اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

گونی دوز اتوماتیک و دستی

دستگاه دوخت گونی یکی از دستگاه های بسته بندی است و شامل دستگاه دوخت گونی دستی و دستگاه دوخت گونی اتوماتیک می باشد که برای دوخت انواع کیسه های پلاستیکی و پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرند.

از دستگاه گونی دوز یا سرکیسه دوز برای دوخت کامل کیسه ها و همچنین برای دوختن سر کیسه ها استفاده می شود. به دلیل اندازه بزرگ و جنس خاص کیسه ها که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، استفاده از دستگاه های دوخت گونی دستی و دستگاه دوخت گونی اتوماتیک برای دوخت کامل و همچنین بستن سر کیسه ها یکی از نیاز های اصلی صنایع بسته بندی به حساب می آید.

نحوه کار دستگاه دوخت گونی یا گونی دوز دستی

بر خلاف نام دستگاه های دوخت گونی دستی که این تصور را به وجود می آورند که مدل های دستی باید فقط با نیروی دست کار کنند، مدل های دستی دستگاه گونی دوز از انرژی برق برای دوخت گونی و سر کیسه ها استفاده می کنند. به دلیل شرایط قابل حمل و اندازه کوچک این دستگاه های دوخت گونی، نام آن ها به دستی معروف شده است.

دستگاه سرکیسه دوز دستی بیشتر برای دوختن سر کیسه ها و گونی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها محلی برای قرار دادن دوک نخ دارند و می توانند به خوبی عملیات دوخت را همانند یک چرخ خیاطی سیار انجام دهند.اپراتور دستگاه سرکیسه دوز را بر روی لبه های کیسه قرار می دهد و سپس دستگاه با سرعت بالا، عمل دوخت را انجام می دهد. معمولا دستگاه های گونی دوزی دستی در کارخانه ها و کارگاه های با تولید پایین مورد استفاده قرار می گیرند زیرا دوخت گونی ها با روش دستی معمولا به زمان زیادی نیاز دارد.

نحوه کار دستگاه گونی دوز اتوماتیک

دستگاه گونی دوزی اتوماتیک می تواند برای دوخت انواع کیسه و همچنین بستن سر انواع گونی و کیسه مورد استفاده قرار گیرد.این دستگاه گونی دوزی یا دوخت گونی به شکل تمام اتوماتیک عملیات دوخت را انجام می دهد و به نیروی اپراتور برای کار خود نیاز ندارد. معمولا تمامی شرکت های بزرگ با میزان تولید بالا از دستگاه های گونی دوز اتوماتیک استفاده می کنند.

برای دوخت گونی معمولا دو روی پارچه و یا پلاستیک برش شده بر روی دستگاه قرار می گیرند و دستگاه گونی دوز به شکل اتوماتیک سه طرف آن را می دوزد. در مدل های سر کیسه دوز دستگاه دوخت گونی اتوماتیک نیز گونی های پر شده بر روی دستگاه قرار می گیرند و دستگاه به شکل اتوماتیک عملیات دوخت سر گونی ها را انجام می دهد.

انواع دستگاه گونی دوز دستی

دستگاه گونی دوز دستی ثابت

 • برخی از دستگاه های گونی دوزی یا سرکیسه دوز دستی به دلیل اندازه بزرگ و غیر استاندارد خود در محلی ثابت نصب می شوند و اپراتور ها با حرکت دادن گونی ها عملیات دوخت را انجام می دهند.

دستگاه گونی دوز دستی قابل حمل

 • در دستگاه های گونی دوز یا سرکیسه دوز قابل حمل همانطور که در بالا توضیح داده شد، با حرکت دادن دستگاه، عملیات دوخت انجام می شود.

انواع دستگاه گونی دوز اتوماتیک

دستگاه گونی دوز اتوماتیک کامل

 • بیشتر دستگاه های سرکیسه دوز یا گونی دوز اتوماتیک می توانند به شکل کامل گونی ها را بدوزند و سپس پس از پر کردن گونی ها سر آن ها را بدوزند.این دستگاه های گونی دوزی دارای مبلغ بیشتری هستند اما دارای صرفه اقتصادی بیشتری نیز می باشند. با تهیه دستگاه سرکیسه دوز یا گونی دوز اتوماتیک می توانید گونی های مصرفی خود را تولید نمایید و حتی در صورت تولید بیشتر به فروش گونی های آماده نیز بپردازید.

دستگاه گونی دوز اتوماتیک سر کیسه

 • دستگاه سرکیسه دوز اتوماتیک به شکلی طراحی شده است که فقط بتواند عملیات دوخت سر گونی را انجام دهد.دستگاه های سرکیسه دوز دارای قیمتی ارزانتر هستند اما فقط می توانند یک عملیات را انجام دهند و در تولید گونی ها نقشی ندارند. معمولا از این مدل دستگاه های گونی دوز در کارخانه هایی که نیاز به گونی های مخصوص و یا پلاستیکی دارند، استفاده می شوند.

کاربرد های دستگاه گونی دوز دستی و دستگاه گونی دوز اتوماتیک

 • بسته بندی برنج و گندم.
 • بسته بندی انواع سم و کود شیمیایی.
 • بسته بندی انواع آجیل و خشکبار.
 • بسته بندی انواع محصولات کشاورزی.
 • بسته بندی محصولات تولیدی صنعتی.
 • بسته بندی برخی محصولات دارویی.
 • بسته بندی برخی محصولات غذایی.
 • بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی.

مزایای استفاده از دستگاه گونی دوز دستی و دستگاه گونی دوز اتوماتیک

دستگاه های گونی دوزی در دو مدل دستی و اتوماتیک در بازار موجود هستند اما به طور کلی تفاوت عمده ای با یکدیگر ندارند و بیشتر نوع انتخاب از میان آن ها به نیاز شما بستگی دارد. دستگاه سرکیسه دوز دستی معمولا در کارخانه های کوچک با توان تولیدی پایین مورد استفاده قرار می گیرند و دستگاه گونی دوز اتوماتیک نیز با توجه به توان تولیدی و سرعت بالا تر خود برای مراکز بزرگ تر کاربردی هستند.

همانطور که می بینید وجود تنوع در این دستگاه های دوخت گونی دست شما را برای انتخاب مدل بهتر و مناسب تر کاملا باز خواهد گذاشت.دستگاه های گونی دوزی یا سرکیسه دوز گونی معمولا قابلیت دوخت اولیه کیسه و گونی را نیز به شما می دهند. بدین ترتیب شما می توانید حتی محصول اولیه مورد نیاز خود را برای بسته بندی نیز تهیه نمایید. در این شرایط استفاده از دستگاه های گونی دوزی یا سرکیسه دوز توجیه اقتصادی بسیار بیشتری خواهند داشت و هزینه های شما را کاهش خواهد داد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>