اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرودگاه فلورانس

معرفی فرودگاه فلورانس در ایتالیا:
مهم ترین فرودگاه های ایتالیا، رم و میلان هستند اما اگر خیال دارید تعطیلات را در توسکانی بگذرانید با فرودگاه هایی که در این ناحیه هست می توانید پرواز مستقیم داشته باشید. منطقه توسکانی در مرکز ایتالیا، دو فرودگاه اصلی دارد که یکی از آن ها در شهر پیزا و دیگری در فلورانس است.

فرودگاه بزرگ تر یعنی فرودگاه پیزا پروازهای ارزان قیمت زیادی دارد و فاصله اش تا مرکز شهر خیلی نزدیک است به طوری که از فرودگاه تا برج کج و معروف پیزا فقط 3 کیلومتر راه است! فرودگاه کوچک تر اما مهم تر این ناحیه فرودگاه فلورانس است که در فاصله 6 کیلومتری شمال غربی مرکز شهر قرار گرفته است

فلورانس که خیلی ها آن را محل تولد رنوسانس می دانند یکی از پربازدید ترین شهرهای ایتالیاست و فرودگاه این شهر در سال پذیرای میلیون ها مسافر است.

فرودگاه فلورانس با مساحت تقریبی 115 هکتار یکی از مهم ترین فرودگاه های منطقه توسکانی ایتالیاست و در فاصله 6 کیلومتری شمال غربی مرکز شهر قرار دارد. این فرودگاه تنها یک باند دارد و در طول سال ها با افزایش تعداد پروازها و مسافران بارها بزرگ تر شده است.

فرودگاه بین المللی فلورانس بعد از فرودگاه بین المللی پیزا دومین فرودگاه پرتردد توسکانی است و ایرلاین‌های داخلی و بین المللی زیادی به آن پرواز دارند و یا در مسیر شهرهایی از ایتالیا و اروپا در آن توقف می‌کنند.

اطلاعات کلی درباره فرودگاه:

  • نام فرودگاه: Florence Airport.
  • کد یاتا: FLR.
  • کد ایکائو: LIRQ.
  • ارتفاع از سطح دریا: 38 تا 42 متر.
  • نوع فرودگاه: همگانی.
  • ترمینال ها: 2.

تاریخچه فرودگاه:
در سال 1990 اسم فرودگاه به نام آمریگو وسپوچی، کاشف و نقشه نگار فلورانسی تغییر نام داد.
در سال 1992 ساختمانی که امروز مخصوص پروازهای ورودی است افتتاح شد، دو سال بعد هم ساختمان پروازهای خروجی و پارکینگی در روبروی ورودی فرودگاه افتتاح شدند.

در سال 1996، باند فرودگاه 250 متر بزرگ تر شد، از طرفی مساحت قسمت پروازهای خروجی هم بیشتر شد و امروز این قسمت جدید با 1200 متر مربع مساحت 15 (چک این) دارد.

از سال 1999، نوسازی و مرمت ترمینال ها، پارکینگ و امکانات شروع شد و در سال 2001 این فرودگاه از اولین فرودگاه های اروپایی بود که موفق شد به خاطر کیفیت خدمات گواهی نامه بین المللی دریافت کند.
از سال 2012 هواپیمایی ویولینگ پایگاهی را در فلورانس ایجاد کرد که به مقاصد مختلفی از اروپا مسیرهای پروازی دارد.

امکانات فرودگاه:
دستگاه خودپرداز:
تنها دستگاه خودپرداز در سالن ورودی قرار دارد و امکان تعویض ارز هم دارد.
مرکز اطلاعات: میز اطلاعات که در نزدیکی ترمینال ورودی قرار دارد از 8:30 تا 18:30 باز است و اطلاعاتی را درباره گردشگری، زمان خروج و ورود پروازها و همینطور چمدان‌های گم شده در اختیار مسافران قرار می‌دهد.

کافه و غذاخوری:
دو اوت لت غذا به همراه چندین کافه در فرودگاه وجود دارد.

فروشگاه:
مغازه ها و فروشگاه های زیادی در فرودگاه هست که می توانید از آنجا غذا، سوغاتی، هدیه، جواهرات و … بخرید.

کرایه اتومبیل:
شرکت های کرایه اتومبیل زیادی مثل هرتز، نشنال، باجت، اوتو اروپا و … در قسمت ورودی هستند و می توانید با اتوبوس های شاتل به محل پارک این اتومبیل ها بروید.

اتاق کنفرانس و جلسه:
لانج ماساچیو در ساختمان خروجی و در طبقه اول، اتاق اداری به همراه کامپیوتر، اینترنت و پرینتر ارائه می‌دهد. اگر به دنبال اتاق های جلسه بزرگ تر هستید می توانید به هتل های نزدیک فرودگاه مثل هتل نووتل بروید.

فرودگاه فلورانس 2 ترمینال دارد:

ترمینال خروجی با تعداد زیادی ایرلاین داخلی و بین المللی روزانه به حدود 900 مسافر خدمات می دهد.
ترمینال ورودی که روزانه حدود 1400 مسافر را جابجا می کند.

امکاناتی برای افراد معلول:
امکانات مخصوص مثل ویلچر در بیرون ساختمان خروجی ارائه می شود و اگر احتیاج به کمک های بیشتری دارید بهتر است که قبل از سفر به ایرلاین خود تماس بگیرید.

دسترسی به فرودگاه:
اتوبوس: فاصله فرودگاه تا مرکز شهر کم است و یک خط اتوبوس بین ایستگاه مرکزی قطار و فرودگاه هست که هر نیم ساعت یکبار راه می افتند.

تاکسی:
تاکسی ها در بیرون ساختمان ترمینال منتظر شما هستند و با آن ها در عرض 15 دقیقه به مرکز شهر می رسید. کرایه تاکسی تا مرکز شهر تاریخی فلورانس 20 یورو است البته این قیمت در تعطیلات 22 یورو و از ساعت 22 تا 6:30 صبح 23 یورو می باشد.

دقت کنید که در فلورانس رنگ تاکسی ها سفید است و ماشین هایی که بر روی آن ها علامت NCC وجود دارد تاکسی نیستند و رانندگان شخصی به حساب می آیند.

ترانسفر خصوصی:
در وقت و پول خود صرفه جویی کنید و قبل از اینکه به فرودگاه برسید ترانسفر خصوصی رزرو کنید. با این ماشین ها بدون اینکه درگیر پیدا کردن مسیر و استفاده از نقشه شوید در عرض نیم ساعت از فرودگاه مستقیم به مرکز شهر می روید. کرایه این ماشین ها برای هر نفر از حدود 12.5 یورو شروع می شود.

قطار:
امکان دسترسی به فرودگاه مستقیما از طریق قطار فعلا وجود ندارد هر چند که قرار است به زودی شبکه ریلی در ترمینال این فرودگاه ایستگاه بزند. می توانید از طریق اتوبوس های شاتل در عرض 20 دقیقه به ایستگاه مرکزی قطار یعنی (سانتا ماریا) برسید و از آنجا برای رفتن به دیگر نقاط ایتالیا سوار قطار شوید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>