اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

دستگاه تفت آجیل

یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین خوراکی ها بین ایرانیان انواع آجیل و خشکبار مانند انواع بادام، فندق، تخمه، گردو، پسته، عدس، نخودچی و.... است که بسیاری ترجیح می دهند این خوراکی ها را به صورت تفت داده شده و شور مصرف کنند.

برای تفت دادن، برشته و شور کردن انواع آجیل و خشکباردر صنایع غذایی از دستگاه تفت آجیل استفاده می شود. دستگاه تفت آجیل یا در اصطلاح عامیانه دستگاه تخمه پزی، از ماشین آلات عمل آوری مواد غذایی است که انواع آجیل را بوداده و برشته می کند. دستگاه تفت خشکبار، دستگاه تفت تخمه، دستگاه آجیل پزی یا دستگاه پخت آجیل از نام های دیگر این دستگاه است.

از ابتدای فصل زمستان و شب یلدا تا نزدیک شدن فصل بهار و عید نوروز، خرید و مصرف انواع آجیل و تخمه افزایش پیدا می کند و به همین دلیل بسیاری تصمیم می گیرند با خرید دستگاه تفت آجیل، کسب و کار خرید و فروش انواع آجیل و خشکبار را در این فصل شروع کنند و همین مورد این شغل را به یکی از 3 کسب و کار موفق در زمستان تبدیل کرده است.

مخزن دستگاه تفت آجیل

اولین موردی که پیش از خرید دستگاه تفت آجیل یا تفت خشکبار باید به آن توجه کنید، حجم مخزن دستگاه تفت آجیل است. مخزن دستگاه تفت آجیل از جنس استیل است و شما باید پیش از خرید دستگاه تفت آجیل به طور تقریبی ظرفیت و توان تولید خود را برآورد کنید و طبق آن دستگاه تفت آجیل مناسب خود را انتخاب کنید. انواع دستگاه تفت یا شورکن آجیل در ظرفیت های مخزن 10 کیلویی، 45 کیلویی، 90 کیلویی، 150 کیلویی و 40 کیلویی موجود است که این دو مورد آخر کاربرد صنعتی دارند و تونلی هستند.

پس از انتخاب دستگاه تفت آجیل باید به این موضوع توجه کنید که میزان پر کردن مخزن دستگاه به نوع محصول شما هم بستگی دارد، برای مثال اگر مخزن دستگاه تفت شما 10 کیلویی است و می خواهید با این دستگاه، انواع تخمه را برشته کنید باید نصف مخزن دستگاه را؛ یعنی به اندازه 5 کیلوگرم، از تخمه پر کنید.

دلیل این کار، حجم زیاد تخمه و فضای زیادی است که اشغال می کند. برای تفت و برشته کردن محصولات دیگر مانند فندق یا نخودچی شرایط متفاوت است. شما حتی می توانید با دستگاه تفت آجیل 10 کیلویی، 12 کیلوگرم نخودچی را بوداده و برشته کنید.

سیستم تفت دستگاه تفت آجیل

سیستم تفت دستگاه شورکن آجیل حلزونی است. دستگاه تفت آجیل دارای یک ماردون چرخشی است و سیستم عملکرد آن به این صورت است که با ریختن محصول مورد نظر داخل دستگاه به طور همزمان با چرخش ماردون، پخت و تفت آجیل یا خشکبار انجام می شود.

حرارت بالای دستگاه تفت آجیل باعث می شود که محصولات خشک و برشته شوند و از خروجی دستگاه، آجیل یا خشکبار تفت داده شده بیرون می ریزد. پس از اتمام عملیات تفت و شور کردن آجیل می توانید برای جدا کردن نمک اضافی محصولات، آنها را سرند کنید. برای کار با دستگاه تفت آجیل به حتما به یک اپراتور نیاز دارید.

دستگاه تفت آجیل یا دستگاه شورکن آجیل

برای افزودن طعم نمک یا شور کردن انواع آجیل و خشکبار، دستگاه تفت آجیل مناسب شماست و به دستگاه دیگری نیاز ندارید. شما می توانید همزمان با ریختن انواع آجیل داخل مخزن نمک را نیز به محصول اضافه کنید و همزمان با تفت دادن، آجیل را شور کنید. به همین دلیل به دستگاه تفت آجیل دستگاه شورکن آجیل نیز گفته می شود.

برای افزودن طعم های دیگر به محصولات خود مانند آبلیمو، سرکه، گلپر، فلفل و... نمی توان تنها از دستگاه تفت آجیل استفاده کرد و به دستگاه طعم زن نیز احتیاج پیدا می کنید.

ظرفیت دستگاه تفت آجیل

دستگاه تفت آجیل از ظرفیت 10 کیلوگرم شروع می شود و تا 90 کیلوگرم نیز وجود دارد. انواع دستگاه تفت آجیل با این ظرفیت برای کسب و کارهای و کارگاه های کوچک کاربرد دارد.دستگاه تفت آجیل با ظرفیت 300 کیلوگرم به بالا نیز به صورت تونلی هستن و کاربرد صنعتی دارند. کارخانه ها و کارگاه های تولیدی بزرگ از این دستگاه تفت آجیل استفاده می کنند.

ویژگی های دستگاه تفت آجیل

انرژی مصرفی دستگاه شورکن آجیل: دستگاه تفت آجیل می تواند برقی یا گازی باشد.
ابعاد دستگاه پخت آجیل: ابعاد پایه دستگاه تفت آجیل در ارتفاع 150 سانتی متر، عرض 80 سانتی متر و طول 95 سانتی متر است.

دستگاه تفت آجیل خانگی

دستگاه تفت آجیل با ظرفیت 10 کیلوگرم می تواند انتخاب مناسبی به عنوان دستگاه تفت آجیل خانگی باشد. این دستگاه پخت آجیل به دلیل اینکه ابعاد کوچکی دارد مورد توجه کسانی قرار گرفته است که تصمیم به راه اندازی یک کسب و کار خانگی دارند.برای بسته بندی خشکبار و حبوبات در منزل نیز می توان از دستگاه تفت آجیل برای شور کردن و پخت خشکبار استفاده کرد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
سیدفتاح حسینی:
سلام فرمودید که با دستگاه تفت ده کیلویی نیز تخمه آفتابگردان را شور کرد لطفا بهترین سازنده یا بهترین مارک را در این خصوص اعلام فرمایید
پاسخ زینگ:
سلام. از افراد متخصص در این موضوع خواهشمند است پاسخ خود را درج نمایند (ثبت نام متخصصان)

نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>