اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

دستگاه پرس حرارتی پارچه

دستگاه پرس حرارتی پارچه که با نام دستگاه چاپ روی پارچه نیز شناخته می شود برای چاپ انواع عکس و لوگو بر روی تی شرت ها و دیگر محصولات پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه که در صنعت نساجی کاربرد دارد با استفاده از پرینتر خود می تواند انواع طرح ها را چاپ کرده و بر روی انواع جنس های مختلف پارچه چاپ کند.

دستگاه پرس حرارتی یا دستگاه چاپ مستقیم روی پارچه که ازجمله تجهیزات صنایع نساجی و بافندگی نیز محسوب می شود در اندازه و مدل های مختلفی از جمله دستگاه چاپ پارچه خانگی در بازار موجود است و می تواند طرح های مختلفی را بر روی جنس های مختلف پارچه با دوام و کیفیت بالا چاپ کند.

نحوه کارکرد دستگاه پرس حرارتی پارچه

همانطور که از نام این دستگاه ها مشخص است، دستگاه پرس حرارتی یا دستگاه چاپ روی پارچه با استفاده از حرارت و فشار طرح ها را بر روی پارچه چاپ می کند.دستگاه چاپ مستقیم روی پارچه در کارگاه های تولیدی لباس و همچنین فروشگاه های چاپ تی شرت و دیگر محصولات تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه پرس حرارتی از پرینتر جوهر افشان برای چاپ طرح بر روی کاغذ های مخصوص استفاده می کند. این طرح های چاپ شده سپس با استفاده از فشار و حرارت بر روی لباس قرار می یرند و بدین ترتیب عملیات چاپ بر روی پارچه انجام می شود. میزان حرارت و فشار وارده و همچنین مدت زمان اعمال فشار و دما به جنس پارچه و همچنین نوع چاپ بستگی دارد. نوع کاغذ و دستگاه نیز بر روی جنس پرینت موجود بر روی پارچه و میزان دمای آن تأثیرگذار خواهد بود.

انواع دستگاه پرس حرارتی پارچه

پرس حرارتی با فرمت کوچک

از دستگاه پرس حرارتی با فرمت کوچک یا دستگاه چاپ پارچه خانگی برای چاپ طرح های کوچک بر روی سطح کوچک استفاده می شود. این دستگاه چاپ روی پارچه می تواند برای چاپ طرح بر روی تی شرت ها و همچنین کیف و کلاه که سطح کوچکی دارند مورد استفاده قرار گیرند. معمولا فروشگاه ها و کارگاه های کوچک از همین مدل دستگاه پرس حرارتی استفاده می کنند.

پرس حرارتی کلندر یا غلطکی

دستگاه پرس حرارتی کلند یا غلطکی بر روی قطعات بزرگ پارچه ها همانند بنر ها مورد استفاده قرار می گیرند. این مدل دستگاه پرس حرارتی پارچه می تواند یک رول کامل پارچه را در زمان کوتاهی چاپ کند.دستگاه چاپ روی پارچه معمولا دارای کاربرد صنعتی است و در تولیدی های البسه و نساجی ها مورد استفاده قرار می گیرند. البته با استفاده از میز کار موجود دستگاه می توان به راحتی قطعات چاپ شده را برش زده و جدا کرد.

پرس حرارتی فلت بد

دستگاه پرس حرارتی فلت بد علاوه بر چاپ بر روی پارچه ها با قطعات مختلف می تواند به خوبی بر روی دیگر محصولات همانند پادری و یا قطعات سرامیکی و یا آلومینیومی نیز چاپ حرارتی را انجام دهد. این مدل دستگاه چاپ مستقیم روی پارچه تخصص بر روی جنس خاصی ندارد و می تواند بر روی محصولات با جنس های مختلف عملیات چاپ را با کیفیت مناسب انجام دهد.

پرس حرارتی مکشی سه بعدی

دستگاه پرس حرارتی مکشی سه بعدی برای چاپ بر روی انواع پارچه و دیگر محصولات دارای لبه و زاویه مورد استفاده قرار می گیرد.دستگاه چاپ مستقیم روی پارچه دارای لبه های خمیده و قابل انعطاف است که چاپ بر روی انواع محصولات با شکل های گوناگون را ممکن می کند.

کاربرد های دستگاه پرس حرارتی پارچه
از دستگاه پرس حرارتی پارچه برای چاپ انواع طرح بر روی انواع جنس های مختلف پارچه و همچنین محصولات مختلف استفاده می شود.معمولا دستگاه ها به شکلی طراحی می شوند که فقط مخصوص پارچه نباشند و بتوان بر روی جنس های دیگر نیز طراحی و چاپ را انجام داد. در زیر به برخی از جنس ها و محصولات مورد استفاده اشاره خواهیم کرد.

  • تیشرت
  • کلاه
  • ماگ
  • موس پد
  • کیسه خرید
  • چوب و فلز
  • کریستال

مهم ترین ویژگی های دستگاه پرس حراراتی پارچه

توانایی چاپ انواع طرح ها

  • از دستگاه پرس حرارتی پارچه برای چاپ انواع طرح استفاده می شود. به دلیل استفاده از پرینتر های جوهرافشان می توان هر طرحی که دارای کیفیت مناسب باشد را بر روی محصولات چاپ کرد.

توانایی چاپ بر روی محصولات مختلف

  • معمولا مدل های مختلف این دستگاه می توانند بر روی جنس های مختلف عملیات چاپ را انجام دهند.

کیفیت بالای چاپ و ماندگاری زیاد

  • به دلیل استفاده از حرارت و پرس و همچنین کاغذ های چاپ با کیفیت، معمولا طرح های چاپ شده با دستگاه های جدید کیفیت و ماندگاری بالایی دارند.
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>