اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

7 دستگاه پرکاربرد در بسته بندی

ملزومات و تجهیزات بسته بندی به نوعی یکی از بخش های اصلی صنایع بسته بندی است. این ملزومات مواد اولیه سیستم های بسته بندی مختلف هستند که تهیه و نگهداری آن ها یکی از مهم ترین بخش های نگهداری خط تولید و بسته بندی محصولات مختلف است. شما باید در کنار انواع دستگاه بسته بندی این ملزومات و تجهیزات را همواره در اختیار داشته باشید تا بتوانید محصولات خود را با کیفیت و شکیل بسته بندی کنید.

معرفی و کاربرد انواع ملزومات و تجهیزات بسته بندی

1- تسمه بسته بندی

تسمه های بسته بندی برای محکم کردن کارتن ها و بسته بندی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه تسمه کش با استفاده از تسمه های فلزی و یا تسمه های پلاستیکی کارتن های بسته بندی را محکم می کنند تا برای جابه جایی و حمل و نقل استحکام بیشتری داشته باشند. این تسمه ها معمولا به صروت رول و عمده در بازار موجود هستند و هر رول 10 تا 11 کیلوگرم وزن دارد، هر تسمه نیز 115 متر است. شما می توانید بر اساس نیاز خود انواع تسمه را تهیه نمایید.

2- سلفون استرچ

نایلون های سلفون یا سلفون استرچ یکی از مهم ترین ملزومات و تجهیزات بسته بندی به شمار می روند. این نایلون ها هنگام استفاده از دستگاه سلفون کش و در بسته بندی انواع محصولات مورد استفاده قرار می گیرند و حتی برخی از کارتن ها توسط سلفون استرچ نیز دوباره بسته بندی می شوند تا صدمه ای به آن ها وارد نشود. در این شرایط نایلون های سلفون استرچ دارای مدل های مختلف با ضخامت های متفاوت هستند و می توانید آن ها را به شکل رولی و یا وزنی تهیه نمایید. حداکثر وزن هر رول سلفون استرچ 23 کیلوگرم است.

3- نایلون شیرینگ

نایلون های شیرینگ ضخیم تر از نایلون های سلفون استرچ هستند که پیش از این به تفاوت سلفون با نایلون و نایلکس پرداخته ایم. نایلون شیرینگ با استفاده از دستگاه شیرینگ و حرارت بر روی محصولات مختلف می چسبند و بسته بندی محکمی ارائه می دهند. یکی از بهترین مثال ها برای بسته بندی شیرینگ بسته بندی های آب معدنی و نوشابه ها هستند که با استفاده از نایلون شیرینگ در یک پک، کنار یکدیگر قرار می گیرند. این نایلون ها نیز انواع مختلفی دارند و به طور عمده به فروش می رسند. ضخامت میکرون و عرض نایلون های شیرینگ می تواند متفاوت باشد.

4- فیلم پلی اتیلن

از نوار یا فیلم های پلی اتیلن پلاستیکی نیز برای بسته بندی محصولات حساس استفاده می شود. مانند انواع دستمال کاغذی، پوشک و... ضخامت فیلم پلی اتیلن از نایلون شیرینگ بیشتر است.

5- کارتریج جت پرینتر

جت پرینترها قابلیت چاپ انواع کلمات و نوشته ها را بر روی بسته بندی های مختلف دارند. این دستگاه ها دارای مدل های مختلفی هستند و معمولا از جوهر مخصوصی برای چاپ استفاده می کنند. این جوهر ها در کارتریج های مختلفی قرار دارند و معمولا صاحبان صنایع چند مدل کارتریج تهیه می کنند تا در موارد نیاز از آن ها استفاده نمایند.

هر کارتریج قابلت چاپ 150 هزار تاریخ را دارد و در دو نگ سفید و مشکی موجود است که رنگ مشکی آن کاربرد بیشتری دارد. البته برخی مدل های کارتیج توانایی شارژ مجدد با استفاده از پر کردن جوهر را دارند.

6- ریبون دستگاه تاریخ زن

دستگاه تاریخ زن برای چاپ اطلاعات بر روی بسته بندی محصول از نوارهایی استفاده می کند که ریبون نامیده می شوند. ریبون دستگاه تاریخ زن نیز از جوهرهای مخصوصی برای چاپ استفاده می کنند و در مدل های مختلف قابل پر کردن و یا تعویض هستند. هر ریبون 120 متر است که قابیلت چاپ 4000 تاریخ را دارد.

7- دوک نخ دستگاه دوخت گونی

دستگاه های دوخت گونی صنعتی و دستی باید از دوک های نخ برای دوختن گونی استفاده نمایند. قطعا نگهداری از تعداد زیادی دوک باید در دستور کار صنایع باشد تا در انجام بسته بندی ها با دستگاه گونی دوز وقفه ای رخ ندهد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>