اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

شمشه ماله کشی نخستین مرحله بتن پس از بتن ریزی است که جهت صاف کردن و تراز کردن سطح بتن در ارتفاع مشخص و قبل از عمل ماله کشی سطح انجام می گردد و وسیله ای که جهت این امر استفاده می گردد، شمشه نام دارد که در طول های مختلف از 1 تا 6 متر موجود می باشد.

شمشه ماله ها معمولا به یک موتور ویبره بنزینی یا برقی مجهز بوده که عمل لرزش بر روی تیغه را انجام داده و باعث راحت راه رفتن دستگاه بر روی سطح و گرفتن خلل و فرج و سوراخ های بتن در حین صاف کردن آن می گردد. قیمت شمشه ماله با طول آن نسبت مستقیم داشته و با افزایش طول تیغه قدرت موتور و به همان نسبت قیمت نیز افزایش پیدا می کند.

نحوه عملکرد شمشه ماله

نحوه عملکرد شمشه ها به این صورت است که بتن های اضافی در جلوی دستگاه جمع شده و قسمت هایی که پایین تر از سطح است توسط این بتن پر می گردد، تا سطح یکدست، صاف و تراز گردد. همچنین در اکثرشمشه ماله ها قابلیت تعویض و بستن تیغه ها با طول های متفاوت وجود دارد.

ویژگی های یک شمشه مناسب

 • جهت حداکثر کارآیی، راحتی و کنترل اپراتور دارای دسته های قابل تنظیم باشد.
 • سریع و کارآمد برای بتن ریزی باشد.
 • قابلیت تعویض تیغه ها و قرار دادن برندهای معتبر تیغه ها روی دستگاه وجود داشته باشد.
 • شمشه ماله دارای موتوری مناسب با قدرت زیاد باشد.
 • جهت راحتی اپراتور وزن متعادل و متناسبی داشته باشد

کاربردهای شمشه موتوری

 • صاف کردن و پرداخت سطوح مختلف بتن
 • تراز کردن سطوح بتن در ارتفاع مشخص
 • حذف بتن های اضافی و پر کردن حفره ها و خلل و فرج های بتن
 • از بین بردن آب های اضافی موجود در بتن و ایجاد بتنی با مقاومت بالا

انواع شمشه ها

1- شمشه دستی

این دسته از دستگاه، که به آن ها شمشه تلسکوپی نیز می گویند جهت صاف کردن و تراز کردن سطح بتن در سایزهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.در عملیات شمشه کشی توسط شمشه ماله دستی، تنها یکدست نمودن و صاف نمودن سطح بتن انجام گرفته و این دسته از شمشه ماله ها تأثیر چندانی در از بین بردن حفره های موجود در بتن و آب های اضافی نخواهند داشت، که علت این امر را می توان در عدم وجود موتور بر روی آن ها دانست.

انواع شمشه ماله دستی

الف- شمشه ماله تسطیح

 • این دسته از شمشه ماله بیشتر جهت صاف کردن و تراز نمودن سطح بتن کاربرد داشته و عملکرد آن ها بدین صورت بوده که به نرمی بر روی سطح بتن حرکت نموده و سطح را صاف و حفره های داخل بتن را از بین می برند.

ب- شمشه ماله صیقل

 • این دسته از شمشه ماله ها عملکرد شبیه ماله پروانه ای داشته، بدین صورت که با حرکت بر روی سطح بتن عملیات پرداخت و صیقلی نمودن سطح بتن را انجام می دهند.

2- شمشه موتوردار

بر روی این دسته، یک موتور برقی یا بنزینی وصل شده است که عمل ارتعاش و ویبره بر روی تیغه را انجام داده که باعث راحتی حرکت بر روی بتن و گرفتن خلل و فرج بتن می گردد. این دسته از شمشه ها علاوه بر صاف کردن سطح به نوعی کار موتور ویبراتور و شیلنگ ویبراتور را نیز انجام می دهند.نوع موتوردار به دو دسته 1- بنزینی-2- برقی تقسیم می گردد.

الف- شمشه با موتور بنزینی

 • بر روی نوع بنزینی، معمولا یک موتور بنزینی با قدرت 1 اسب بخار بسته شده که عمل ارتعاش بر روی تیغه را انجام می دهند که به دلیل عدم استفاده از برق و دردسرهای به وجود آمده توسط سیم برق همچون پیچش و خطر برق گرفتگی بسیار پرکاربرد و مطلوب می باشند.

ب- شمشه با موتور برقی

 • بر روی این نوع دستگاه ها یک موتور برقی با قدرت 1٫1 اسب بخار که با برق شهری 220 ولت کار می کند بسته شده که عمل ارتعاش بر روی تیغه را انجام داده و حرکت دستگاه بر روی بتن را ساده می نماید، البته شمشه های برقی به دلیل نیاز به برق و محدودیت ها و دردسرهایی همچون پیچش سیم برق به دور دستگاه و خطرات احتمالی کم کاربردتر از مدل های بنزینی می باشند.

نکته بسیار مهم در خرید شمشه های موتور دار

نوع موتوردار این دستگاه در دو مدل موتور بالا و موتور پایین موجود می باشند، همیشه سعی کنید شمشه های موتور بالا را خریداری کنید، به دلیل آنکه در این نوع، سطح بتن با موتور در تماس نبوده در نتیجه عمر مفید دستگاه به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا خواهد نمود، اما در نوع موتور پایین به دلیل تماس سطح بتن با موتور و سایش و فرسایش بالا عمر مفید موتور بسیار کمتر می گردد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>