها به صورت گردان و دوار است. یعنی موادی که جهت پخت داخل این فرها قرار می دهید ثابت نبوده و در مسیری مشخص به گردش در خواهند آمد.

این امر باعث می شود تا کیک و یا شیرینی مورد نظر شما به خوبی مغز پخت شده و سطح آن سریعاً خشک نشده و نسوزد. انواع فر گردان قنادی عموماً با استفاده از حرارت غیرمستقیم کیک و شیرینی مورد نظر را می پزند و این امر نیز به عنوان یکی از مزایای استفاده از آن ها شمرده می شود. دستگاه کلوچه پزی و فر کیک پزی از انواع فر گردان قنادی هستند.

فر طبقه ای

فر قنادی عنوانی است که به طیف مختلفی از فر صنعتی اطلاق می شود. با این حال، فر قنادی عموماً به مدل های مختلف فر طبقه ای گفته می شود، چرا که فر طبقه ای، دستگاهی برای پخت انواع کیک و کلوچه و شیرینی است. در فر طبقه ای نیز سعی می شود تا کیک با استفاده از حرارت غیرمستقیم پخته شود. در این نوع فر قنادی چندین طبقه وجود دارد که روی هرکدام از آن ها یک سینی قرار می گیرد و مواد اولیه کلوچه ها و شیرینی ها بر روی سینی ها قرار داده می شوند و برای پخت آماده می شوند. فر نان فانتزی نوعی فر طبقه ای است.

در این بخش به معرفی همین دو نوع فر شیرینی پزی صنعتی اکتفا می کنیم، چراکه این دو مدل در حقیقت پرکاربردترین مدل های فر قنادی هستند. در ادامه این مقاله سعی خواهیم کرد تا برخی از مهم ترین ویژگی های یک فر صنعتی را به شما معرفی کنیم.

نکاتی برای خرید انواع فر شیرینی پزی صنعتی

کاربرد: مدل های مختلف فر صنعتی کاربردهای متنوعی دارند. تنها از برخی از این فرها می توان به عنوان فر قنادی استفاده کرد، ولی کاربردهای مختلف آن ها شامل پخت نان، خشک کردن، سوخاری کردن، هموژنیزه کردن، گرمادهی، حرارت دادن، استراحت دادن به خمیر و... است.

نوع کارکرد: اینکه قصد دارید از فر قنادی یا همان فر صنعتی شیرینی پزی خود به چه صورت استفاده کنید. آیا این فر به تنهایی مورد استفاده قرار می گیرد یا اینکه به عنوان بخشی از یک فرآیند کار می کند؟ مثلا آیا فر باید به یک دستگاه بسته بندی متصل شود تا پس از پخت، به صورت خودکار وارد بخش بسته بندی محصول شود؟

نوع گرما دهی: نوع حرارت دهی و همچنین توان حرارتی فر مورد نظر به چه اندازه است؟ آیا احتیاج به یک بخش سردکن نیز دارید؟ برخی از مدل های فر قنادی قادر به ایجاد گرمای زیاد نیستند. مدل های مختلف فر صنعتی از راه های مختلفی تولید گرما می کنند. برخی با استفاده از الکتریسیته کار می کنند.

نوع جریان هوا: جریان هوا به چه شکل در داخل فر قنادی مورد نظر ایجاد می شود؟ آیا این جریان تنها از یک جهت است؟ از دو جهت است؟ به صورت عمودی است و یا افقی؟

نحوه کنترل: هرچه کنترل شما روی فعالیت های مختلف فر بیشتر باشد، عملیات پخت کیک و شیرینی و کلوچه نیز حرفه ای تر انجام می شود. برای مثال می توان به حرارت، سرعت حرکت پروانه های داخل فر، ایجاد جریان های مختلف، باز شدن خودکار درب و... اشاره کرد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>