اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

برنج هندی

تجارت برنج هندی:
برنج هندی از محبوب ترین و معروف ترین تولیدات صنعت کشاورزی کشور هندوستان است که براساس پهنه ی مناطقی که زیر کشت برنج قرار دارد، بعد از کشور چین، دومین تولید کننده برنج و جز بزرگ ترین تولید کنندگان این محصول در جهان است.

فروش عمده برنج هندی:
برنج، یکی از محبوب ترین و مهم ترین محصولات کشاورزی تولیدی در مزارع جهان است. در میان همه ی محصولات تولیدی ذرت، برنج و گندم، از جمله ی بیش ترین غلاتی هستند که در حال حاضر در جهان تولید می شوند و تولید برنج در بین این سه غله ی تولیدی در رتبه ی دوم قرار دارد.

برنج که یکی از اصلی ترین و مهم ترین محصولات کشاورزی در جهان شناخته می شود دارای بیشترین تولید در کشور چین و دیگر کشورهای آسیایی است. جالب ست بدانید کشورهایی با بیشترین میزان تولید برنج بزرگ ترین مصرف کنندگان برنج نیز هم هستند.

جمعیتی در حدود 3.5 میلیارد نفر از مردم جهان در وعده های غذایی خود از برنج به عنوان یکی از مواد غذایی اصلی خود استفاده می کنند.

همین باعث شده است که کارشناسان سازمان های بین المللی، روند افزایشی در میزان مصرف برنج در آینده، خصوصا در کشورهای آفریقایی و آسیایی را پیش بینی کنند. کشورهای شرقی و جنوب شرقی آسیا که بیشترین میزان تولید برنج را دارند، در رتبه ی بزرگ ترین مصرف کنندگان برنج جهان نیز حضور دارند و در مجموع بیش از 90 درصد از مصرف برنج در جهان را به خود اختصاص داده اند.

دورنمای تولید برنج هندی:
کشور هندوستان براساس پهنه ی مناطقی که زیر کشت برنج قرار دارد، بعد از کشور چین، دومین تولید کننده برنج و جز بزرگ ترین تولید کنندگان این محصول در جهان است.

آمار تولید برنج در هند نشان دهنده ی آن است که بیش از 40 درصد از میزان کل تولیدات غذایی این کشور به تولید برنج اختصاص دارد.با نظر به این موضوع که برنج یکی از کالاهای اساسی وغذای غالب مردم مخصوصا قشر ضعیف و فقیر در هند به محسوب می شود، این کشور از نظر مصرف نیز جز مصرف کنندگان بزرگ برنج در دنیا به شمار می رود و مازاد مصرف کشور به دیگر کشور ها صادر می شود.

طبق برآورد مقامات و موسسات تخمین زده می شود که تولید و خرید و فروش برنج در کشور هند توانسته است برای بیش از 50 میلیون خانوار اشتغال ایجاد کند و بتواند تأثیر بسیار بزرگی در بدنه ی اقتصاد هند بر جای بگذارد.

فروش:
حجم تولید برنج بر اساس آمار های رسمی مقامات در هند در حال حاضر رقمی برابر با 148.26 میلیون تن به صورت سالانه می باشد که این حجم از تولید در وسعت بیش از 44.1 میلیون هکتار انجام می شود.

برنج هندی چگونه تولید می شود:
تولید محصول برنج از برجسته ترین محصولات تولیدی در هند است زیرا غذای اصلی برای بیشتر مردم این کشور از طریق تولید برنج تامین می شود.

برنج ستون فقرات زندگی میلیون ها خانوار روستایی در این کشور است و نقش اساسی در امنیت غذایی این کشور ایفا می کند، بنابراین اصطلاح (برنج زندگی است) از نظر مردم هند برای این محصول استراتژیک مناسب ترین عنوان است.

کشور هند از نظر منطقه و همچنین تولید برنج هندی دارای جایگاه بسیار مهمی است. با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و جدید، تولید انواع هیبریدهای پرمحصول برنج، گسترش پتانسیل آبیاری و استفاده از کود شیمیایی عرضه، تولید و فروش برنج در این کشور با افزایش جمعیت و تقاضا همواره همگام بوده است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>