اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

کانمینگ چانگشوی

معرفی فرودگاه کانمینگ چانگشوی چین:
کشور پهناور چین پر از استان ها و مناطق مختلفی است که حتی اگر به پکن نیز پرواز کنید و قصد رفتن به مناطقی همچون شمال چین یا چین مرکزی داشته باشید، ناچار به گرفتن پرواز دیگری خواهید بود. در نتیجه این بار برای شما گردشگرانی که احیانا در کشور چین می روید، فرودگاه کانمینگ چانگشوی چین را معرفی می کنیم. در این صورت اگر گذرتان به این فرودگاه افتاد، از قبل با فضاها و امکانات مختلف فرودگاه آشنایی داشته و به هیچ عنوان در این مکان سردرگم نخواهید شد.

رودگاه بین المللی کانمینگ چانگشوی چین به شهر کانمینگ خدمت رسانی می کند. این شهر در واقع پایتخت ایالت یونان (Yunnan Province) در کشور چین است و با کشورهایی همانند میانمار، لائوس و ویتنام هم مرز است. استان یونان را می توان جنوبی ترین استان کشور چین دانست.

این شهر و فرودگاه کانمینگ چانگشوی چین تا شهرهایی مانند پکن و شانگهای بسیار دور است. بنابراین اگر تور پکن یا تور چین را خریداری می کنید، قطعا برای بازدید از این استان باید از فرودگاه شانگهای و پکن به سمت این فرودگاه دوباره پرواز بگیرید. اگر به تنهایی قصد سفر به شهر کانمینگ را دارید و می خواهید تا از جاذبه های نواحی جنوبی چین دیدن کنید، بهتر است مستقیم به همین فرودگاه پرواز خود را خریداری کنید.

این فرودگاه بین المللی در سال 2012 افتتاح گردید و جای فرودگاه قدیمی و بین المللی کانمینگ ووجیبا (Kunming Wujiaba International Airport) را گرفت. تمام ایرلاین ها و فرودگاه های این منطقه از چین همانند ایرلاین های کانمینگ و ایرلاین های شرقی چین و لاکی ایر (Lucky Air) توسط گروه فرودگاه یونان اداره و مدیریت می شوند.

ساخت و ساز فرودگاه کانمینگ چانگشوی چین به مدت 5 سال و از سال 2006 تا 2011 ادامه داشت و اولین فرودگاه سبز (حامی میحیط زیست و با انرژی های پاک) در چین است.

این فرودگاه تنها در ماه جولای 2012 حدود 16900 هواپیما را به همراه 2.1 میلیون نفر مسافر را مدیریت کرده است. به طور کلی این فرودگاه بین المللی هم اکنون می تواند 560 هواپیما را در طی یک روز مدیریت کند و انتظار می رود که تا سال 2020، بتواند سالانه حدود 38 میلیون مسافر و 950000 تن بار و محموله را جابه جا نماید.

امکانات فرودگاه:
ترمینال اصلی فرودگاه کانمینگ چانگشوی چین توسط یکی از بهترین معماران و یکی از شرکت های مهندسی دنیا طراحی شده است. ساخت کل مجموعه آن در سال 2011 تمام شد و هم اکنون این ساختمان جزو بزرگ ترین ترمینال های چین است. همچنین ساختمان فرودگاه در میان 5 فرودگاه برتر دنیا قرار دارد.

سازه های نمایان سالن ترمینال اصلی با رنگی طلایی تزئین شده اند. بیشترین امکانات مسافران را در این ساختمان می توانید در سطح ها و قسمت های B1، L1، L2 و L3 پیدا خواهید کرد. منطقه تجاری ترمینال به 6 ناحیه اصلی تقسیم شده است. در این 6 ناحیه می توانید امکانات و مکان هایی همانند فروشگاه ها، مغازه ها، اسنک فروشی ها، کافی شاپ ها، بانک ها و اداره پست را ببینید.

اگر به این فرودگاه وارد شدید و به دنبال مکانی برای صرف غذا می گشتید، سالن های متعددی برای شما در نظر گرفته شده است. این سالن ها در نزدیکی سالن های ورودی و خروجی پروازهای بین المللی و در طبقه F2 قرار گرفته اند. از دیگر امکانات این مکان می توان به اتاق های کمک های اولیه، اتاق بازی کودکان، انبار چمدان، خدمات وسایل گمشده و پیدا شده و خدمات بسته بندی وسایل و چمدان ها اشاره کرد.

مسافران می توانند از 77 پل مختلف و همچینین حدود 98 پله متحرک و 34 مسیر متحرک برای حرکت در میان قسمت های مختلف و طبقات متفاوت فرودگاه استفاده کنند.

سیستم باری فرودگاه:
سیستم مربوط به چمدان های فرودگاه کانمینگ چانگشوی چین توسط استانداردهای یاتا طراحی شده است. سیستمی که چمدان ها را بررسی می کند، می تواند کوچک ترین قطعه از یک چمدان با ابعاد طول 90 سانتی متر و عرض 50 سانتی متر و ارتفاع 20 سانتی متر را بررسی کند.

این سیستم و تکنولوژی به مامور بازرسی این اجازه را می دهد که حتی کوچک ترین قسمت های کوچک درون چمدان را ببیند. در نتیجه سیستم ایمنی و بازرسی فرودگاه بسیار پیشرفته و به روز است.

باند های فرودگاه:
برای این فرودگاه 2 باند اصلی ساخته شده است. برای شمایی که اولین بار است به این فرودگاه وارد می شوید، از بالا می توانید دو باند موازی با هم را در کنار ساختمان فرودگاه ببینید. در این باندها مخصوصا باند شرقی هواپیمایی همانند ایرباس A330 می نشیند و ابعادی به طول 4500 متر با 60 متر عرض دارند.

این ابعاد مربوط به باند شرقی بود اما باند غربی ابعادی کوچک تر از این دارد. باند غربی، 4000 متر طول و 45 متر عرض دارد. سطح باندها آسفالت بوده و دارای پوششی سیلیکونی برای افزایش عمر مفید باندهاست.

اطلاعات کلی فرودگاه کانمینگ چانگشوی چین:

  • نام فرودگاه کانمینگ چانگشوی چین: Kunming Changshui International Airport.
  • نوع فرودگاه: همگانی.
  • کد یاتا: KMG.
  • کد ایکائو: ZPPP.
  • ارتفاع از سطح دریا: 2103 متر.
  • ترمینال ها: 2 ترمینال.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>