اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

سرمایش گلخانه

روش های زیادی برای خنک نمودن و پایین آوردن دمای گلخانه وجود دارد، اما هر روش علاوه بر آنکه مزایای مناسب و خاص خود را داشته، دارای محدودیت ها و اختلالاتی نیز می باشد که گلخانه دار باید با توجه به 1- منطقه آب و هوایی 2- نوع گیاهان و 3-شرایط گلخانه تعادلی بین این تجهیزات و نحوه استفاده از آن ها ایجاد نماید.

ممکن است یک روش خنک کاری در خنک نمودن گلخانه ای تأثیری نداشته باشد، اما این امر بدین معنی نیست که این روش تأثیرگذاری در خنک سازی گلخانه ندارد، همین روش خنک نمودن گلخانه ممکن است در گلخانه ای دیگر با شرایط آب و هوایی متفاوت بسیار تأثیرگذار باشد. گلخانه دارانی که از روش های خنک نمودن و مزایای آن ها آگاهند گلخانه های سالمی خواهند داشت و میزان تولید آن ها افزایش پیدا خواهد کرد.

3 روش مهم خنک نمودن گلخانه

1- توری سایبان

اولین روشی که همیشه برای پایین آوردن دمای گلخانه و خنک کاری فضای داخل آن توصیه می گردد، استفاده از توری گلخانه یا توری سایه بان می باشد. توری سایبان یکی از مقرون به صرفه ترین روش ها جهت خنک نمودن گلخانه بوده که دمای داخل گلخانه را تا 10 درجه سانتیگراد کاهش می دهند.

گلخانه داران در هنگام خرید توری سایبان باید به مزیتی همچون کاهش درجه حرارت به صورت ارزان، کم دردسر و معایبی همچون از دست دادن درصدی از نور خورشید که برای رشد بعضی از گیاهان بسیار حائز اهمیت و ضروری است، توجه داشته باشند و انتخاب سیستم مناسب را با توجه به این موارد انجام دهند.

2- استفاده از سیستم پد سلولزی و فن اگزاست

بسته به سطح رطوبتی که در منطقه شما وجود دارد، سیستم پد و فن گلخانه می تواند یک روش عالی و تأثیرگذار با هزینه مناسب برای شما باشد. به این مورد توجه داشته باشید که اگر میزان رطوبت در منطقه زیاد و آب و هوا شرجی باشد، تأثیرپذیری سیستم پد و فن کم می گردد و هرچه منطقه آب و هوایی دارای گرمای بیشتری باشد، تأثیرگذاری سیستم پد و فن بسیار بیشتر خواهد گردید.

عملکرد سیستم پد و فن شباهت زیادی به کولرهای آبی داشته به این صورت که پدهای سلولزی در جهت باد نصب می گردد. آب از طریق پمپ بر روی پدها ریخته و هوای گرم و خشکی که از بیرون قصد ورود به داخل گلخانه را داشته از طریق عبور از پدها کاملا خنک می گردد و هوای گرم از طریق فن های اگزاست که با فاصله از پدها در گلخانه نصب می گردند خارج می شود.

3- استفاده از سیستم فن سیرکوله

یکی از تجهیزات مناسب جهت خنک سازی هوای داخل گلخانه، فن سیرکوله به شمار می رود، که تبادل و گردش هوا را در محیط گلخانه ایجاد می نمایند. فن های سیرکوله با گردش هوا از تجمع هوای داغ در بخش فوقانی گلخانه جلوگیری به عمل آورده و کاهش قابل توجه ای از درجه حرارت را سبب می گردند.

مزایای استفاده از سیستم فن سیرکوله گلخانه

  • جلوگیری از تفاوت دما در قسمت های مختلف گلخانه
  • کمک به کنترل دمای داخل گلخانه
  • ارتقا کیفیت هوای گلخانه
  • به حداقل رساندن میزان بیماری ها و آفت ها برای گیاهان

با روش های ساده و کم هزینه شروع کنید

چندین روش دیگر برای خنک کردن گلخانه وجود دارد، همچون چیلرها و روش های دیگر که استفاده از این تجهیزات بسیار پرهزینه بوده و تجهیزات مرتبط با این روش ها جهت آنکه تأثیرگذاری مناسبی داشته باشد، بسیار گران هستند.

هر گلخانه به سیستم خنک کاری مخصوص خود و به میزان مشخص نیازمند است. به این مورد توجه داشته باشید که نیازهای خنک کننده ای برای گلخانه بر اساس مکان، جهت قرارگیری گلخانه و نوع گلخانه و گیاهانی که در آن پرورش می دهید، تعیین می گردد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>