اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

دستگاه قند خورد کن صنعتی

دستگاه قند خرد کن یا برش قند، یکی از ماشین آلات پرفروش برای راه اندازی کسب و کارهای تولیدی است. در ایران بر خلاف بیشتر کشورها قند حبه ای مصرف بالایی دارد و چند سالی ست که مردم خرید قند حبه ای بسته بندی شده را به خرید کله قند ترجیح می دهند.

وظیفه این دستگاه، خرد کردن قند کله یا کلوخ قند به ابعاد کوچک و یا مکعب های کوچک است که برای مصرف مناسب باشد. پس از آن مراحل سرند و بسته بندی قندهای خرد شده انجام می شود. قندهای تولید شده در کارخانجات قند در انواع مختلف قندکله، کلوخ، قند شمشی و قند کبریتی تولید می­شود ولی قندهای کبریتی و شمشی چون خود ورقه ای هستند نیاز به خرد شدن ندارند و دستگاه قند خرد کن برای خرد کردن دو نوع دیگر کاربرد دارد.

دستگاه های مورد نیاز در خط تولید قند شکسته

خط تولید قند شکسته یا خط تولید قند حبه شامل قسمت های زیر است که هر کدام وظیفه خاص خود را دارند:

 • دستگاه قند خرد کن یا دستگاه برش قند که اولین مرحله خط تولید قند شکسته است و وظیفه برش و حبه کردن کردن قند کله و کلوخ را برعهده دارد.
 • دستگاه سرند برای جمع آوری و زدودن خاکه های قند از روی قندهای برش خورده کاربرد دارد.
 • دستگاه توزین برای پیمانه و وزن کردن قندها نسبت به مظروف نهایی آن برای بسته بندی کاربرد دارد.
 • دستگاه بسته بندی که بسته به وزن قند از روش های مختلف بسته بندی در کیسه های سلفونی و یا بسته بندی در کارتن استفاده می­شود.

دستگاه قند خرد کن صنعتی

دستگاه قند خرد کن صنعتی دارای ظرفیت تولیدی 200 تا 1200 کیلوگرم است. این دستگاه برای خرد کردن قند کله و قند کلوخه کاربرد دارد. ظرفیت تولید و ابعاد و وزن دستگاه که 800 کیلوگرم است، برای راه اندازی کسب و کار کارگاهی و صنعتی مناسب است.

برق ورودی آن به هر دو صورت تک فاز و سه فاز امکان پذیر است.بعضی از انواع دستگاه قند شکن صنعتی دارای سیستم غبارگیر هستند که برای جمع کردن خاک قند بسیار مناسب است.روش کار انواع دستگاه قند خرد کن صنعتی به این صورت است که:

ابتدا در مرحله برش قالب یا کله های قند بزرگ را به شکل افقی و ورقه ورقه برش داده می شوند و سپس این ورقه های قند به وسیله نوار نقاله به سمت بخش خرد کن هدایت می شوند.در مرحله بعد ورقه های قند برش داده شده به وسیله دستگاه خرد کن که معمولا 42 یا 44 تیغه دارد، به حبه های قند مکعبی شکل کوچک تبدیل می شوند.

در این بخش دستگاه خرد به شکل ضربه ای و چکشی عمل می کند و حبه قندهای کوچک را ایجاد می کند.
عملیات برش و خرد کردن قندها میزان زیادی خاک قند تولید می کند که نباید وارد بسته بندی قند شوند. در مرحله سرند کردن، خاک قند و یا حبه های قندی که کوچک تر از اندازه معمول هستند، از حبه های قند استاندارد جدا می شوند.

دستگاه قند خرد کن اتوماتیک

 • این دستگاه، قندهای کله و کلوخ را به صورت کاملا یک شکل و منظم خرد می­کند. قندها به شکل مکعب و با ابعاد از پیش تعریف شده، برش داده می­شود.
 • ابعاد قند را در سه سایز 13، 16 و 20 میلیمتر بنا به سفارش مشتری می توان تعریف کرد. برای برش قند از 44 تیغه الماسه استفاده می­شود و به همین دلیل به نام دستگاه قند خردکن 44 تیغه معروف است.
 • بسته به توان دستگاه از الکتروموتورهایی که گردش چپ و راست با دو محور اصلی دارند استفاده می­شود. در دستگاه قند خرد کن اتوماتیک قسمتی که باید برش را انجام دهد با کمک چرخ دنده و گیربکس به دو سمت بالا و پایین و به صورت اتوماتیک حرکت کرده و عمل برش انجام می­گردد.

دستگاه برش قند اتویی

 • دستگاه قند خرد کن یا برش قند اتویی از انواع ماشین آلات قند خرد کن است که قند کله به صورت افقی داخل این دستگاه قرار داده می­شود.
 • این دستگاه دارای 44 تیغه است که توسط تیغه ها، قند کله به صورت گرد برش داده می­شود و سپس تکه های قند به سمت دستگاه گیوتین رانده می­شود. تعداد تیغه های این دستگاه متغیر است و می­توان به تعداد مختلف تغییر داد.

دستگاه قند خرد کن خانگی

 • دستگاه قند خرد کن کوچک جهت کسب و کارهای خانگی کاربرد دارد و ظرفیت تولید پایین تری برای برش قند ها دارد. کار با این دستگاه بسیار آسان است و نیاز به آموزش خاصی ندارد.
 • اندازه و ابعاد این دستگاه نسبتا کوچک است و امکان نصب و راه اندازی آن در هر قسمتی در آپارتمان و یا در محوطه ای در زیر زمین وجود دارد.
 • برق ورودی این دستگاه خرد کن قند به هر دو صورت تک فاز و سه فاز قابل استفاده می باشد که با برق تکفاز شهری، توان4 کیلو وات دارد.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>