اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


شلنگ ویبره

چطور می توان کیفیت یک شیلنگ ویبراتور را تشخیص داد؟

با وجود افزایش قیمت ها و بازار پرتلاطم خرید اجناس و ابزارها، امروزه به سادگی در مورد خرید ابزار نمی توان به جمع بندی رسیده و تصمیم گیری کرد. گاهاً ممکن است با عدم دقت کافی و بی توجهی حتی به یک نکته، در دام یک خرید غلط افتاده و علاوه بر هدر دادن سرمایه و پول خود، انرژی و وقت خود را نیز قربانی این اشتباه کنید.

جالب تر آنکه وقتی پای ابزار کار وسط باشد، انتخاب های غلط، هزینه های بیشتری نیز به همراه دارند. در پاره ای از موارد ممکن است علاوه بر ضرر مالی در مورد خود وسیله، با عدم انجام درست کار، خود پروژه نیز با مشکل و شاید ضررهای مالی بزرگ تری مواجه شود.

بر همین مبنا در یادداشت پیش رو قصد داریم تا به منظور اجتناب از اشتباه در خرید شیلنگ ویبراتور بتن و رفع نگرانی خریداران در این مورد با چند نکته مهم و حیاتی همراه و همگام شما باشیم. هدف از نگارش این یادداشت، دستیابی به معیارهای مناسبی در خرید شیلنگ ویبراتور با کیفیت است. معیارهایی که با مطالعه عناوین زیر متوجه آن ها خواهید شد:

  • طول مناسب پوکر در قیاس با طول کل شیلنگ ویبراتور
  • جنس مناسب پوکر
  • استفاده از متریال مناسب در کوپلینگ و بلبرینگ شیلنگ ویبراتور
  • پوسته شیلنگ ویبراتور
  • خدمات پس از فروش یا ضمانت قوی

طول مناسب پوکر در قیاس با طول کل شیلنگ ویبراتور

پوکر در واقع یک جز اصلی در انتقال انرژی ویبره شیلنگ، به درون بتن بوده و به همین علت در عمل یک بخش با تأثیر بالا در عملکرد مناسب شیلنگ ویبراتور است. الزامی است که طول پوکر، نسبت به طول کل شیلنگ مناسب بوده و بتواند به خوبی ارتعاش را به آن بتن منتقل سازد.عدم تناسب در طول شیلنگ ویبراتور و طول پوکر آن، باعث کارکردی نامتوازن، گاهاً بیش از اندازه ضعیف یا بیش از اندازه قوی خواهد شد. فراموش نکنید که در پروسه تثبیت بتن ریزی، صرف قدرت ضربات ارتعاش کلیدی نیست بلکه در مجموع باید لرزش به طور متوازنی به بتن منتقل شود.

جنس مناسب پوکر

سوای طول مناسب، مسئله بعدی جنس پوکر شیلنگ ویبراتور است که باید به دقت بررسی شود. بدیهی است که یک قطعه با این سطح از تماس، تنش و ضربه به سطوح سخت و خمیری، باید جنس خوبی داشته باشد تا از آسیب سریع مصون بماند.

معمولاً تولیدکنندگان موفق شیلنگ ویبراتور بنزینی تلاش می کنند تا در این بخش از آهن سخت کاری شده استفاده کنند. شاید کمی اغراق‍آمیز به نظر برسد اما گاهاً حتی با لمس پوکر و وزن آن می توانید متوجه میزان مرغوبیت آن شوید. هرچند این موضوع نیازمند تجربه زیادی در زمینه خرید و فروش یا استفاده از شیلنگ ویبره بتن است.

استفاده از متریال مناسب در کوپلینگ و بلبرینگ شیلنگ ویبراتور

اگر این پوکر است که شیلنگ ویبراتور را به بتن متصل می سازد، کوپلینگ وظیفه دارد تا ارتعاش را از موتور دریافت و به شیلنگ منتقل سازد. دقیقاً به همان میزان که پوکر و جزئیات آن اهمیت دارد، کوپلینگ نیز اهمیت داشته و باشد به دقت مورد بررسی قرار گیرد.در هنگام خرید برای داشتن یک انتخاب ایده آل، باید به متریال کوپلینگ دقت و از فولادی بودن آن مطمئن شوید. اغلب در محصول با کیفیت پایین شاهد کوپلینگ آهنی و با قالب بندی های ضعیف و نافرم هستیم.

