اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

جینسینگ

سهم قابل توجه کره جنوبی در تولید و تجارت جینسینگ:
تاریخ استفاده از جینسینگ به 4500 سال قبل می رسد. این گیاه دارویی یکی از باارزش ترین محصولاتی بود که به عنوان کاربرد پزشکی در کشورهایی مانند چین و کره خریدو فروش می شد و تجارت جینسینگ سابقه طولانی مدتی دارد.

اکنون این گیاه در 35 کشور بزرگ دنیا کشت و تولید می شود و براساس سلیقه های هر منطقه، جینسینگ کاربردهای مختلفی مانند استفاده پزشکی و غذایی دارد.

تولید جینسینگ در کشورهای اصلی تولید کننده:
تولید جینسینگ با سهم حداکثری در دست کشور چین است و در رده های بعدی کره، کانادا، آمریکا و دیگر کشورها قرار دارند. براساس آمار سال 2008، تولید کشور چین در حدود 44.7 هزار تن بوده است و این میزان در مورد کشوری مانند کره جنوبی مقدار 27.5 هزار تن برآورد می شود.

کانادا و آمریکا به ترتیب با 6.4 و 1 هزار تن در رده های بعدی تولید و تجارت جینسینگ قرار دارند و سهم چین را می توان در حدود 56 درصد از تولید کل جهان دانست.

کشور کره در رتبه دوم تولید این محصول کشاورزی قرار دارد که سهم آن براساس آمار 2008، مقدار 34 درصد برآورد شده است.

جینسینگ اعلای کره جنوبی:
کره که به عنوان مرکز اصلی گونه کشت شده Panax ginseng است، هزاران سال قدمت تاریخی دارد. به دلیل شرایط محیطی و آب و هوایی و خاک مناسب برای کشت جینسینگ در کشور کره جنوبی، این محل شرایطی ایده آل برای رشد گیاه و تجارت جینسینگ است.

نه تنها کیفیت جینسینگ کشت شده در کره در سطح بالاتری نسبت به کشورهای چین، آمریکا و ژاپن است بلکه دوران رشد گیاه در کشور کره نیز بیشتر است.

این دوران طولانی رشد که در حدود 180 روز است منجر به رشد مناسب گیاه می شود و طعم و مزه محصول نهایی بهتری به دست می آید.

منشاء اصلی جینسینگ کشت شده در کشور کره، خود این کشور است و کیفیت و طعم آن در سطح دنیا مثال زدنی است.

کشت جینسینگ این منطقه که با تجربه ای 1500 ساله همراه است در مناطق جئومسان کره انجام می شود و این مناطق به دلیل تولید جینسینگ اعلا، ارزش کشاورزی بالایی دارند.

گونه های مختلف جینسینگ:
گونه های بسیار زیادی در بازار تجارت جینسینگ وجود دارد و هر کدام از آن ها براساس میزان و کیفیت ماده ساپونین تشکیل دهنده، شناسایی می شوند.

جینسینگ کره جنوبی میزان و انواع بیشتری از ماده ساپونین تشکیل دهنده جینسینگ را دارد که در مقایسه با سایر کشورها متمایز است.

علاوه بر ساپونین، ماده پولی ساکارید اسید موجود در جینسینگ کره در حد 3.2 درصد است که در مقایسه با نوع Hwoagisam که 2.1 درصد است، میزان بیشتری است. این مقدار در مورد جینسینگ قرمز کره در حد 7.5 درصد است. گفتنی است، ماده پولی ساکارید اسید خواص ضد توموری عالی دارد.

براساس آمار، انواع ماده ساپونین در جینسینگ جئومسان به 31 نوع می رسد که این مقدار در مورد محصول تولیدی آمریکا در حد 14 نوع است و محصول تولیدی چین 15 نوع ماده ساپونین دارد.

به دلیل استفاده از تجربه سال های قبل است که محصول کشت شده کره کیفیت عالی دارد و شرایط آب و هوایی نیز به این امر کمک زیادی کرده است.

