اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

دستگاه تسمه کش

نحوه کار دستگاه تسمه کش با مدل دستگاه ارتباط مستقیمی دارد. دستگاه تسمه کش در مدل های مختلف با کارایی های متفاوت در صنعت بسته بندی موجود هستند و نحوه کار هر کدام نیز با دیگری متفاوت است.

به طور کلی از دستگاه تسمه کش برای کشیدن تسمه های پلاستیکی و یا تسمه های فلزی به دور بسته بندی های کارتنی و جعبه ای استفاده می شود. در این شرایط تسمه ها اجازه حمل و نقل آسان را می دهند و از طرف دیگر موجب محکم ماندن بسته بندی و عدم صدمه به محصولات می شوند. در ادامه در خصوص نحوه کار دستگاه تسمه کش بیشتر توضیح خواهیم داد.

نحوه کارکرد دستگاه تسمه کش

دستگاه تسمه کش بنابر به مدل های مختلف خود می تواند تسمه های مشخص شده را بر روی انواع بسته بندی محصولات مختلف نصب کند. در ادامه در خصوص نحوه کار دستگاه تسمه کش به تفکیک مدل های موجود توضیح خواهیم داد و پس از مطالعه این موارد در مقاله بعد به شما کمک می کنیم که کدام دستگاه تسمه کش برای کسب و کار شما مناسب است.

تسمه کش دستی

تسمه کش دستی ساده ترین مدل تسمه کش موجود در بازار است.دستگاه تسمه کش دستی با استفاده از اهرم ها و نیروی دست کار می کند. شما باید خود تسمه را در دور جعبه و یا کارتن قرار دهید و سپس تسمه کش دستی را در بالای جعبه قرار داده و با استفاده از آن تسمه ها را محکم کنید.

سپس با استفاده از پرچ های مخصوص تسمه کش دستی دو سر تسمه را به یکدیگر محکم کنید. این روش معمولا برای هر دو قطر جعبه باید انجام شود تا از استحکام بسته بندی مطمئن شوید. تمامی این مراحل توسط نیروی دست انجام می شود و تسمه کش دستی به عنوان یک سیستم کمکی و نگهدارنده به شما کمک می کند.

تسمه بسته بندی

انواع تسمه بسته بندی، تسمه فلزی و تسمه پلاستیکی هستند که اغلب خرید آنها به طور عمده انجام می شود. رول تسمه نامی است که اغلب برای انواع تسمه بسته بندی استفاده می شود.
تسمه بسته بندی pet، تسمه بسته بندی pp از معروف ترین انواع تسمه بسته بندی پلاستیکی هستند.

دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک یا تسمه کش برقی

تسمه کش برقی دارای مدل های مختلفی است. تسمه کش بادی، شارژی و میزی زیر مجموعه دستگاه تسمه کش برقی هستند. به این مدل دستگاه ها، دستگاه های تسمه کش اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک نیز گفته می شود. این تسمه کش ها از نیروی برق استفاده می کنند و تمامی مراحل نصب تسمه نیز به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک صورت می گیرد. در ادامه و به شکل جدا در خصوص نحوه کار دستگاه تسمه کش بادی، میزی و شارژی توضیح خواهیم داد.

دستگاه تسمه کش بادی

نحوه کار تسمه کش بادی کمی با مدل های دیگر متفاوت است. این دستگاه ها که به دلیل وزن کم خود در میان تسمه کش های قابل حمل دسته بندی می شوند، از نیروی باد برای کشیدن تسمه به دور محصول استفاده می کنند. تسمه کش بادی با استفاده از پمپ باد مخصوص خود تسمه ها را به دور محصول قرار داده و سپس عملیات دوخت آن ها را انجام می دهد. تسمه کش بادی می تواند به خوبی عملیات تسمه کشی محصولات سنگین مانند بسته بندی های بزرگ کاشی و سرامیک را نیز انجام دهند.

دستگاه تسمه کش میزی

تسمه کش های میزی در انواع تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار موجود هستند. نحوه کار دستگاه تسمه کش میزی اتوماتیک کاملا مشخص است. محصولات بر روی تسمه نقاله دستگاه قرار می گیرند و تسمه کش میزی بدون دخالت دست عملیات تسمه کشی را انجام می دهد.

در مدل دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک اما یک اپراتور باید تسمه ها را به دور محصول قرار داده و در انتها سر تسمه را وارد تسمه کش کند تا دستگاه بتواند عملیات کشیدن و چسباندن تسمه ها را به شکل خودکار کامل کند. معمولا از المنت های حرارتی برای چسباندن دو سر تسمه به یکدیگر استفاده می شود.

تسمه کش شارژی

نحوه کار دستگاه تسمه کش شارژی نیز همانند تسمه کش دستی است. البته این دستگاه های شارژی دیگر به نیروی دست نیاز ندارند و با استفاده از موتور های برقی تعبیه شده بر روی تسمه کش عملیات کشیدن و همچنین دوخت را خود انجام می دهند. تسمه کش شارژی برای محصولات سبک تر که دسترسی آسانی برای بسته بندی ندارند بسیار مناسب هستند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>