اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرودگاه بین المللی ادینبورگ اسکاتلند

معرفی فرودگاه بین المللی ادینبورگ اسکاتلند:
شهر تاریخی ادینبورگ از قرن پنزدهم میلادی به عنوان پایتخت اسکاتلند شناخته شده و محل استقرار دولت، مجلس و دادگاه عالی اسکاتلند در این شهر واقع شده است. کاخ شهر به نام هولیرود هاوس (Holyroodhouse) محل اقامت رسمی پادشاه اسکاتلند می باشد.

شهر ادینبورگ مدت ها به عنوان مرکز آموزش در زمینه های پزشکی، حقوق، ادبیات، فلسفه، علوم و مهندسی بوده است. شهر ادینبورگ پس از لندن به عنوان دومین مرکز بزرگ مالی در سراسر جزیره انگلستان شناخته شده و از سوی دیگر جاذبه های تاریخی ادینبورگ باعث شده تا دومین شهر محبوب توریستی در سراسر پادشاهی بریتانیا باشد.

فرودگاه ادینبورگ اسکاتلند که به فرودگاه بین المللی ادینبورگ نیز مشهور می باشد با کد یاتا EDI و کد ایکائو EGPH در منطقه اینگلستون (Ingliston) شهر ادینبورگ اسکاتلند و در جزیره بریتانیا واقع شده است.

فرودگاه بین المللی ادینبورگ در فاصله 9.3 کیلومتری در غرب مرکز شهر واقع شده و تنها از بزرگراه های M8 و M9 قابل دسترسی می باشد.

فرودگاه ادینبورگ اسکاتلند شلوغ ترین فرودگاه بین المللی در سال 2018 در این کشور بوده که بیش از 14.3 میلیون مسافر از طریق آن جا به جا شده اند. تعداد مسافران این فرودگاه نسبت به سال 2017 میزان 6.5 درصد رشد کرده است. همچنین این فرودگاه ششمین فرودگاه شلوغ در سراسر جزیره بریتانیا از نظر میزان مسافران بوده است.

این فرودگاه متعلق به شرکت شرکای جهانی زیرساخت (Global Infrastructure Partners) بوده که همه سهام آن را در اختیار دارند و همچنین مدیریت فرودگاه گاتویک نیز بر عهده آن ها می باشد. فرودگاه بین‌المللی ادینبورگ دارای یک باند فرود و یک ترمینال بوده و در حدود 2500 کارمند را در خود جای داده است.

خدمات و امکانات فرودگاه ادینبورگ اسکاتلند:
اینترنت وای فای:
اینترنت وای فای رایگان در فرودگاه ادینبورگ اسکاتلند برای مدت 2 ساعت قابل دسترسی خواهد بود و شما می توانید به شبکه Edinburgh Airport متصل شوید. اگر شما یک تلفن هوشمند و یا وسیله اتصال به اینترنت ندارید می توانید از یکی از ترمینال های اینترنتی سرف باکس (Surfbox) و امکانات آن در سراسر فرودگاه بین المللی ادینبورگ استفاده نمایید.

این ترمینال های اینترنتی را می توانید در قسمت عمومی، در بخش مسافران و همچنین در بخش پروازهای ورودی مشاهده نمایید. علاوه بر سرف باکس میزهای وای فای ویرجین نیز در سراسر فرودگاه قابل دسترسی می باشند.

برای پرداخت های خود از این پایانه ها و یا دسترسی بیشتر به اینترنت وای فای می توانید از طریق کارت‌های اعتباری و یا به صورت نقدی پرداخت خود را انجام دهید. هر دو نوع پول یورو و استرلینگ پذیرفته خواهد شد.

خط عبور سریع (Fast Track):
به عنوان یک سرویس برتر خدمات و امکانات عبور سریع در فرودگاه ادینبورگ اسکاتلند ارائه می شود. شما می توانید با پرداخت هزینه 4.49 پوند بلیط یک خط عبور سریع را خریداری کرده تا مطمئن باشید زمان زیادی را معطل نخواهید شد

صرافی و خدمات پولی:
اگر شما نیاز به پول نقد داشته باشید امکانات دریافت از دستگاه های خودپرداز و ATM در سراسر فرودگاه بین المللی ادینبورگ اسکاتلند وجود داشته و انواع خدمات نقدی را ارائه می نماید. البته لازم است توجه کنید که برخی از بانک ها و خودپردازها ممکن است هزینه کارمزد دریافت نقدی را از حساب شما کسر نمایند.

علاوه بر این صرافی ها و خدمات تبدیل ارز بین المللی (ICE) نیز در چندین بخش از فرودگاه وجود دارند. از جمله در بخش های دریافت کارت پرواز، قسمت عمومی فرودگاه، بخش پروازهای ورودی و خروجی، در کنار فروشگاه های فری شاپ و در نزدیکی گیت 5 می توانید این صرافی ها را مشاهده نمایید.