پس از متریال و شکل ظاهری، باید کیفیت ساخت و طراحی مناسب قلب کوپلینگ شیلنگ ویبراتور را مورد بررسی قرار دهید؛ مقصود بلبرینگ است. یک بلبرینگ با سایز مناسب، وظیفه دارد تا گردش کوپلینگ را تسهیل کند و بخش مهمی از کارکرد این قطعه وابسته به همین بلبرینگ است.معمولاً در شیلنگ ویبراتور با کیفیت بالا، شاهد استفاده از آلیاژ برنج در این بخش هستیم. معمولاً محصولاتی که از آهن در بلبرینگ استفاده می کنند، طول عمر کمی دارند.

پوسته شیلنگ ویبراتور

با دقت در انواع مختلف شیلنگ ویبره، متوجه خواهید شد که پوسته آن ها به طور معمول دو شکل ظاهری متفاوت دارد:

در یک دسته از شیلنگ ویبره ها شاهد پوسته ای نواری شکل هستیم و شکل پوشش به طریقی است گویی دور هسته اصلی با یک نوار پلاستیکی پوشانده شده است. گاهاً از این نوع پوشش به عنوان پوشش بانداژی نیز یاد می شود.در دسته دیگری از شیلنگ وبراتور، شاهد پوششی یکپارچه و یکدست از پلاستیک هستیم که در واقع مانند شیلد پلاستیکی، کلیت شیلنگ را در بر گرفته است.

تجربه نشان داده که در مدل هایی با پوشش یکپارچه شاهد طول عمر بیشتری هستیم و بر همین مبنا در خرید یک شیلنگ ویبراتور ایده آل، باید به دقت شکل پوشش لاستیکی را بررسی کرد. فلسفه عمکرد یک شیلنگ ویبره با لرزش مداوم گره خورده است و همین ارتعاش شدید باعث می شود تا جزئیات در صورت نداشتن طراحی مناسب به سرعت از هم جدا شده و خاصیت خود را از دست بدهند.این حالت بانداژی در برخی از مدل ها، به سرعت در برابر ویبره به زانو درآمده و در بلندمدت امکان حفاظت از شیلنگ را نخواهند

خدمات پس از فروش یا ضمانت قوی

حتی با خرید بهترین، مرغوب ترین و گران ترین محصول موجود در بازارهای جهانی، بالأخره در بلندمدت ابزار شما با مشکلاتی روبرو خواهد شد؛ به خصوص وقتی پای ابزاری در میان باشد که ساعت کاری طولانی و فشار کاری زیادی را متحمل می شوند.

در مورد شیلنگ ویبراتور نیز، به مرور زمان، وقوع برخی از نواقص چندان دور از ذهن و محال نیست اما آنچه که به شما در این مورد یاری می رساند، ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش قوی است.داشتن یک ضمانت معتبر و بلندمدت، از دو جهت اهمیت دارد و در هنگام خرید شیلنگ ویبراتور اطمینان بخش است:

پیش از هر چیز اینکه یک محصول ضمانت نامه بلندمدتی داشته و خدمات پسش از فروشی را به شما پیشنهاد کند، نشان از کیفیت بالای محصول و اطمینان تولیدکننده نسبت به محصول خود دارد. بدیهی است که هر شخصی، در صورت اطمینان به محصول خود، حاضر به ارائه ضمانت برای مدت زمان طولانی است.
در ثانی، یک ضمانت بلندمدت، خیال شما را از بابت هر نقص یا خرابی احتمالی راحت خواهد کرد و دیگر نیازی نیست تا در مورد تعویض قطعات یا تعمیر وسیله نگران باشید. یک گارانتی معتبر، تا پایان تاریخ تعیین شده، در هر شرایطی معقولی کنار شماست و اجازه نمی دهد تا هزینه گزافی برای حل مشکلات وسیله خود بپردازید.داشت.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>