اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

دستگاه مکانیزه شستشو سبزی

دستگاه و وان شستشوی مواد غذایی از مهم ترین بخش های تولیدی در صنایع غذایی مختلف است. این دستگاه ها برای تصفیه و شستشوی انواع میوه و سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرند.برخی مدل های میوه و سبزی نیازی به شستشوی زیاد ندارند و فقط با قرار گرفتن در داخل وان تمیز می شوند.برخی دیگر نیاز به شستشوی بیشتر دارند و برای تمیز شدن باید از موتور ها و دیگر سیستم های موجود استفاده کرد.

معرفی دستگاه و وان شستشو

دستگاه و وان شستشوی مواد غذایی از مهم ترین بخش های تولیدی صنایع غذایی مختلف است. این دستگاه ها برای شستشوی انواع میوه و سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرند. برخی مدل های میوه و سبزی نیازی به شستشوی زیاد ندارند و فقط با قرار گرفتن در داخل وان تمیز می شوند.برخی دیگر نیاز به شستشوی بیشتر دارند و برای تمیز شدن باید از موتور ها و دیگر سیستم های موجود استفاده کرد. در ادامه در خصوص انواع دستگاه و وان شستشوی مواد غذایی و نحوه کار آن ها بیشتر توضیح خواهیم داد.انواع

دستگاه و وان شستشو مواد غذایی

دستگاه و وان شستشوی میوه

دستگاه و وان شستشوی میوه برای برخی میوه هایی که دارای آلودگی کمتری هستند و با قرار گرفتن در داخل وان تمیز می شوند، به کار می رود. به همین جهت نیز میوه ها بر اساس نوع خود به دسته های مختلف تقسیم می شوند و هر کدام از آن ها به دستگاه شستشوی مناسب خود نیاز دارند.

دستگاه و وان شستشوی سبزیجات

وان شستشوی سبزی همانطور که از نام آن مشخص است برای شستشوی سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرد.همانطور که می دانیم سبزیجات بیشتر از میوه ها در معرض آلودگی هستند و به نظافت بیشتری نیاز دارند.

از طرف دیگر ظریف بودن این محصولات موجب می شود نتوان آن ها را با راحتی زیادی شست که این دلیلی بر ضرورت استفاده از دستگاه و وان شستشوی سبزی می باشد.لازم به ذکر است در صنایع غذایی و کسب و کار های صنعتی برای شستشوی سبزیجات باید از وان شستشوی موتور دار یا اتوماتیک استفاده شود.

نحوه کار انواع دستگاه و وان شستشو مواد غذایی

وان ساده

وان های شستشوی ساده استخر های پر از آب هستند که انواع میوه را در خود جای می دهند. معمولا برخی ضد عفونی کننده ها نیز به آب اضافه می شوند. در این شرایط میوه و سبزی در آب ریخته می شوند و پس از مدتی نیز جمع آوری می شوند. این روش نظافت زیادی به همراه ندارد و فقط می تواند آلودگی های سطحی را پاک کند اما به دلیل هزینه کم در بسیاری از صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

وان شستشوی موتوردار

وان های موتور دار یا اتوماتیک با به گردش در آوردن آب و تزریق اکسیژن به داخل آب موجود باعث چرخش میوه ها و سبزیجات می شوند. به همین جهت این وان ها می توانند نظافت بیشتری برای محصولات به همراه داشته باشند و همچنین رفت و آمد آب موجب می شود کثیفی ها بر روی میوه باقی نمانند و از وان خارج شوند.

وان شستشوی به همراه خشک کن

برخی از دستگاه ها و وان های شستشوی مواد غذایی از خشک کن در مرحله آخر خود استفاده می کنند.میوه ها و سبزی هایی که به آب حساس هستند و در صورتی که زمان زیادی خیس باقی بمانند، کیفیت اولیه خود را از دست خواهند داد. به همین دلیل از خشک کن هایی استفاده می شود تا به سرعت آب موجود بر روی این میوه ها و سبزی ها پاک شود.

دستگاه و وان شستشوی کامل

دستگاه و وان شستشوی کامل، گران ترین مدل دستگاه و وان شستشوی مواد غذایی است که در کنار شستشو و خشک کردن، عملیات سورتینگ و پولیش را نیز انجام می دهند. این دستگاه ها می توانند با استفاده از سورتینگ خود میوه های بزرگ و کوچک را جدا کنند و سپس میوه های سورت شده را پولیش کشیده و برق بیاندازند.

کاربرد انواع دستگاه و وان شستشوی مواد غذایی

  • حذف آلودگی ها: وظیفه اولیه این دستگاه ها حذف آلودگی ها و کثیفی های روی پوست میوه ها و سبزیجات است.
  • شستشوی کامل میوه و سبزی ها: استفاده از مدل های موتور دار موجب می شود آلودگی های موجود در میوه ها و سبزی ها نیز به شکل کامل تمیز شود. در آب این دستگاه ها از مواد ضد عفونی کننده مناسب نیز استفاده می شود.
  • جدا کردن میوه ها و سبزی های خراب: وجود موتور در داخل وان و استخر های شستشو موجب می شود میوه ها و سبزی ها در حرکت باشند و در صورتی که میوه و یا سبزی خراب باشد در بالای آب قرار می گیرند که جدا کردن آن ها به راحتی صورت می گیرد. برخی مدل های سورتینگ دار می توانند این عملیات را به شکل کامل تری انجام دهند.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
حسن صالحی:
سلام قیمت انواع دستگاهتان را خواستیم
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>