اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

فرودگاه بین المللی سیاوشان هانگزو چین

معرفی فرودگاه بین المللی شیاوشان، هانگزو چین:
شهر هانگزو که سابقا به آن هانگچو (Hangchow) نیز گفته می شد، پایتخت و پرجمعیت ترین شهر استان زجیانگ (Zhejiang) در شرق کشور چین می باشد.

این شهر در بالای خلیج هانگزو قرار گرفته که شهرهای شانگهای و نینگبو (Ningbo) را از یکدیگر جدا می‌کنند. شهر هانگزو به دلیل قرارگیری در انتهای جنوبی کانال گراند، نقش مهمی را در طول هزاره های گذشته در کشور چین ایفا کرده و یکی از مشهورترین و موفق ترین شهرهای چین بوده است.

منطقه شهری دریاچه غربی (West Lake) یک میراث جهانی یونسکو بوده که در غرب شهر هانگزو واقه شده و از جمله جاذبه های دیدنی آن می باشد.

یک مطالعه ای که توسط بنیاد پژوهشی چین و PwC انجام شد نشان داد که شهر هانگزو در میان فرصت‌های سرمایه گذاری در این کشور رتبه اول را دارا است. علاوه بر این، هانگزو در طبقه بندی جهانی شهرها دارای رده Beta+ می باشد.

هانگزو که به عنوان چهارمین شهر بزرگ چین شناخته می شود در سرشماری سال 2010 جمعیتی بیش از 21 میلبیون نفر را در خود جای داده است. هانگزو مرکز فن آوری های در حال ظهور و تجارت الکترونیک می‌باشد.

فرودگاه هانگزو چین که به فرودگاه بین المللی شیاوشان نیز مشهور می باشد با کد یاتا HGH و کد ایکائو ZSHC به عنوان فرودگاه اصلی این شهر و پایتخت استان زجیانگ چین است. این فرودگاه بین المللی در ساحل جنوبی رودخانه کوانتانگ (Qiantang) در ناحیه شیاوشان و در 27 کیلومتری شرق مرکز شهر هانگزو واقع شده است.

شرکت معماری آداس (Aedas) این فرودگاه بین المللی را طراحی کرده است. این فرودگاه بین المللی خدمات حمل و نقل هوایی را به سراسر مقاصد در کشور چین انجام داده و مسیرهای بین المللی آن عمدتا شرق و جنوب شرق آسیا و برخی از نقاط در آفریقا، اروپا و آسیای جنوبی است.

علاوه بر این فرودگاه بین المللی هانگزو چین به عنوان مرکزی برای خطوط هوایی ایرچاینا (Air China)، خطوط هوایی چاینا ایسترن (China Eastern Airlines)، چاینا ساترن (China Southern Airlines)، خطوط هوایی هاینان (Hainan Airlines) و خطوط هوایی شیامن (Xiamen Airlines) می باشد.

در سال 2017 بیش از 35.5 میلیون مسافر از طریق این فرودگاه جا به جا شده که از نظر ترافیک مسافری رتبه دهم در کشور چین را به دست آورده است. از سوی دیگر فرودگاه بین المللی هانگزو رتبه ششم را در حمل و نقل باری و رتبه نهم را در تعداد نشست و برخاست پروازها با بیش از 271 هزار عدد داشته است.

خدمات و امکانات فرودگاه هانگزو چین:
اینترنت وای فای:
خدمات اینترنت وای فای رایگان در فرودگاه هانگزو چین قابل دسترس می باشد. به طور شگفت انگیزی برای دسترسی به اینترنت در این فرودگاه نیاز به داشتن شماره تلفن چینی نخواهید داشت.

علاوه بر این برخی از کافه های این فرودگاه نیز خدمات اینترنت را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. مانند کافه اینترنتی عقاب قرمز (Red Eagle Internet Café) که نزدیک گیت 20 در بخش پروازهای داخلی قرار داشته و از 8:30 صبح تا 10:30 شب آماده ارائه خدمات است. همچنین کافه های گلوبال لیزور (Global Leisure) و چاینا یونیکورن لیزور (China Unicom Leisure) که هر دو در نزدیکی گیت 19 پروازهای داخلی قرار دارند.

