اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

سمپاش فرغونی چیست؟

سمپاشی مزارع و باغات از جمله مهم ترین اقداماتی است که کشاورزان و باغبانان برای بالابردن کیفیت محصول و افزایش طول عمر گیاهان انجام می دهند. امروزه انواع سمپاش با ویژگی ها و قابلیت های مختلف، عمل سمپاشی و کودپاشی را با سرعت بیشتر و با کیفیت بالاتر انجام می دهد. کشاورزان با استفاده از این دستگاه ها می توانند به راحتی آفات و حشرات موذی را از مزارع و باغات خود دفع کرده و از بین ببرند.

سمپاش فرغونی چیست؟

یکی از متداول ترین دستگاه های سمپاشی، دستگاه سمپاش فرغونی یا سمپاش موتوری چرخدار است که اغلب کشاورزان با آن آشنا هستند. این مدل بر خلاف سمپاش پشتی ابعاد بزرگی دارد و برای مزارع و باغات بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

با استفاده از سمپاش فرغونی می توان سرعت عمل سمپاشی برای دفع آفات و بهره وری را در صنعت کشاورزی افزایش داد و در مصرف سم صرفه جویی کرد. دستگاه سمپاش فرغونی مانند بسیار از دستگاه های سمپاشی دیگر از اجزای مختلف تشکیل شده است؛ از جمله:

  • یک مخزن (معمولا با حجم 100 و 200 لیتری) برای ریختن سم داخل آن
  • یک پمپ و موتور 4 زمانه با قدرت 3 تا 5.5 اسب بخار برای پمپاژ سم
  • لوله های تامین سوخت موتور و لوله های انتقال سموم
  • انواع اتصالات
  • نازل ها برای هدایت سموم
  • صافی ها برای جدا کردن ناخالصی ها

با توجه به اندازه و ابعاد بزرگ سمپاش فرغونی، امکان حمل آن وجود ندارد. در نتیجه همه ی اجزای آن بر روی یک شاسی نصب شده است که با ظاهری شبیه به فرغون، از طریق دو چرخ می توان آن را حرکت داد و جا به جا کرد. سمپاش فرغونی با پاشش یکنواخت با قدرت بالا و فشار مطلوب، نیاز افراد برای سمپاشی را تامین می کند.

انواع سمپاش فرغونی

انواع سمپاش فرغونی را می توان بر اساس نوع تغذیه و انرژی مصرفی آن به دو دسته ی "سمپاش فرغونی بنزینی" و "سمپاش فرغونی برقی" طبقه بندی کرد:

سمپاش فرغونی برقی

در صورتی که اپراتور به برق دسترسی داشته باشد، می توان از موتور برقی سمپاش فرغونی استفاده کرد. سمپاش فرغونی برقی با الکتروموتور برقی 3 اسب بخار طراحی شده است که قدرت و فشار مورد نیاز برای عمل سمپاشی را تامین می کند.استفاده از موتور برقی و یا موتور بنزینی تفاوتی در عمل دستگاه ایحاد نمی کند. بلکه بسته به شرایط می توانید یکی از دو موتور دستگاه را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید.

سمپاش فرغونی بنزینی

از آن جا که در یک مزرعه و باغ بزرگ دسترسی به سیستم برق کشی اغلب کار آسانی نیست، موتور محرک پمپ در دستگاه سمپاش فرغونی بنزینی تعبیه شده است. پمپ موتوری دستگاه از بنزین تغذیه کرده و سم داخل مخزن را از طریق لوله به بیرون منتقل می کند.

نحوه کارکرد دستگاه سمپاش فرغونی

دستگاه سمپاشی فرغونی از یک مخزن تحت فشار حاوی سم و یک پمپ موتوری تشکیل شده است که می تواند محتوای درون مخزن را با فشار بالا پمپاژ کند. موتور دستگاه با استفاده از نیروی محرکه قدرتمند (بنزین یا برق) سم داخل مخزن را به شکل پودر بر سطح مورد نظر می پاشد. معمولا در طراحی سمپاش فرغونی دو خروجی تعبیه می کنند که هر کدام از آن ها می تواند تا شعاع 25 متر را با فشار مطلوب سمپاشی کند.

هنگام استفاده از این دستگاه، مانند سایر دستگاه های سمپاشی، رعایت نکات ایمنی ضروری است. هر گونه نشتی دستگاه و نداشتن آگاهی لازم می تواند جان اپراتور یا افراد دیگر را به خطر بیندارد. قبل از استفاده از دستگاه، حتما لباس ایمنی بپوشید و از ماسک، دستکش و چکمه ی مخصوص سمپاشی استفاده کنید. سطح فشار دستگاه از دیگر نکاتی است که باید هنگام استفاده به آن توجه کرد.

از این دستگاه سمپاش موتوری چرخدار، علاوه بر سمپاشی باغات و مزرعه های بزرگ، در موارد مختلف دیگری نیز می توان استفاده کرد:

  • سمپاش فرغونی برای شست وشوی درختان بلند نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که در کنار سمپاشی، شست وشوی درختان نیز بسیار اهمیت دارد، باید زمانی را نیز برای این کار در نظر گرفت. فشار قوی این دستگاه به شما این امکان را می دهد که بتوانید تمام درختان را در مدت زمان کوتاه از هر گونه آلودگی پاک کنید.
  • اگرچه مهم ترین و اولین کاربرد دستگاه سمپاش فرغونی، سمپاشی درختان و گیاهان است، اما می توان داخل مخزن را به جای سم از آب پر کرد و برای شست وشوی جداول، نرده ها، دیوارها، تابلوهای خیابان و... نیز از آن استفاده کرد.

نکات خرید سمپاش فرغونی

برای خرید دستگاه سمپاش فرغونی و سایر دستگاه های سمپاشی توجه به برخی نکات ضروری است. یکی از نکاتی که هنگام خرید دستگاه سمپاش فرغونی باید به آن توجه کرد، پاشش یکنواخت سم توسط دستگاه است.

همچنین با توجه به ظرفیت های مختلف این دستگاه، انتخاب مناسب ترین نوع آن بر اساس وسعت باغ بسیار اهمیت دارد. جنس مخزن دستگاه نیز باید در برایر رطوبت، سرما، گرما، فشار دستگاه و مواد شیمیایی داخل خود مقاوم باشد. علاوه بر این، برای انتخاب یک سمپاش مناسب، در کنار بررسی مشخصات فنی آن، باید به اندازه ی ذرات سمپاشی توسط پمپ نیز توجه نمود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>