اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

هوای فشرده که توسط کمپرسور تولید می شود دارای نوسان می باشد. تغییرات فشار در لوله ها می تواند تأثیر منفی در مشخصات سوئیچینگ، زمان حرکت سیلندرها و مشخصات زمانی شیرهای کنترل جریان و شیرهای حافظه بگذارد.

بنابراین فشار ثابت پیش نیازی برای عملکرد بدون مشکل یک کنترل پنوماتیکی می باشد.برای ایجاد فشار ثابت در سیستم، رگلاتورها در قسمت مرکزی شبکه هوای فشرده قرار داده می شوند تا از تامین فشار ثابت، علی رغم نوسانات فشار در حلقه اصلی اطمینان حاصل شود.

کاهنده فشار یا تنظیم کننده فشار بعد از فیلتر هوای فشرده قرار گرفته و وظیفه آن ثابت نگه داشتن فشار علی رغم نوسانات فشار و یا مصرف هوا در سیستم می باشد. فشار هوا باید مطابق با نیاز هر یک از قسمت های کارخانه بوده و قبل از ورود به هر قسمت تنظیم شود.

مناسب ترین فشار هوایی که در سیستم های پنیوماتیکی بکار برده می شود و از نظر تجربی و اقتصادی و فنی ثابت گردیده است و با درنظر گرفتن تطابقی که بین تولید هوای فشرده و راندمان قطعات ایجاد خواهد نمود به صورت زیر است:

  • در قسمت قدرت: 6 بار
  • در قسمت کنترل: 3 تا 4 بار

سمبل رگلاتور پنوماتیک در مدار

استفاده از فشارهای بالاتر باعث فرسایش و همچنین باعث هدر رفت انرژی می‌شود در حالی که استفاده از فشارهای پایین تر به خصوص در قسمت قدرت باعث کاهش راندمان می شود.

نحوه عملکرد رگلاتور پنوماتیک

فشار ورودی در رگلاتور فشار همواره باید از فشار خروجی بالاتر باشد. فشار توسط یک دیافراگم تنظیم می شود. فشار خروجی بر یک سطح دیافراگم اعمال شده و نیروی فنر بر سطح دیگر اعمال می شود. نیروی فنر به وسیله یک فلکه قابل تنظیم، تنظیم می شود.

هنگامی که فشار خروجی افزایش یابد مثلاً در هنگام تعییرات بار سیلندر، دیافراگم در جهت مخالف نیروی فنر حرکت کرده و باعث کاهش سطح مقطع خروجی در نشیمنگاه شیر شده و یا آن را کاملاً می بندد. سپس قطعه مرکزی دیاف اگم باز شده و هوای فشرده می تواند از طریق روزنه های تخلیه به اتمسفر تخلیه شود.

هنگامی که فشار خروجی کاهش می یابد. نیروی فنر شیر را باز می‌کند. بنابراین با پیش تنظیم فشار خروجی، باز و بسته شدن دائمی و پیوسته نشیمنگاه شیر را ایجاد خواهد نمود. فشار کاری بر روی گیج نشان داده می شود.

رگلاتورهای پنوماتیک در سایزهای 1/8,1/4,3/8,1/2,3/4,1,1 1/4,1 1/2, 2 اینچ تولید می شوند که پرمصرف ترین سایزها 1/4 و 1/2 اینچ می باشند. رگلاتورهای سایز 1/8 الی 3/4 اینچ از نوع ساده بوده و از سایز 1 الی 2 اینچ از نوع پایلوتی می باشند.

انواع رگلاتور پنوماتیک

رگلاتورهای پنوماتیک در 3 نوع ساده، رگلاتور دقت بالا (precision pneumatic regulator) و رگلاتور پروپرشنال که دارای نمایشگر دیجیتال بوده و با استفاده از کابل به PLC جهت کنترل فشار به صورت 0.01بار متصل می شود.

رگلاتور پروپرشنال

البته نوع دیگری از رگلاتورهای پنوماتیک، به اصطلاح رگلاتورهای 40 باری می باشند که در سیستم هایی که فشار ورودی بالا بوده و نیاز به تنظیم فشار بالاتری باشد قابل استفاده است. به سازندگان این نوع رگلاتور می توان به کمپانی های BLCH چین، E.MC چین و EWO آلمان اشاره کرد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>