مرکز اصلی تولید و تجارت جینسینگ در کره جنوبی جئومسان است و در این منطقه سه بازار اصلی برای تجارت آن وجود دارد. بازار بین المللی جینسینگ جئومسان در حدود 70 الی 80 درصد از محصول جینسینگ را توزیع می کند و در آن 189 مغازه فروش وجود دارد.

بیشترین مقدار تجارت و خرید و فروش جینسینگ روزانه در این محل در حدود 7.5 تن است و به صورت سالانه، این مقدار به 534 تن می رسد.

ارزش تجاری جینسینگ کره جنوبی:
ارزش سالانه تجارت این محصول به 470 میلیون ون کره جنوبی می رسد. مرکز خرید وفروش و تجارت جینسینگ جئومسان سوسام بزرگ ترین مرکز تجارت کشور است که بخش های مختلف آن به صورت بازارهای خرده فروشی و عمده فروشی تقسیم شده است.

در این محل 174 مغازه خریدو فروش وجود دارد که 41 عدد از آن ها محل عمده فروشی و تعداد 92 عدد از آن محل خرده فروشی هستند. 26 مغازه مربوط به گیاهان مختلف است و 15 عدد از آن نیز مغازه های خریدوفروش محصولات مختلف هستند.

بیشترین تجارت جینسینگ در این محل به صورت روزانه 85 تن است و تجارت به صورت سالانه 6130 تن با ارزش 1513 میلیارد ون کره جنوبی است.

علاوه بر این دو بازار، محل تجارت اصلی دیگری نیز وجود دارد که با نام Yaknyoung شناخته می شود و تجارت آن در سال 4750 تن است و از 330 محل خرید و فروش تشکیل شده است.

در جئومسان کره جنوبی 429 شرکت فعال در تجارت و تولید جینسینگ فعالیت دارند که بیشترین تعداد شرکت ها در این منطقه قرار دارد.

این منطقه بیشترین سهم خریدوفروش و تجارت جینسینگ کره جنوبی را برعهده دارد و دلیل اصلی این تنوع شرکت ها در جئومسان، افراد زیادی هستند که در آن به کشت و تجارت این محصول مشغول هستند.

مساحت تحت کشت کشور کره:
از سال 2000 به بعد تغییر قابل توجهی در مساحت تحت کشت جینسینگ کره جنوبی دیده نمی شود و مناطق تحت کشت آن در حدود 15 هزار هکتار بوده است.

با این حال به دلیل تقاضای عالی در مورد گیاه دارویی جینسینگ، میزان تولید و صادرات کره از سال 2000 تا 2015 به ترتیب 54 و 85 درصد رشد داشته است و به همین صورت ارزش تجارت جینسینگ این کشور رشد داشته است.

با نگاهی بر آمار سال 2015، مساحت کشت در جئومسان کره جنوبی 1319 هکتار بوده است و این منطقه بیشترین تعداد مزارع کشت را در دست داشته است. این تعداد مزارع 2800 عدد است.

محصولات به دست آمده از جینسینگ:
در حدود 100 محصول از گیاه دارویی جینسینگ به دست می آید که می توان جینسینگ قرمز، جینسینگ سفید، جینسینگ سیاه و چای و پودر آن را نام برد.

در مساحت کل کشور کره جنوبی 570 شرکت فعال در حوزه تجارت و تولید جینسینگ وجود دارند که 442 عدد از آن ها در چونگنام قرار دارد و بسیار جالب است که از این 442 شرکت، تعداد 429 شرکت در جئومسان قرار دارند. این آمار سهم عالی منطقه جئومسان را نشان می دهد.

با این آمار، جئومسان نه تنها مرکز اصلی تجارت جینسینگ کره به شمار می رود، بلکه مرکز شناخته شده بین المللی نیز هست.

جینسینگ در سطح جهانی به صورت های مختلفی مصرف می شود و ارزش دارویی این گیاه برای همه مردم اثبات شده است. این محصول گیاهی اثرات انرژی زا و خواص درمانی زیادی دارد به طوری که بیشترین تقاضا در مورد خرید آن در دنیا از طرف شرکت های مختلف داروسازی است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>