اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

علف تراش

در این مقاله قصد داریم فاکتورهایی را مرور کنیم تا با بررسی و سنجش آنها بتوانید بهترین علف تراش را انتخاب کنید. علف تراش دستگاهی مانند حاشیه زن می باشد که قدرت و توان و همچنین قابلیت های آن بیشتر است.

در این دستگاه با استفاده از تیغه ای که به انتهای شفتی که به موتور متصل است، می توان علف های هرزی که در فضای سبز یا اطراف گیاهان رشد می کند کوتاه و وجین کرد. اگر در حیاط و مزرعه شما، علف های بلند و زیادی رشد کرده است، نمی توان از حاشیه زن استفاده کرد بلکه بهترین وسیله در این شرایط علف زن می باشد.

چگونه می توان یک علف تراش خوب و مناسب انتخاب کرد؟

در صورتی که در حیاطتان حجم بزرگی از علف های ضخیم، انبوه علف های هرز و بوته های تیغ داری نظیر گزنه ها رشد کرده است، زمان مناسبی است که یک علف زن عالی را انتخاب و خرید کنید. اگر قبلاً دستگاه حاشیه زن را خریداری کرده باشید، ممکن است در این شرایط از حاشیه زن استفاده کرده و حتی امکان دارد پیشرفت قابل ملاحظه ای در کارتان حاصل شود اما باید بدانید برش و مرتب کردن توده انبوه و پر تراکم علف های هرز نیازمند توان و قدرت بیشتری است که دستگاه حاشیه زن قادر به ارائه و تامین این میزان قدرت نیست.

در این حال می توان یک علف تراش اجاره کرد یا شخصی را استخدام کرد تا علف های هرز را وجین کند اما بهترین کار خرید علف تراش است که هر زمان به آن نیاز داشتیم بتوانیم از آن استفاده کنیم.گاهی اوقات تصمیم گیری درست برای خرید علف تراش می تواند به یک چالش تبدیل شود در زمانی که انتخاب های مختلفی وجود دارد و همچنین سایر عوامل و پارامترهای دیگری که برای خرید علف تراش می توان در نظر گرفت.

شما در زمانی که در جست و جوی بهترین علف تراش هستید قبل از انتخاب باید از بعضی از جزئیات اطلاع داشته باشید. این مهم است که علف تراش انتخابی با دوام بوده و قابلیت کار در ساعات طولانی را داشته باشد. در ادامه به 5 پارامتر که در خرید علف تراش حائز اهمیت است را برای شما شرح می دهیم تا برای خرید این دستگاه تصمیم گیری درست داشته باشید.

وزن دستگاه علف تراش

شما باید در مزرعه یا حیاطتان علف تراش را در تمام زمانی که با آن کار می کنید، با خود حمل کنید. اگر قسمتی از زمینی که بر روی آن کار می کنید شیب دار باشد، نگه داشتن دستگاه سنگینی نظیر علف تراش در یک زاویه شیب دار یک چالش محسوب می شود.

به همین جهت این نکته بسیار حائز اهمیت است که قبل از خرید اطمینان حاصل کنید که آیا این توانایی را دارید برای مدت طولانی دستگاه را با خود حمل کنید. اکثر علف تراش ها وزن یکسانی دارند و حدود 10 پوند (4 کیلو و پانصد گرم) می باشند. با این حال اگر نهایتاً به دو گزینه با مشخصات فنی شبیه به هم رسیدید، علف تراشی را انتخاب کنید که وزن کمتری دارد. این طوری بازوهای شما وزن کمتری را تحمل خواهند کرد.

نوع موتور علف تراش

اگر قبلاً از علف تراش یا حاشیه زن استفاده کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که برای این دستگاه ها اساساً دو نوع موتور وجود دارد:

  • موتور 2 زمانه
  •  موتور 4 زمانه

از بین این دو نوع موتور، موتور 2 زمانه بیشترین کاربرد را دارد که سوخت آن معمولاً مخلوطی از نفت و بنزین می باشد. از این رو معمولاً علف تراش های 2 زمانه سبک تر بوده و به بزرگی موتور های 4 زمانه نمی باشند. همچنین موتورهای 2 زمانه قدرتمند بوده، قطعات متحرک کمتری داردو قابل اطمینان هستند.

موتورهای 4 زمانه فقط با بنزین کار می کنند همان سوختی که در ماشین های چمن زن استفاده می شود و استفادهاز این نوع موتورها را آسان می کند. استفاده از موتور 4 زمانه به علت اینکه نزدیک به 70 درصد آلودگی آن کمتر است برای حفاظت از محیط زیست بهتر است.

هچنین موتورهای 4 زمانه لرزش و ارتعاش کمتری را دارند. با این حال، موتورهای 4 زمانه مقداری سنگین تر از موتورهای 2 زمانه بوده و این خود موجب می شود که حمل علف تراش برای مدت زیاد مشکل شود. قیمت علف تراش 4 زمانه بیشتر از علف تراش 2 زمانه است.

شفت های مختلف علف تراش

اگر شما به دنبال خرید علف تراش باشید، متوجه خواهید شد که این دستگاه با دو نوع شفت وجود دارد. 1- شفت مستقیم 2- شفت خمیده.تفاوت این دو نوع شفت مهم نیست اما برای یک سری از افراد نوع شفت علف تراش حائز اهمیت است.

علف تراش شفت خمیده معمولاً حمل آن برای مدت زمان طولانی آسان تر و راحت تر است. همچنین وزن آن سبک تر است. علف تراش شفت مستقیم بیشتر انتخاب می شود. استفاده از علف تراش شفت مستقیم ممکن است برای مدت زمان طولانی راحت نباشد اما مزایایی همچون دقت بالا و انعطاف پذیری دارد.

اگر شما قصد وجین و کوتاه کردن علف در مناطق ناهموار و منحنی شکل یا نزدیک ساختمان ها را دارید، استفاده از علف تراش شفت مستقیم بهترین گزینه است. در مورد شفت خمیده هم می توان گفت که استفاده از این نوع علف تراش در باغچه ها رایج تر است.

تعویض سریع هد علف تراش

هد علف تراش های موجود در بازار اکثراً به سرعت تعویض می شوند اما توصیه می شود از این کار اجتناب کنید. تعویض هد علف تراش 3 یا 4 تیغه فقط چند دقیقه طول می کشد. پس این کار را با صرف زمان بیشتر و با دقت انجام دهید. می توان گفت این فاکتور برای خرید علف تراش خیلی تعیین کننده نیست.

یک یا دو دسته بودن علف تراش

علف تراش ها معمولاً با یک یا دو دسته کمکی بر روی شفت تولید می شوند. علف تراش هایی که دو دسته روی شفت دارند، به اصطلاح دسته دوچرخه ای نام دارند. فرمان دسته دوچرخه ای برای استفاده در عملیات های طولانی مناسب تر است و همچنین وجود دو دسته باعث حرکت راحت تر علف تراش به طرفین می شود.

علف تراش های تک دسته که به دسته حلقوی معروف هستند ممکن است استفاده از علف تراش را تسهیل کند اما خطرات زیادی اپراتور را در هنگام کار تهدید می کند. پیشنهاد میکنیم اگر قصد استفاده از علف تراش را در فضاهای کوچک و مکانی که نیازمند دقت بالایی است را دارید از علف تراش تک دسته یا همان دسته حلقوی استفاده کنید.

همچنین در پایان ذکر این نکته خارج از لطف نیست که از معروفترین برندهای تولیدکننده علف تراش می توان به علف تراش هوندا، علف تراش اشتیل، علف تراش KNC و علف تراش دلمار اشاره نمود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>