اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

شیر برقی پنوماتیک

انواع شیر برقی

این دسته بندی از نظر طراحی است و در واقع با توجه به اجزای مختلفی که شیر های پنوماتیک دارند، می توان آن ها را در دسته های مختلفی قرار داد.یکی از شیرهای برقی پنوماتیک مورد استفاده در صنایع مختلف همین شیر می باشد که می تواند در کنترل جهت انتقال هوا مورد استفاده قرار بگیرد.

از این شیر ها برای برای قطع و وصل انرژی های هوای فشرده در صنایع مختلف استفاده می شود.از مهم ترین مدل های شیر های کنترل جهت می توان به شیر کنترل جهت اسپولی اشاره نمود.این شیر ها برای کنترل جریان یک گلوگاه در مسیر جریان ورودی ایجاد می کنند یا اینکه گذرگاه مورد نظر را در یک جهت خاصی محدود می کنند.این عمل ابتدا باعث کاهش جریان و سپس باعث کنترل آن می شود.

تعداد ورودی ها و خروجی هایی که برای شیر برقی پنوماتیک در نظر گرفته می شود می تواند در کارایی آن تأثیر گذار باشد. به همین دلیل است که برخی از دسته بندی ها بر طبق تعداد ورودی و خروجی شیر ها انجام می شود.

مشتریان باید با آگاهی کامل از نوع نیاز خود، شیر برقی را انتخاب نمایند که دارای ورودی و خروجی به تعداد باشد تا کارایی بالایی در محیط از خود نشان دهد. استفاده از چند شیر با ورودی و خروجی های کمتر می تواند مشکلات بزرگی را برای قسمت تولید و یا بخش هایی که ازشیر برقی پنوماتیک استفاده می شود به وجود بیاورد.

از نظر طراحی شیر برقی پنوماتیک را می توان به دو نوع شیر های برقی پرسی و پیچی تقسیم نمود. هر کدام از این شیر ها داری قیمت خاصی هستند و می توان از طریق شرکت های مختلف برای خرید با قیمت مناسب این محصولات اقدام نمود.

ورودی و خروجی شیر برقی پنوماتیک

استفاده از انواع شیر برقی پنوماتیک برای مصارف مختلف در صنایع باعث شده است تا این شیر ها نیز از نظر ورودی و خروجی دارای انواع مختلف باشند.شیر های برقی پنوماتیک را می توان به صورت دو ورودی - یک خروجی، دو ورودی - دو خروجی، یک ورودی، دو خروجی و... در بازار موجود هستند.

از دیگر شیر های پرکاربرد در بازار می توان به شیر برقی پنوماتیک 2/5 و شیر برقی پنوماتیک 2/3 اشاره نمود که با توجه به ورودی و خروجی های متفاوت می توانند کارایی بالایی در محیط هایی صنعتی داشته باشند.کسانی که می خواهند از شیر برقی پنوماتیک برای عبور جریان هوا استفاده نمایند، می توانند با توجه به نیاز خود یکی از مدل های گفته شده از نظر طراحی و کاربرد را انتخاب و خریداری نمایند.

قیمت شیر برقی پنوماتیک

قیمت شیر برقی پنوماتیک با توجه به ساختار و طراحی آن می تواند با هم متفاوت باشد، اما برای خرید بهترین و مناسب ترین شیر برقی پنوماتیک بهتر است حتما به شرکت ها و نمایندگی ها مجاز مراجعه نمایید تا بتوانند با صرف کمترین هزینه، یک محصول با کیفیت بالا را خریداری نمایند.

طرز کار شیر برقی پنوماتیک

در واقع اهمیت شیر های برقی زمانی مشخص می شود که در سازمان ها و شرکت های مختلف لازم است تا در زمان های مشخص و خاصی جریان هوای فشرده قطع شود تا تولید و محصولات تولیدی به بهترین شکل ممکن انجام شوند.کوچک ترین مشکلی و یا نقصی در کارکرد شیر های برقی باعث می شود تا سیستم تولید دچار مشکل شده و در بسیاری از موارد باعث از رده خارج شدن محصول تولید شده ی مورد نظر شوند.

همانطور که گفته شد اساس کار شیر برقی پنوماتیک نیز مانند دیگر شیر های برقی، جریان الکتریکی بوده و باعث می شود تا سیستم مورد نظر انرژی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل نموده و از این طریق باعث قطع و وصل نمودن جریان برق شود.کار اصلی شیر برقی پنوماتیک قطع و وصل نمودن جریان هوا است و نمی توان از این شیر برقی برای قطع و وصل گاز هایی نظیر اکسیژن، نیتروژن و... استفاده کرد.

برای شیر برقی پنوماتیک که دارای یک شیر است، مکانیزم بویین برقی در نظر گرفته شده است تا از طریق این بویین برقی بتوانند کنترل قطع و وصل شدن جریان هوا را در دست بگیرد.این قطع و وصل شدن از طریق یک سیستم کنترلی خارج از شیر برقی صورت می گیرد و باعث می شود تا کارایی سیستم مورد نظر بالا برود.

قطع و وصل شدن سریع جریان هوا و کارکرد آسان این شیر های برقی باعث شده است تا کاربران به راحتی بتوانند از آن ها استفاده نمایند.به طور مثل با توجه به مکانیزم شیر برقی پنوماتیک می توان از آن برای محیط هایی مانند کارخانه های تولیدی استفاده نمود. با توجه به سیستم مورد نظر می توان مشخص نمود که در چه زمان هایی عملیات قطع و وصل شدن هوا که از طریق شیر و اجزای مختلف آن انتقال داده می شود، انجام بگیرد.

این کار باعث می شود تا به طور منظم و بدون هیچ ایرادی سیستم کار کرده و عملیات تولید در کارخانه به بهترین شکل ممکن انجام بگیرد.در واقع آگاهی از نحوه ی نصب شیر برقی پنوماتیک و استفاده ی درست از آن باعث می شود تا­ بهبود کاملی در روند کاری ایجاد شود و در بسیاری از موارد در مصرف نیز باعث صرفه جویی هزینه ها می شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>