کانتر اطلاعات:
کانتر اطلاعات و همچنین کانتر اطلاعات گردشگری شهر ادینبورگ در قسمت پروازهای ورودی فرودگاه بین المللی این شهر قرار گرفته است.

فروشگاه فری شاپ و خرید:
در فرودگاه بین المللی ادینبورگ خدمات و امکانات فروشگاه های فری شاپ وجود داشته و علاوه بر این شما گزینه های بسیاری از مغازه ها برای خرید خود خواهید داشت.

رستوران ها و کافه ها:
گزینه های غذایی بسیاری با پیشنهادات، خدمات و امکانات مختلف در سراسر فرودگاه بین المللی ادینبورگ اسکاتلند وجود دارد. کاستا کافه (Costa Coffee) در بخش پروازهای ورودی و استارباکس (Starbucks) در قسمت عمومی فرودگاه خدمات خود را به صورت 24 ساعته ارائه می نمایند.

رستوران ام اس سیمپلی (M&S Simply) در بخش عمومی قرار گرفته و از ساعت 5 صبح تا 11 شب امکانات رستوران را در اختیار مسافران قرار می دهد.

امکانات و خدمات کودکان: امکانات تعویض پوشک نوزادان در بخش پروازهای ورودی و در پشت کافه کاستا، در طبقه اول و نزدیک WHSmith و در قسمت مسافران پرواز و در کنار گیت 11 قرار گرفته اند. همچنین امکانات بازی کودکان در چند نقطه از فرودگاه بین المللی ادینبورگ وجود دارد. این فضاها در سالن مسافران و پروازهای خروجی، در بخش مسافران پروازی و در نزدیک گیت 2 و همچنین در بخش مسافران و در جنوب شرقی ترمینال فرودگاه در نزدیکی گیت شماره 15 قرار گرفته اند.

روش های حمل و نقل در فرودگاه بین المللی ادینبورگ:
اتوبوس:
چندین شرکت به صورت روزانه خدمات حمل و نقل و امکانات دسترسی بین شهر ادینبورگ و فرودگاه را فراهم می کنند. این اتوبوس ها به مقاصدی از قبیل ایستگاه های راه آهن و مقاصد مختلفی در شهر ادینبورگ و همچنین سایر مقاصد دورتر سفر می کنند.

اتوبوس های ارتباطی فرودگاه تقریبا هر 10 دقیقه حرکت کرده و در حدود 30 دقیقه زمان نیاز دارد تا از ایستگاه مرکزی اتوبوسرانی و ایستگاه مرکزی قطار به فرودگاه برسند. برای دریافت اطلاعات کامل از ساعت حمل و نقل اتوبوس ها و خدمات این شرکت ها می توانید به سایت فرودگاه ادینبورگ اسکاتلند مراجعه نمایید.

تراموا:
تراموای ادینبورگ یکی از گزینه های آسان و مقرون به صرفه است که می توانید به وسیله آن خدمات حمل و نقل به مرکز شهر را دریافت کنید. این ترامواها در سول مسیر نیز در چند نقطه توقف خواهند داشت. ترامواها هر 7 دقیقه حرکت کرده و 30 دقیقه زمان برده تا به مرکز شهر برسند.

قیمت بلیط این ترامواها برای بزرگسالان در مسیر یک طرفه 5.5 پوند و برای بلیط رفت و برگشت 8.5 پوند خواهد بود. بلیط خدمات حمل و نقل تراموا در ایستگاه های آن قابل خرید بوده و برای اطلاع از مسیرها و زمانبندی آن می توانید به سایت تراموای فرودگاه ادینبورگ اسکاتلند مراجعه نمایید.

تاکسی:
خدمات و امکانات حمل و نقل با تاکسی تنها برای تاکسی های سیاه و سفید مجاز می باشند که در طبقه همکف و در پارکینگ کاملا در مقابل ایستگاه اصلی مسافران قرار گرفته اند. تمامی تاکسی های فرودگاه بین‌المللی ادینبورگ دارای تاکسی متر بوده و نیازی به توافق قیمتی یا رزرو نمی باشد. از فرودگاه تا مرکز شهر با خدمات تاکسی در حدود 25 دقیقه زمان می برد.

اجاره اتومبیل:
خدمات و امکانات اجاره اتومبیل یک مرکز تعیین شده در پشت محل پارک خودروها بوده که مستقیما به ترمینال مسافران متصل شده است. آژانس هایی که خدمات اجاره اتومبیل را ارائه می نمایند شامل آلامو (Alamo)، آویس (Avis)، باجت (Budget)، اینترپرایز (Enterprise)، یوروپکار (Europcar) و سیکست (Sixt) می‌باشد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>