اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


موتور برق گازوئیلی


بهره مندی از وجود موتور برق گازوئیلی

یکی از موتور برق هایی که در بسیاری از اماکن مختلف امروزه مورد استفاده قرار می گیرد و برق اضطراری مکان های مختلفی را تأمین می سازد؛ موتور برق گازوئیلی است. همان طور که از نام این نوع از موتور برق ها کاملا روشن و هویداست؛ موتور برق گازوئیلی با توجه به سوخت گازوئیل موجود در خود عمل می کند.

بنابراین می بایست به مانند سایر موتور برق های دیگر در خصوص این نوع از موتور برق ها هم مراقبت ها و احتیاط های لازم را به عمل آورد تا مانع از بروز هر گونه اتفاق و حوادث نا مترقبه ای شد که ممکن است بلای جان افراد مختلفی گردد.

دلایل پرطرفدار بودن موتور برق دیزل

موتور برق گازوئیلی نیز همانند سایر موتور برق های موجود در بازار مزایای بسیار زیادی دارد اما در عین حال می بایست به نکات ایمنی مربوط به آن ها هم توجه شود. یک از مشکلات شایعی که در این نوع از موتور برق ها صورت می گیرد؛ روشن نشدن موتور برق گازوئیلی است که در ادامه به ذکر مهم ترین دلایل روشن نشدن و از کار افتادن آن ها پرداخته می شود تا با تمامی این علل و عوامل آشنا شده و به منظور پیشگیری از بروز چنین حوادثی آمادگی کامل را داشته باشیم.

پس اگر شما نیز در مصارف خانگی یا صنعتی از وجود موتور برق گازوئیلی استفاده می کنید؛ تا پایان همراه ما باشید تا شما را در این راستا راهنمایی کنیم.

رعایت نکات لازم پیش از خرابی موتور برق

در صورتی که می خواهید موتور برق گازوئیلیشما در معرض هیچ گونه آسیب و مشکلی واقع نگردد؛ می بایست هر چند وقت یک بار دستگاه مورد نظر خود را مورد وارسی قرار دهید و به سرویس های دوره ای دستگاه مورد نظر توجه ویژه ای قائل شوید.

چرا که در صورت عدم رسیدگی و توجه به این مسائل ممکن است خیلی زود عمر مفید دستگاه شما رو به کاهش رود و شما را مجبور به اعمال هزینه های بیهوده تعمیر و تعویض قطعات موجود در دستگاه مورد نظر کند. به همین جهت رعایت چندین نکته در اولویت قرار دارند که عبارتند از:

 • تعویض دوره ای و منظم روغن موتور و توجه به این مسئله
 • تعویض فیلتر هوا در بازه های زمانی مختلف
 • تمیز کردن و وارسی نمودن شمع موتور


توجه به هر یک از این مسائل و تمیز کاری و پاکسازی دستگاه مورد نظر باعث می شود تا دستگاه شما کمتر در معرض آسیب واقع گردد. ولی در هر صورت پس از یک مدت زمانی نامشخص ممکن است رفته رفته موتور برق گازوئیلی نیز در معرض آسیب قرار گیرد که عیب یابی آن ها به عهده تکنسین و کادر مجرب و دانش آموخته ای است که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.

یکی از همین مشکلاتی که ممکن است برای موتور برق گازوئیلی شما رخ دهد؛ در کنار سایر مشکلات و ایراد های فنی دیگر روشن نشدن موتور برق گازوئیلی است که در ادامه به مهم ترین علل و عوامل این مشکل پرداخته می شود.

مهم ترین دلایل روشن نشدن موتور برق گازوئیلی

علل و عوامل بسیار زیادی وجود دارند که ممکن است پس از یک مدتی استفاده از موتور برق گازوئیلی شاهد روشن نشدن این نوع از موتور برق ها باشیم. از جمله این عوامل مختلف می توان به موارد زیر اشاره داشت که هر یک از آن ها به تنهایی می توانند یکی از عوامل مختلفی تلقی گردند که سبب روشن نشدن موتور برق گازوئیلی یا به سختی روشن شدن آن ها می باشد. این عوامل عبارتند از:

 • ایجاد گرفتگی در لوله های سوخت که بایستی حتما این مسئله مورد بحث و بررسی قرار گیرد و در صورت بروز گرفتگی مشکل به وجود آمده را برطرف نمود.
 • نبود سوخت در باک که در این صورت با شارژ نمودن سوخت گازوئیل در موتور برق گازوئیلی می توان به مشکل نامبرده شده خاتمه داد.
 • وجود هوا در لوله های فشار ضعیف که پس از عیب یابی و بروز چنین حادثه ای می بایست هوای موجود در این لوله ها را خارج کرد تا دستگاه قادر به روشن کردن باشد.
 • بسته شدن فیلتر سوخت و از کار افتادن پمپ اولیه
 • مشکلات ناشی از لوله ها که می بایست رو به پاک نمودن لوله ها به وسیله فشار هوا با سیم نازک آورد تا بدین ترتیب مشکل به وجود آمده را مرتفع گرداند.
 • هواگیری نمودن مدار به منظور رفع مشکل به وجود آمده در آن
 • ایجاد اختلال در المنت دستگاه که در صورت نیاز می بایست این قطعه را تعویض نمود.
 •  ایجاد مشکل و ایراد فنی در سوپاپ های پمپ یا فنر آن که بایستی به هنگام عیب یابی مشکل به وجود آمده این مسئله را نیز مورد بررسی قرار داد و آن را به خوبی تحت کنترل خویش قرار داد.

هر یک از مشکلات یاد شده می توانند از جمله مهم ترین دلایلی به حساب آیند که سبب روشن نشدن یا به سختی روشن شدن موتور برق گازوئیلی می گردند. در صورت بروز مشکلی ناشی از روشن نشدن موتور برق گازوئیلی می بایست این مشکل را برطرف نمود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>