کانتر اطلاعات:
در سالن های ساختمان ترمینال 3 کانتر اطلاعات وجود دارد. یکی در بخش پروازهای خروجی داخلی در نزدیکی گیت یک، دیگری در سالن پروازهای خروجی بین المللی در نزدیکی گیت 3 و آخری نیز در سالن پروازهای ورودی داخلی بین گیت 5 و اتاق انتظار اتوبوس های شاتل قرار دارد.

خدمات پولی و صرافی:
دستگاه های خودپرداز و ATM در فرودگاه بین المللی هانگزو چین وجود داشته اما ممکن است هزینه کارمزد برای دریافت وجه نقد اعمال گردد.

این خودپردازها در تمامی بخش های فرودگاه و سالن های پروازهای ورودی و خروجی نیز وجود دارند. خدمات تبادل ارز نیز در این فرودگاه در چند نقطه ارائه می شود. شما می توانید این خدمات را در ترمینال A در نزدیکی گیت A02 و کنار فروشگاه فری شاپ مشاهده کنید. علاوه بر این در ترمینال A در سالن شماره 2 پروازهای ورودی و همچنین در ترمینال B در سالن 12 پروازهای ورودی می توانید خدمات صرافی و نبادل ارز را دریافت نمایید.

فروشگاه فری شاپ و خرید:
فروشگاه های فری شاپ در دسترس بوده و علاوه بر آن گزینه های مختلفی از فروشگاه های دیگر نیز وجود دارند. همچنین می توانید فروشگاه های Family Marts را در لحظات آخر پیش از پرواز خود مشاهده نمایید.

این فروشگاه ها را می توانید در بخش پروازهای ورودی ترمینال A نزدیک گیت 4، در بخش مسافران ترمینال B نزدیک کانتر جزیره ای و در بخش عمومی ترمینال B مشاهده نمایید. خدمات این فروشگاه ها از ساعت 6 صبح تا 12 شب می باشد.

رستوران ها و کافه ها:
گزینه های مختلفی در هر دو ترمینال فرودگاه بین المللی هانگزو چین وجود داشته که خدمات غذا را ارائه می نماید. تنوع رستوران ها زیاد بوده و اکثر گزینه ها برای انخاب شما وجود دارند. رستوران یا کافه 24 ساعته در این فرودگاه وجود نداشته اما برخی از رستوران ها و کافه ها مانند مک دونالد (McDonald’s)، رستوران بیف نودل (Beef Noodle Restaurant)، استارباکس (Starbucks)، کی اف سی (KFC)، دیوکافه (Dio Coffee) و بسیاری دیگر در دسترس خواهند بود.

خدمات کودکان:
علاوه بر خدمات تعویض پوشک و نگهداری کودکان در سرویس های بهداشتی فرودگاه بین المللی هانگزو بخش نیز برای تخلیه انرژی کودکان قبل از سوار شدن به پرواز وجود دارد. ناحیه بازی کودکان در بخش پروازهای خروجی و در مجاورت گیت A01 قرار گرفته است.

روش های حمل و نقل در فرودگاه بین المللی هانگزو چین:
اتوبوس:
خدمات اتوبوس ها از فرودگاه بین المللی هانگزو به مرکز این شهر ارائه می گردد. این ها که کاملا با اتوبوس‌های فرودگاه مشخص شده اند در حدود 20 یوان هزینه خواهد داشت. اتوبوس های فرودگاه تا زمانی که به طور کامل پر نشوند حرکت نمی کنند بنابراین این روش حمل و نقل برای زمانی که عجله نداشته باشید گزینه خوبی است.

تاکسی:
تاکسی های مخصوص فرودگاه بین المللی هانگزو چین در سطح همکف بیرون از فرودگاه قابل دسترس می باشند. تمامی این تاکسی ها مجهز به تاکسی متر می باشند.

اجاره اتومبیل:
خدمات اجاره اتومبیل توسط چند آژانس اجاره اتومبیل ارائه می گردد. از جمله این شرکت ها می توان به اجاره اتومبیل اکستریم (Extreme Car Rental) و اجاره اتومبیل شنزو (Shenzhou Car Rental) khl fvn.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>