اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

موتور برق

در زمان قطع برق ناخواسته، تمام کسانی که موتور برقی را از قبل خریداری کرده اند به سراغ آن رفته و قصد روشن کردن و راه اندازی آن را دارند. اگر شما که در حال خواندن این مطلب هستید و از زمان خریداری موتور برق نحوه راه اندازی و استارت آن یادتان رفته است، پس ادامه این مطلب را خوانده تا از چگونگی راه اندازی موتور برق در زمان نیاز آگاه شوید.

مرحله 1:آماده سازی قبل از راه اندازی

1- دفترچه دستورالعمل راه اندازی دستگاه را مطالعه نمایید

  • اکثر ما در چنین شرایطی علاقه ای به خواندن دفترچه خود دستگاه نداریم اما باید بدانیم که برای هر محصول معتبری دستور العمل های منحصر به فرد آن محصول در دفترچه آن ذکر شده است که با توجه به آن باید موتور برق را راه اندازی کرد. البته این در شرایطی است که دفترچه راه اندازی محصول را دور نیانداخته باشید!

2- موتور برق را از نظر عدم آسیب دیدگی و عدم نشت سوخت در شروع کار چک کنید

3- ژنراتور (موتور برق) را به خارج از خانه ببرید

  • فضایی که موتور برق یا ژنراتور را راه اندازی می کنید باید حداقل 5 متر به دور از خانه باشد. به این نکته توجه داشته باشید که به هیچ وجه موتور برق را در خانه یا گاراژ روشن نکنید زیرا که در اثر مسمومیت از طریق گاز مونوکسید کربن طی چند دقیقه کشته می شوید.

4- در هنگام طوفان ژنراتور را روشن نکنید.

  • بارندگی سنگین می تواند باعث شوک الکتریکی و آسیب به موتور دستگاه شود اما اگر در شرایط بارانی نیاز به راه اندازی ژنراتور دارید، حتماً از یک چادر (روکش) محافظ بر روی دستگاه استفاده کنید. به این نوع روکش ها کانوپی یا اتاق سایلنت ژنراتور می گویند.

5- سطح روغن و سوخت دستگاه را چک کنید

  • در موتور برق های قابل حمل که معمولاً از نوع گازی می باشند از کافی بودن مقدار گاز و در موتور برق های بنزینی از پر بودن و تازه بودن بنزین در مخزن سوخت اطمینان حاصل نمایید. اتانول همراه با سوخت گاز باعث جذب آب در طول زمان شده و در موتور برق های بنزینی، بنزین مانده و کهنه شده می تواند باعث سخت روشن شدن و حتی روشن نشدن موتور در هنگام استارت شود و این مورد می تواند باعث آسیب به موتور شود. همچنین سطح روغن موتور را چک کنید تا مطمئن شوید که روانکاری و روغنکاری موتور به طور مناسبی در حال انجام است. روغن را تا خط شاخص مشخص شده پر نمایید.

6- در هنگام روشن کردن دستگاه، هر کابلی که به دستگاه متصل است را جدا کنید

  • قبل از شروع به کار تمامی کابل ها را قطع کنید و قبل از اینکه به خانه یا محلی که قصد استفاده از برق ژنراتور را دارید، راه اندازی را انجام دهید.

مرحله 2: دستگاه موتور برق را روشن کنید

  • شیر بنزین را باز کنید. با این کار سوخت به سمت کاربراتور حرکت کرده و دستگاه برای استارت زدن آماده می شود
  • ساسات را از راست به سمت چپ برده تا در حالت ON قرار گیرد. این عمل باعث روشن شدن آسان موتور در هنگام استارت می شود.
  • با استفاده از سوییچ، موتور را استارت زده و روشن کنید.
  • پس از روشن شدن موتور، محور ساسات را در موقعیت "run" قرار دهید.

مرحله 3: ژنراتور را به خانه تان متصل کنید

قبل از اینکه کابلی را به ژنراتور متصل کنید، اجازه دهید دستگاه به مدت چند دقیقه کار کند. همچنین از روشن بودن قطع کننده های مدار اطمینان حاصل نمایید. پس از 3 الی 5 دقیقه می توانید ژنراتور را به خانه یا محلی که قصد استفاده از برق تولیدی موتور برق را دارید متصل نمایید.

چگونه موتور برق در حال کار را خاموش کنیم

بار را از روی موتور برق برداشته و سوییچ را چرخانده و در خالت خنثی قرار دهید. فقط در مواقع اضطراری موتور برق تحت بار را خاموش کنید.در انتها شیر بنزین را بسته تا جریان ورودی سوخت به کاربراتور قطع شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>