اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کاتر آسفالت

پس از چندین مدت کار سخت و سنگین، تجهیزات مورد استفاده در پروژه همانند شما درد و سختی کار را احساس خواهند نمود. دستگاه برش آسفالت نیز از این قانون مستثنی نبوده و پس از مدتی کار، قدرت و توانایی دستگاه و موتور آن کم گردید و به سختی آسفالت و بتن را برش خواهد داد. کم شدن قدرت دستگاه برش آسفالت کار با آن را بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد نمود.

تعیین این مورد که یک دستگاه کاتر آسفالت بر چقدر عمر می کند، ممکن نیست اما ما در این قسمت قصد داریم برخی نکات مفید را برای شما شرح دهیم که طول عمر دستگاه برش آسفالت را افزایش و کارکرد روان، مناسب و هماهنگی اجزای آن را به حداکثر می رساند.

نحوه آماده سازی، عملیات و نگهداری مناسب از دستگاه برش آسفالت و بتن

1- محور مربوط به دستگاه برش آسفالت باید با سوراخ تیغه آسفالت بر یا بتن بر تناسب داشته باشد. همچین پین باید به صورت محکم در سوراخ جا بگیرد تا تیغه را به طور کامل بر روی دستگاه نگه دارد. محور دستگاه کاتر باید به صورت تمیز و عاری از هرگونه آسیب باشد تا در حین کارکرد دستگاه کاترزنی آسفالت مشکلی به وجود نیاید. همچنین تیغه آسفالت بر یا بتن بر باید از لحاظ عدم وجود هرگونه آسیب، ساییدگی یا ورآمدگی پوشش محافظ بررسی گردد.

2- همیشه در هنگام کار با کاتر برش آسفالت، باید قاب محافظ تیغه در جای خود قرار گرفته باشد. همیشه سعی کنید قاب محافظ دستگاه بتن بر را بر اساس سایز تیغه برش بتن و آسفالت تهیه نمایید.

3- همیشه در هنگام کار با کاتر آسفالت بر بنزینی یا دیزل از لباس، عینک و تجهیزات ایمنی استفاده کنید.

4- به هیچ وجه کاتر آسفالت بر دستی را در حالت روشن، ترک نکنید.

5- همیشه هنگامی که از دستگاه کاتر آسفالت بر استفاده نمی کنید، سلامت بلبرینگ های دستگاه را چک کنید.

6- به هیچ وجه دستگاه برش آسفالت را در حین عملیات برش آسفالت و زمانی که تیغه دستگاه درگیر است، متوقف نکنید. این عمل آسیب شدیدی به تیغه دستگاه می رساند.

7- هنگام ثابت نمودن دستگاه برش آسفالت در یک درجه مشخص و کار بر روی یک مقطع معین، باید چرخ های دستگاه حتما ثابت شوند تا از حرکت دستگاه و بهم خوردگی دقت در حین برش ممانعت به عمل آید.

8- هنگام روشن کردن کاتر برش بتن و آسفالت، اپراتور باید از اطراف تیغه آسفالت بر یا بتن بر دور گردد.

9- اگر به هر دلیل تیغه برش آسفالت در هنگام کارکرد از چرخش باز می ایستد، دستگاه را متوقف، تیغه را از محل برش بالا آوارده و بست مربوط به شفت و مهره آن را محکم نمایید. قبل از شروع به کار و استارت مجدد موتور دستگاه کاتر، تیغه برش را چک نموده و از سلامت آن اطمینان حاصل نمایید. هنگام شروع به برش ادامه آسفالت یا بتن اطمینان حاصل کنید که ادامه برش را در پیش گرفته و دستگاه با برش قبلی در یک سطح قرار گرفته و هم تراز است.

10-در هنگام برش با کاتر از وارد کردن فشار اضافی به دسته به عنوان روشی برای ورود کاتر آسفالت بر به داخل آسفالت یا بتن جدا خودداری نمایید. وارد کردن نیرو به تیغه را با افزایش بیش از حد سرعت تیغه برش آسفالت یا کم کردن سرعت آن به صورت ناگهانی انجام ندهید، این عمل باعث آسیب به تیغه برش و موتور دستگاه می گردد.

11- هنگام استفاده از تیغه های الماس یا مواد برش دهنده مرطوب جهت برش آسفالت یا بتن، استفاده از مواد خنک کننده مناسب الزامی می باشد. همچنین نازل های آب پاش که وظیفه پاشش آب وخنک کاری تیغه برش بتن یا آسفالت را بر عهده دارند باید به طور کامل تنظیم و صحت آن ها چک گردد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>