اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

دستگاه سلفون کش

دستگاه سلفون کش یکی از دستگاه های بسته بندی است که در صنایع غذایی، کارگاه های صنعتی و همچنین فروشگاه ها و کسب و کار های کوچک خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا بسته بندی های مواد غذایی و یا کارتن ها با پوششی از سلفون استرچ و یا همان نایلون نازک پوشانده می شوند.به دلیل ضخامت کم سلفون، که از تفاوت های سلفون با نایلکس است از دستگاه هایی برای نصب و پوشش کامل سطح استفاده می شود.

انواع دستگاه سلفون کش

به طور کلی دستگاه سلفون کش برای کشیدن انواع نایلون ها بر روی محصولات با جنس و شکل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.در ادامه در خصوص انواع این دستگاه ها و نحوه کار آن ها توضیح خواهیم داد.

دستگاه سلفون کش دستی یا رومیزی

دستگاه سلفون کش رومیزی و یا دستی در کارگاه های کوچک، فروشگاه ها و یا کسب و کارهای خانگی به کار برده می شود.در این مدل دستگاه، سلفون از دستگاه خارج می شود ولی عمل کشیدن بر روی محصول توسط اپراتور انجام می گیرد و بسته به پیشرفته بودن و یا معمولی بودن دستگاه، برش به وسیله حرارت و یا تیغه انجام می شود. این دستگاه ها برای بسته بندی مواد غذایی و جعبه های کوچک کاربردی هستند.

دستگاه سلفون کش اتوماتیک

سلفون کش های اتوماتیک شبیه به مدل دستی کار می کنند و تنها تفاوت در آن ها عدم نیاز به اپراتور است. جعبه و یا محصول بر روی صفحه دستگاه سلفون کش قرار می گیرد و خود دستگاه به شکل اتوماتیک سلفون را دور تا دور محصول می پیچد. مدل های اتوماتیک در اندازه های مختلفی در بازار موجود هستند و بیشتر برای بسته بندی جعبه ها و محصولات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه سلفون کش حرارتی

دستگاه سلفون کش حرارتی از سلفون های با ضخامت بالا استفاده می کنند. این دستگاه ها با گرم کردن سلفون به آن انعطاف بیشتری می دهند و بدین شکل آن را به شکل کامل بر روی جعبه و محصول قرار می دهند. این دستگاه ها پیشرفته ترین مدل دستگاه سلفون کش هستند که در صنایع بسته بندی و برای محصولات مهم استفاده می شوند.

دستگاه سلفون کش جعبه یا کارتن

برخی محصولات بعد از قرار گرفتن در داخل جعبه و یا کارتن ها باید با سلفون پوشانده شوند. در این شرایط دستگاه های سلفون کش بزرگی وجود دارند که این عملیات را به شکل کاملا اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک انجام می دهند که به دستگاه سلفون کش جعبه نیز گفته می شود.

دستگاه سلفون کش خانگی

دستگاه سلفون کش خانگی شباهت زیادی به سلفون کش دستی دارد و تنها تفاوت آن ها در اندازه کوچک تر و استفاده از تیغه های معمولی است. سلفون کش های خانگی برای مصارف معمولی خانگی و همچنین تولیدات محدود خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد های دستگاه سلفون کش

  • بسته بندی انواع مواد غذایی برای نگهداری و یا فروش.
  • بسته بندی انواع کارتن و جعبه برای ارسال به مسافت های دور.
  • نگهداری بیشتر از محصولات و تازه نگه داشتن آنها.

مزایای استفاده از دستگاه سلفون کش

  • سلفون ها نایلون های نازکی هستند و در حال حاضر نیز با بالا رفتن قیمت پلاستیک جزو بسته بندی های ارزان قیمت قرار نمی‌گیرند. به همین دلیل برای بسته بندی بهتر است از دستگاه سلفون کش استفاده کنید تا میزان خرابی و از دست رفتن سلفون ها به حداقل برسد.
  • محصولات خانگی و صنعتی باید دارای بسته بندیهای مناسبی باشند تا از نظر بهداشتی و جذابیت نظر مصرف کننده را به خود جلب کنند. سلفونها به دلیل نازک بودن و حالت براق خود می توانند جلوه بهتری به محصول شما بدهند و آن را در نظر مصرف کننده با کیفیت تر نشان دهند.
  • معمولا محصولات برای فروش مسافت زیادی را طی می‌کنند و زمان زیادی از تولید تا مصرف آنها می گذرد. سلفونها می توانند در کنار جلوگیری از خراب شدن محصول، موجب تازه نگه داشته شدن آن نیز شوند. رسیدن نور و همچنین عدم ورود هوا به داخل محصول تازگی آن را برای زمان زیادی تضمین می کند.
  • سلفون ها در کنار نازک بودن اما می توانند فشار و ضربه را تا حدودی تحمل کنند که موجب می شوند به عنوان یک لایه حفاظتی اضافی در نظر گرفته شوند.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>