اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پمپ پره ای با دبی متغیر

تمامی پمپ ها از نظر نوع جابه جایی سیال به دو دسته جابه جایی مثبت و جابه جایی غیر مثبت دسته بندی می شوند. پمپ های هیدرولیک از نوع جابه جایی مثبت بوده به طوری که در این پمپ ها با هر بار چرخش محور پمپ، مقدار مشخصی از روغن هیدرولیک به سمت سیستم ارسال می شود.

در بین انواع پمپ هیدرولیک، پمپ هیدرولیک پره ای یا همان پمپ هیدرولیک تیغه ای یکی از پر مصرف ترین نوع پمپ های هیدرولیک در هیدرولیک صنعتی و هیدرولیک راهسازی می باشد. پمپ های جابه جایی مثبت پره ای که با عنوان های پمپ هیدرولیک کارتریجی از آن نام برده می شود از از نظر نوع جابه جایی به دو دسته پمپ پره ای با جابه جایی ثابت و پمپ پره ای با دبی متغیر تقسیم بندی می شوند.

پمپ پره ای با دبی متغیر

پمپ های هیدرولیک پیستونی و پره ای در هیدرولیک می تواند هم از نوع دبی ثابت بوده و هم از نوع دبی متغیر که معروف ترین و با کیفیت ترین پمپ پیستونی هیدرولیک و پمپ هیدرولیک پره ای دبی متغیر، پمپ پیستونی رکسروت وپمپ پره ای این کمپانی می باشد.

همان گونه که در شکل زیر مشاهده می شود، پمپ هیدرولیک پره ای مجهز به سیستم جبران کننده فشار نشان داده شده است. در این پمپ که از نوع غیر متعادل است، رینگ نسبت به روتور جابجا می شود و اندازه خارج از مرکزی تغییر می کند.

چنان چه فشار در خروجی تا حدی افزایش یابد، رینگ بادامکی در نتیجه اعمال نیروی پیستون هیدرولیکی در مقابل نیروی جبران کننده فنر به سمت چپ حرکت کند، میزان خروج از مرکزی آن نیز کاهش می یابد. در ضمن به ازاء فشار صفر در خروجی، حداکثر خروج از مرکز به وجود خواهد آمد.

در اثر افزایش پیوسته فشار خروجی، میزان خروج از مرکز کاهش یافته تا در نهایت به صفر خواهد رسید که این امر باعث قطع کامل جریان خروجی پمپ شده و جریان در خروجی به صفر می رسد و ضمن جلوگیری از اتلاف توان، از میزان گرم شدن سیال نیز می کاهد. در شکل زیر اجزای تشکیل دهنده یک پمپ پره ای با دبی متغیر نشان داده شده است.

کدام برند های پمپ پره ای با دبی متغیر در حال حاضر در بازار ایران موجود است؟

در حال حاضر پمپ هیدرولیک پره ای با دبی متغیر رکسروت آلمان و برند های مختلف چینی نظیر رکستور Rextour در بازار موجود بوده که نوع چینی آن بیشترین کاربرد و استفاده را دارد که در ادامه هر دو مدل از این پمپ ها را معرفی می کنیم.

پمپ پره ای با دبی متغیر رکسروت

پمپ هیدرولیک پره ای جابه جایی متغیر رکسروت با مدل PV7 در بازار شناخته می شود. پمپ PV7 رکسروت در سایز های 10,14,20 و 25 سی سی تولید شده و می تواند تا فشار 100 بار را تحمل کند. جهت دوران این پمپ راستگرد است و شفت پمپ از نوع تک خار می باشد. این پمپ یک رگلاتور فشار دارد که می توان فشار را از 25 الی 100 بار تنظیم کرد.

پمپ پره ای با دبی متغیر چینی

پمپ هیدرولیک پره ای دبی متغیر چینی با کد های فنی VP-12, VP-15,VP-20,VP-30,VP-40 شناخته می شود که با دبی خروجی 12 الی 40 لیتر بر دقیقه تولید می شوند. این پمپ ها حد اکثر فشاری که تحمل می کنند 70 بار است رگلاتور فشاری که بر روی پمپ نصب شده است در دو مدل تنظیمی 8 الی 35 باری و 30 الی 70 باری موجود است. این مدل از پمپ های دبی متغیر علاوه بر نوع تک در مدل دو طبقه هم تولید می شود که با کد فنی VPP-20/20, VPP-30/30, VPP-40/40 شناخته می شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>